Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер

Go down 
+8
A_D_P_10
angya
Freki
Gytha Ogg
Grethor
Lenore~
Tristan
Еск
12 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeЧет Мар 22, 2012 2:54 pm

Браво на Гаро от Варна.
Бтв, пише "трубити"... Laughing
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeПон Апр 16, 2012 3:39 pm

Пътува ми се. Обикаля ми се света. Като по приказките, като в книгите и филмите - на два крака, с една торба на гърба. Пътува ми се по непознати места, с незнайна цел и в незнайна посока. Мечтая за горски пътеки, далечни градове и села, нови хора. Вълнуващи събития, широко небе... абе... да.
Изкарвам си Великден болна вкъщи, ненаваксваща многото задачи, изостанали през последните седмици. Редактиране на списания, писане на инструкции за включване в почистване на града... и още куп други неща, които мен чакат. Не съм на кеф в последно време, ама никак. Всичко ми е опротивяло. Sad
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeНед Окт 14, 2012 9:54 pm

Архиканцлерът ви е пред тотална побърквация. Трейлър на книга (за първи път подобна задача, съответно - много преправяния, докато се получи нещо смислено), превод на друга книга (за първи път подобна задача, съответно става бавно, а съм го зарязала от седмица заради много друга работа), редактиране на комикси (за хиляден път, но сбутано между гореизброените) и като черешка на тортата - ремонт. И то не шега работа, а як ремонт в 20 години отлаганата кухня - със смяна на шкафчета и балатум и боядисване. И боядисването - в цялата задна част на апартамента.
Бояджия си имаме, ама двамата с него мъкнем мебели, с мама - разглобени шкачета за хвърляне, пак с мама мием, чистим, оправяме... дааа, побърквация, побърквация!!!
Ама пък после ще стане толкова хубаво у дома^^

Относно това с пътуванията от горния пост - никога няма да ми се случи. Sad И то не само по гореописания начин, а извън БГ - по никой начин, дори по най-тривиалния. Sad Липса на дебел джоб + прилошаване в автобуси + алергия от котки и кучета = забрави за пътуване по-далеч от Гърция. Една от тези пречки е преодолима, две - с много усилия евентуално да, но трите едновременно - никога.
Баба ми едно време ми беше казвала, че с годините това с автобусите се преодолявало - супер, ама на 70 едва ли ще имам вече това силно желание да видя нещо различно от собствената ни страна... Не, че е лоша и че не обожавам и из нея да пътувам...
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 15, 2012 10:35 am

Абе, Архи. Има хапчета. И за двете. Жалко, че няма хапче, да ти напълни и портфейла. Аз тръгвам за Чехия в Сряда, ще ви разказвам. Kitty
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 15, 2012 11:39 am

До гръцкото море стигам с хапчета, но за да ми действат ги пия от предния ден. Тоест деня преди пътуването, деня на пътуването и деня след пътуването съм зомби в буквалния смисъл на думата. И ако искам да ида до някъде с по-дълъг от осем часа път без да спирам автобуса по много пъти, това означава още по-силни лекарства и още повече време от престоя ми на съответното място, където съм отишла, прекарано в състояние зомби. Тоест цялото пътуване се обезсмисля. Аз след миналогодишните си приключения бях решила повече и на море в Гърция да не ходя, но с тия предварително питите лекарства и с най-предното възможно място в автобуса минах пътя без да спирам автобуса. Ама пък последния ден в София и първият ден и половина там ми заминаха...
Лекарства за алергии не съм пила досега, но всички ми казват, че ефектът е същият (зомби). Един колега ми разправяше за инжекции срещу алергии, които не го дрогират и може би някой ден ще опитам, въпреки че ненавиждам инжекции... А и е хубаво да се пробва предварително в България, да не взема да отседна при единствената си роднина в чужбина (тя има куче) и да установя на място, че нещото не действа, а най-евтиният хотел е 49 евро на човек на нощ (тя е проверила). Въобще... много, много комбинации и както и да ги правим, все става така, че не може да стане. Мислим всякакви неосъществими пътувания до роднината и до разни приятели в различни държави от над десет години. И винаги нещата се скапват по един или друг начин, по някоя от трите гореизброени причини. Така че - Гърция, евентуално някой ден Истанбул, може и Румъния. И дотук. Crying or Very sad
Абе... отнесох се в писане. Ама трябваше да си го изкарам някъде. Бях девети клас като почнахме с майка ми да мислим комбинации как да идем някъде, после и с колеги от университета и с кой ли не и... да. Всичко пропада винаги в последния момент (този път поне е месец преди последния момент). Просто трябва да спра да се надявам и да се опитвам и това е...
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeПон Окт 15, 2012 10:34 pm

За пътуването има едно друго решение: пътувай с влак. Говоря не за бг влаковете, в които, както веднъж се изрази брат ми, ти смърди на нещо и най-лошото е, че знаеш на какво... Говоря вида влакове с които аз ходя към даскало всеки ден, а също и международните.
Хапчетата против алергии не те правят на зомби, поне не нормалните хапчета. Не знам дали алергията ти е по-силна от сенна хрема, но ако е нормална алергия, то не би трябвало да имаш никакъв проблем с хапчетата.
Джоба е най-неприятната част. Иначе можеше да си летиш със самолет и да отсядаш по хотели Laughing
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 16, 2012 8:54 am

Е, то това е - аз искам да пътувам с влак, но извън България е по-скъпо. Дори като съберем пари за пътуване, влаковите билети ни изяждат парите за хотел. Сега идеята беше да отседнем при роднината, но тя е с куче... Да не говорим, че ни разубеждаваше и за влака (не, че щяхме да я послушаме, ама!!)... Никой не пътувал с влак, колко по-удобно било с автобус и така нататък.
Евтин вариант за къде ли не, и то с включени нощувки, са екскурзиите. Но те ВСИЧКИТЕ са само и единствено с автобуси - защото никой не желае да пътува с влакове, българск или европейски. Аз всъщност нямам против и раздрънканите български влакове - свикнала съм и със скоростта им, и с миризмите им, и с всичко. Ама... Sad
Тук непрекъснато се говори за спиране на железниците - на огромни загуби са, постоянно се закриват линии, сега ще приватизират товарните железници, които де факто издържат пътническите. Тази година пък бяхме решили да ходим до Солун с влак, да разгледаме града и оттам до морето с автобус за час-два. Чудесно, само че се оказа, че от повече от година са спрени влаковете България-Гърция... И като го спомена това пред някого, отговорът неизменно е "еми, за какво са влакове за Гърция - нали си има автобуси..." Mad
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeЧет Дек 13, 2012 3:08 pm

Ииииии КОЙ СИ ВЗЕ И ПОСЛЕДНИЯ КАНДИДАТ-ДОКТОРАНТСКИ ИЗПИТ????????? cheers cheers cheers
След писмен и устен изпит по специалността (с доста обемничък конспект) и изпит по език (за първи път чувам похвала за английския си!!) най-официално приключих с изпитите^^ Остава документите ми да минат през катедра и през януари да бъда зачислена с ректорска заповед за докторант по Съвременно световно книгоиздаване! Ms. Green Ms. Green Ms. Green Ms. Green Ms. Green Ms. Green Ms. Green Ms. Green Ms. Green
Днес е страхотен ден! Taнц
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeЧет Дек 13, 2012 4:31 pm

Мали, Архи, ти и доктор ще ставаш. Shocked
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeЧет Дек 13, 2012 5:45 pm

Да ти е честито, Вампи! Smile cheers бира
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeЧет Яну 24, 2013 10:35 am

Архи, трябва да дойдеш в Чехия, тук всички са пирати.
Поздравят се и се изпращат с "Ахой!" Все очаквам да добавят и по едно "Аргххх!"
Върнете се в началото Go down
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeСъб Апр 06, 2013 11:38 pm

Размътвам и тая тема, щото се нагълтах с кафе и сега ми е спокойно.
Една закъсняла честитка, че си ДССК и три хип-хип ура!
Студентските права запазват ли ти се като си док? Ама ти едва ли учиш заради "стаята" Smile
А може ли да питам няколко неща?

1, С колко бучки захар пиеш чая си?
2, Какво има на обратанта страна на луната?
3, Къде зимуват раците?
4, Това със смяната на аватарите докога ще трае, че вече ми се дощя да се изкъпя?
5, Какво те усмихва?
6, Коя книга неискаш да прочетеш?
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeНед Апр 07, 2013 12:14 am

SkyIrina написа:

2, Какво има на обратанта страна на луната?
https://www.youtube.com/watch?v=kNDaOFQ6g2I
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeНед Апр 07, 2013 3:22 pm

Да ти кажа, не съм много наясно за студентските права - доколкото знам, имаме студентски статут, така че би трябвало да се запазват. Казаха ми, че имам право на някакво намаление за градския транспорт, ако се хвана да си изкарам карта, ама аз си ползвам предимно кракомобила, та няма смисъл. Laughing
Може, разбира се. Very Happy

1. Ненавиждам чай. Пия го, когато съм болна и трябва да си излекувам гърлото. Пъхам вътре индустриални количества мед, защото хем е лечебен, хем намалява вкуса на чай... Бррр!
2. Лунна станция на анунаците, които ни шпионират, за да ни превземат по-лесно... или по-вероятно има експериментален център на НУ (под експериментален център разбирай тихо местенце на достатъчно разстояние от архиканцлер Еск, че да няма кой да те кара да вършиш някаква работа Razz ).
3. Някъде наоколо... тая година зима нямаше. Laughing
4. Това само Старшия наставник може да каже. Мистър Фрексън?
5. Цъфнало дърво, аромат на пролет, сутрин, в която не трябва да бързам за някъде... последното не ми се е случвало скоро. Sad Лекции в събота и неделя съкс. Mad
6. Вакантен пост на Джоан Роулинг - опитах и много не ми хареса. Neutral
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeНед Апр 07, 2013 3:58 pm

Архи, аз също ненавиждам чай, но пия един единствен вид.
Пробвала ли си зелен чай с жасмин! Страхотен е, все едно пиеш аромат! За съжаление, повечето чайове, които продават и които искат да пробутат за такъв смучат силно. Сигурно слагат много малко жасминов цвят и той не се усеща. Единствения, който ми харесва е насипния. Трябва, като го помиришеш, да ти мирише на жасмин, не на... гадост. Залива се с невряла, гореща вода и се запарва за не повече от 3 мин и половина, защото след това става горчив (чаят надделява над жасмина).
Относно точка 4: Де да знам, който, до когато си иска. Ние тук сме от Свободния народ! Не се подчиняваме на Господар! Банджо!
А относно точка 5: Аромат на пролет?! Цъфнало дърво?! Какъв Death Eater си ти по-точно?
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeНед Апр 07, 2013 7:58 pm

Ей, никога не съм била смъртожадна, единствено слидеринка! Razz Не всички слидеринци са смъртожадни - нали, Били? Ms. Green А от известно време не знам и слидеринка дали съм... Моето ролплей аз със сигурност е, но когато срещнеш в реалния живот хора, които са сякаш излезли от книгата слидеринци, разбираш, че... май не си оттам. Laughing
А и Pottermore ме прати в Грифиндор^^ (Били, не ме заплювай, мооооля! Рода сме, все пак! Cool )
Благодаря за чаения съвет, Фреки! Ще видим ще пробвам ли някой път. cyclops
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeНед Апр 07, 2013 8:36 pm

Как те прати в Грифиндор, шапка ли имат? Искам и аз да видя къде ще ме прати (дано в Хъфълпъф, при зайците)
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeПон Апр 08, 2013 8:20 pm

Можеш да зачеркнеш горното. Регистрирах се и всичко, изиграх го цялото, за да стигна до сортиращата шапка и познай!
Слидерин! facepalm
WTF, питам аз, wtf. отчаяно
(Все пак, добре, че не съм от Грифиндорско тесто, това е все някакво успокоение :Р)
Бтв, вече спечелих 6 точки за Кораба-майка, йей! Да живеят влечугите! (Знаех си аз, че манията ми към Черното Влечуго ще избие някъде)
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeВто Апр 09, 2013 2:28 pm

Freki написа:

Слидерин!
Аз па на тях най им се кефя Razz
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitimeПон Сеп 28, 2015 3:18 pm

Във Фейсбук напоследък стана много модерно човек да се фука със снимки на библиотеката си, та реших да пренеса тъпотийката тук - но понеже става въпрос за Пратчет и е дело на Мое Превъзходно Магесничество, естествено, автоматично спира да бъде тъпотийка. Естествено. Ms. Green
Не мога, не мога да не се изфукам - след много пренареждания най-накрая и аз си имам един рафт от библиотеката, посветен изцяло на Тери Пратчет. Very Happy Разбира с, не остана място за книгите не за Света на Диска, нито пък за огромния формат на "Ерик", "Последния герой" и "Изкуството на Света на Диска", нооо... останалото стана просто красота!  влюбено Е, имам и малко книги, дадени назаем, като ми ги върнат ще видим какви ще ги върша. Very Happy
Прасоколедното прасенце, което виждате в кадър, ми е подарък от Фреки^^ влюбено


Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 11224534_10207399157835692_40465370725661454_n

Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 12038353_10207399156995671_2292902067767153115_n
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Sponsored content





Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер   Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Няколко нескромни приказки за един Архиканцлер
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Няколко скромни приказки за един скромен магесник

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: За потребителите-
Идете на: