Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?

Go down 
+6
Grethor
Sisito0o
Morte
Ноби Нобс
angya
Tristan
10 posters
АвторСъобщение
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeСъб Окт 24, 2009 11:25 pm

Използвате ли някакви подобни сайтове? Лични страници? Или още пишете в Лексикони Razz ? А какво ви е мнението за тях?

Аз да започна:

Опитвал съм ги повечето, но не всички ме влекат. Някои пък хич не ги разбирам. МySpace и Facebook са ужасни - просто ми стана тъпо след поредния тест "Как си в леглото?".

Имах и twitter, но и то не ми хареса много много. Каква е тази мания на хората 24/7 да пишат какво правят чрез мобилните си телефони (Интернет). Добре де, разбирам, че им харесва, но пък на мен щеше да ми пречи да дразня хората с всяко нещо което върша. Примери (учителката ми по Нидерландски):

7:30 Пия си кафето и се наслаждавам на птиците отвън.
8:00 Закарах децата на училище, сега на работа.
8:06 По радиото звучи "Not Fair" на Lily Allen - дразнеща песен.
9:00 Класа си работи спокойно, уморена се чувствам.

Поне по 10 такива на ден слага. Други съученици правят снимки на всичко дето ядат, какво виждат, времето навън. Suspect

От друга страна, влюбен съм в DeviantArt влюбено - все още нито снимам, нито рисувам, но идеята е прекрасна и обожавам с часове да си търся готини илюстрации или прекрасни снимки. Last.fm също ми харесва като идея, но ми се струва доста трудничко да я инсталираш тази програма. Поне аз не успях де, и се отказах.

Блогът ми! Е, има само няколко поста, обещавам после да постна някоя друга рецензия или нещо подобно. Упражнявам си английския тук, пиша чат-пат... Ms. Green Обожавам всички блогове! влюбено Нещо толкова невероятно, да покажеш на една такава страница кой си, какво пишеш, как пишеш... Не знам, идеята е невероятна, браво на този, който я е измислил! Най-вече следя следния блог, на една невероятна писателка, която винаги ме интригува и кара да се усмихвам с постовете си. Не знам коя е, но пише чудесно!
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeНед Окт 25, 2009 1:00 am

DA: http://angya-the-dreamer.deviantart.com/

Блог: http://angyasstatesofmind.blogspot.com/ Половината ми постове са цитати с разни коментари към тях, което ги прави леко тъпи. Но пък и аз трябва да си изкарам всичко някъде.

Нетлог: http://nl.netlog.com/angya_ Както вече казах в общия чат, не ми допада, но понеже тук се ползва, нямам голям избор (най-лесен начин да се свържеш с някого).
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeНед Окт 25, 2009 8:30 am

Имам лицекнига (но ще дам на лично само на който се интересува) и http://darkasasin.deviantart.com/ за жалост наскоро го направих и има малко неща. И last.fm който вече не ползвам, защото ако си извън САЩ или Англия радиото има само 30 трака и след това иска да плащаш Sad .
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Morte
Стражник
Стражник
Morte


Мнения : 53
Дошъл в Дискъ на : 21.10.2009

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeНед Окт 25, 2009 8:47 am

Хаха, даскалката ти е весела жена. Smile
Аз имам фейсбук и ласт.фм. Второто отдавна не съм го наглеждала.
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeНед Окт 25, 2009 10:44 am

Омг, лицекнига Laughing И аз имам, но ползвам само за да гледам чуждите (няма по-досаден сайт от тоя). Ноби, я прати да видим :Р
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeНед Окт 25, 2009 3:44 pm

Имам фейсбук ама влизам там сравнително рядко-най-вече когато някой познат ми се скара, че ми е поискал приятелство, а аз не съм дала...нз що целия свят е луднал по него! Основно там си решавам тестовете и нищо повече-преоткривам го през една две седмици, ама не ме кефи особено Smile
Иначе за deviantart- доскоро смятах, че е сайт за професионални художници Wink Просто една фр ми го бе показала- имаше регистрация там, а тя найстина рисува страхотно, и ми показа профилите на такива уникални потребители-художници, че направо се шашнах какво може да се направи с един молив да речем Smile Но вече виждам и че не толкова добри потребители също нямат против да се логнат и да го ползват...
И последната ми регистрация от тея световните сайтове е във един по-малко известен сайт-youniverse...Скоро не съм влизала, ама си го харесвам доста, защото има страхотни картинни тестове за определяне на личността, а и благодарение на него това лято бая си потренирах англииския с хора от цял свят (българите там още сме малко Wink )
Върнете се в началото Go down
Grethor
Магесник
Магесник
Grethor


Мнения : 328
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeСъб Окт 31, 2009 2:50 am

MySpace: www.myspace.com/72933347

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=585728381 Фермата ми няма да се гледа сама я. Laughing Wink
Върнете се в началото Go down
http://grethorsblogfantastic.blogspot.com/
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeНед Дек 26, 2010 9:41 pm

Така, малко ъпдейтче.

Използвам си facebook-a съвсем редовно. Да, и на мен не ми харесва факта, че това нещо постоянно събира информация за теб и я праща на трети лица, но пък е толкова лесно и удобно да си имаш всичките приятели и познати, от целия свят на едно място. Харесва ми и новият дизайн, със страничката си за теб и пр. Бе, хубава идея е фб.

Понякога си влизам и в twitter - но по-скоро за мен си. Много е лесно ако ти трябва да запомниш нещо, някакъв цитат или нещо подобно. Според мен туитър трябва да се използва в движение, тоест с телефон с камера и интернет, а не от компютър. Само тогава е интересно. Иначе ми хареса еднопосочната система - някой те следи теб, без да се налага и ти да го следиш него.

А преди седмица открих и GoodReads. Много ми хареса сайта - пълен е с информация за книги, с ревюта, цитати и др. Създаваш си малка библиотека - с прочетени книги, какво четеш вмомента и книги, които искаш да прочетеш. Също така можеш да си слагаш ъпдейти, например на коя страница си и какво мислиш за книгата. Дефакто фейсбуук, но за книги. Добавете ме, ако и вие имате акаунт.

А за тези, които не ми знаят скайпа: freaky_or_not (плод на огромната ми фантазия в 8ми клас).

И да се похваля, най-сетне разбрах какво е това чудо LinkedIn. Хаха Чудех се, та се чудех...

Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Лю
О, прекрасна
Лю


Мнения : 145
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : При печката

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeПон Дек 27, 2010 12:02 am

Аз си притежавам само читателски дневник. Ама на тетрадка не в интернет Razz

Не сериозно, всякакви такива ме дразнят. Освен ДА, като че ли, там наистина някои са се събрали да правят добри неща. Следя работите на няколко човека и наистина могат да се намерят много добри. Могат да се намерят и много гаври, но това е тема на друг разговор.

Хм, обещала съм, че ако Фейсбук не отшуми до края на учебната година ще си направя и аз.

Но всички тези преспособления, в които става дума за теб с надеждата, че някой ще го интересува, не ви ли те струват леко глупави? Да, можеш да се запознаеш с хора по такъв начин, но някак му се губи . . . не знам какво му се губи, но със сигурност нещо се губи сред милионите страници.
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeПон Дек 27, 2010 9:59 am

Tristan написа:

И да се похваля, най-сетне разбрах какво е това чудо LinkedIn. Хаха Чудех се, та се чудех...

Ко туй? Аз за първи път го чувам.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeПон Дек 27, 2010 2:28 pm

Лю написа:


Но всички тези преспособления, в които става дума за теб с надеждата, че някой ще го интересува, не ви ли те струват леко глупави? Да, можеш да се запознаеш с хора по такъв начин, но някак му се губи . . . не знам какво му се губи, но със сигурност нещо се губи сред милионите страници.

Аз избягвам да се запознавам с когото и да било по този начин, последният "случайно" открил ме се оказа в затвора Laughing
За мен смисълът е да не забравям рождени дати, да виждам какво ще правят хората на НГ примерно и да мога да питам кво трябваше да правим по рисуване.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1386
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeПон Дек 27, 2010 5:56 pm

Само в "лице книга' се подвизавам . Общо взето нищо не правя там , но понякога ми върши и полезна работа . Ей мъ !
Върнете се в началото Go down
Talasum
Стражник
Стражник
Talasum


Мнения : 35
Дошъл в Дискъ на : 26.11.2011
Възраст : 36 Местоположение : Сенките-Анкх-Морпорк

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeСря Ное 30, 2011 2:46 pm

Аз имам лицекнига. Колко зор беше докато си направя. Всеки имаше тогава, а аз не. И все ми обясняваха колко яко било и не знам там какво си. Еми направих си, е така от любопитство и сега влизам по 4394300 пъти на ден Suspect . Няма по-удобен начин за мен да комуникирам с хора с които се виждам по-рядко. Също така в лицекнигата уж съм администратор на една страница посветена на Пратчет Уау! .
Върнете се в началото Go down
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitimeСъб Апр 06, 2013 11:45 pm

опа и тука

имам блог , които занемарих,
имам Нетлог, ама си забравих паролата
имам Кралство, нещо като тоя форум, ама за поезия и всякакви неща, дето останахме 5 човека
имам и рег в хиляди сайтове, страници и форуми- когато попадна на някой се логвам ама е много пусто и не се застоявам
и разбира се спамя в ФБ.
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
Sponsored content





Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?   Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Facebook, MySpace, DeviantArt, Last.FM, twitter, blog?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: За потребителите-
Идете на: