Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Песен за Огън и Лед

Go down 
+3
Lenore~
angya
Ноби Нобс
7 posters
АвторСъобщение
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:09 pm

Песен за Огън и Лед


Песен за Огън и Лед 5806_1



Резюме:
„Песен за огън и лед“ се развива във фиктивен свят, подобен на средновековна Европа, изключвайки факта, че тук сезоните траят десетилетия. В книгата има десетки главни герои и още много второстепенни, като по-голямата част от събитията се случват на континента Вестерос. След смъртта на крал Робърт Баратеон, редица малки и големи благороднически семейства, които дотогава са били обединени и са живели в относителен мир, започват да се бият за властта. Междувременно, далеч на изток, последната жива наследница на рода Таргариен — кралската династия, от която навремето Робърт е завоювал властта с брутален бунт — набира съюзници, за да си върне това, което ѝ принадлежи по право. Всички тези герои обаче не обръщат внимание на наближаващата зима и на древните демонични заплахи, които идват с нея.


Книгите са както следва:

1. Игра на Тронове (1996)
2. Сблъсък на Крале (1999)
3. Вихър от Мечове (2000)
4. Пир за Врани (2005)
5. Танц с Дракони (предстоящо издание) (2009 или 2010)
6. Ветровете на Зимата (предполагаемо заглавие)
7. Мечта за пролет (предполагаемо заглавие)


Та ДА скоро ще има корици Laughing

Та някой да ги е чел? Да ги е харесал? Някакви впечатления?
Лично на мен това ми 3тото най-любимо фентъзи!
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:18 pm

Амии знам, че съм чела част. Според мен, първите 2 до 3 книги (иначе щях да помня). Май ми харесаха. (колко изчерпателно, нали?)
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:21 pm

АХАХА изчерпателно да. Laughing Е то 3 са излезнали та няма как повече да си чела.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:22 pm

На български ли? (четвъртата нали е от 2005)
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:23 pm

Аааа да де начи 4 Laughing Моя грешка. Embarassed
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Lenore~
Вещицъ
Вещицъ
Lenore~


Мнения : 30
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : XXXX

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeПет Яну 21, 2011 2:27 pm

"Танц с дракони", не е излязла още, нали?
И защо? xD
Върнете се в началото Go down
Лю
О, прекрасна
Лю


Мнения : 145
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : При печката

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeПет Яну 21, 2011 4:15 pm

Чела съм първата книга само и никак не ми хареса. От онези книги, които те увличат докато ги четеш, но когато си ги прочел нищо не остава от тях в теб. Нях.
Плюс това кръвта и секса ми дойдоха прекалени по едно време.
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeПет Яну 21, 2011 4:53 pm

Лю написа:
Чела съм първата книга само и никак не ми хареса. От онези книги, които те увличат докато ги четеш, но когато си ги прочел нищо не остава от тях в теб. Нях.
Плюс това кръвта и секса ми дойдоха прекалени по едно време.
Yeah ... Rolling Eyes

@Lenore~ : Ами, доколкото знам, би трябвало да излезе през септември в америка. (Btw, с такъв шрифт е много неприятно за четене.)
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 4:45 pm

Страхотна поредица!

Обожавам всичките книги, великолепни са. "Танц с дракони" си я купих на английски още в седмицата, в която излезе Very Happy
Много ми харесва моделът на повествование - чрез различни гледни точки на различни герои. Така всичко, случващо се в книгата, става лично и емоционално, така ти пука истински за героите. И главите стават толкова разнообразни, че не може да ти писне никога. Има толкова много места и образи и истории, които постоянно се редуват и преплитат и на теб ти е все интересно, никога не се насищаш.

Обожавам всичките герои, нито един не ми е неприятен или скучен. И все пак най-големите ми любимци са Тирион, Санса, Джон Сняг, Джайм и Денерис Smile
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 6:00 pm

Аз пък все го удрям на хейт спрямо Денерис и Джон нещо. Laughing Инак Джайм ми е най-най-най-любимият герой там. След това Тирион ... ииии тези са в общи линии.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 8:59 pm

Е Джайм си е готин, няма спор Smile
Много ми харесва как той се явява някакво олицетворение на цялото лицемерие в обществото. Джайм убива един побъркан крал, който всички искат да видят мъртъв. Обаче никой не се замисля да благодари за тази добрина, всички най-лицемерно го обиждат и го наричат „клетвопрестъпник”, сякаш не са се молели някой да направи това, което той направи. Също така Джайм няма право да се ожени за тази, която обича, защото това уж противоречи на нормите в обществото. Ама същото общество си затваря очите за тези норми в продължение на векове, ако става въпрос за инцеста при Таргариените. А пък Церсей иска той да е баща на децата й, а после му забранява да изпълнява ролята на баща. И въобще всички се гаврят много с този човек Very Happy

А иначе мен и род Мартел ме кефят много Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 10:21 pm

Точно го описа, макар че и Джайм не е света вода ненапита де. (То там такова жувотно май няма ... освен че се опитват да изкарат Денерис, че е деус екс махина, заради което не я понасям.)

Инак Мартелите са яки. При дуела на Оберин с Планината си го представях с това копие, незнайно защо как подскача наоколо като Принца на Персия и оттогава си ги представям като някакви персийци тях.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeЧет Ное 24, 2011 8:45 pm

А, Джайм също не е съвършен, разбира се. Все пак бута деца от кули Very Happy Но просто е много добре написан персонаж, пък и напоследък почва да се ридиймва… Ама и Дани прави грешки и глупави неща. Особено в петата книга.

Иначе повечето Мартели са си описани малко тъмнички. Аз лично винаги съм си представял Ариан Мартел като Инара от Firefly с по-силен тен Smile
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeЧет Ное 24, 2011 10:32 pm

5-тата още не съм я чел ... а трябва ...

А за Мартелите ... аз имам навика да игнорирам описанията и да си лепвам едни мой виждания за героите. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeЧет Мар 21, 2013 3:27 pm

5. Танц с Дракони (предстоящо издание) (2009 или 2010) излезе
чакаме следващите!
И да, това са най- яките книги! Евър!
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeЧет Мар 21, 2013 6:21 pm

АЗ ПЪК СИ ГИ НАМЕРИХ ДА ГИ СЛУШКАМ НА АНГЛИЙСКИ И СЕГА КАТО МИ ПИШЕТЕ ПОБЪЛГАРЕНИТЕ ИМЕНА И МИ Е НЕКВО СТРАННО... lol!
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitimeВто Мар 26, 2013 7:50 pm

Айде още 5 дни до новия сезон беееееее Уау! Уау! Уау! Уау! Уау!
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Sponsored content





Песен за Огън и Лед Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Песен за Огън и Лед   Песен за Огън и Лед Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Песен за Огън и Лед
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Космическо пътешествие, богове и огън [Последният герой]

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Книги-
Идете на: