Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Тъмната кула

Go down 
+2
Ноби Нобс
angya
6 posters
АвторСъобщение
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 11:20 pm

Така и така сме започнали с поредици...
Тъмната кула на Стивън Кинг. Поредица, която завладява самия писател при писането...
Седемте книги разказват за премеждията на Роланд, последния стрелец. В един свят, където сякаш цари вечен Апокалипсис, той се е устремил към своята тъмна кула както иглата на компаса се стреми към севера. По пътя си открива приятели, но и врагове от всякакви форми и размери. Дали ще достигне мястото, което ще му даде всички отговори, или ще полудее и умре по пътя, заразен от лудостта на съществата, които среща?

Тъмната Кула I - Стрелецът
Тъмната Кула II - Трите карти
Тъмната Кула III - Пустош
Тъмната кула IV - Магьосникът
Тъмната Кула V - Вълците от Кала
Тъмната кула VI - Песента на Сузана
Тъмната кула VII - Тъмната кула
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 11:21 pm

Леле Кинг е много добър, ама не съм му чел това! Срамота! Shocked
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 11:23 pm

А трябва. Аз за съжаление я докарах до книга трета, четвърта я имам, но на английски, пета също, но на български. Заради тва че е на английски засега не съм я подхванала. Иначе са много добри
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeПет Ное 06, 2009 11:36 pm

Ангуа, ако говориш за "Магьосникът" - да те светна. Тя е ретроспекция, Роланд разказва история, която се случва преди описаните действия. Говори за любовта на живота си, която среща в много ранна възраст, разказва за юношеството си и за времето, прекарано с приятелите си Алан и Кътбърт. Стивън Кинг ще ме прощава, но можеш спокойно да я прескочиш и да продължиш нататък. "Вълците на Кала" започва от мястото, на което свършва "Пустош". А някой ден, като се сдобиеш с "Магьосникът" на Български, прочети и нея, за да разбереш някой неща от детсвото на Роланд, но ако искаш да продължиш историята още сега смело можеш да започваш пета книга.
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeСъб Ное 07, 2009 10:21 am

О йес, това ми дойде добре. Много даже. Мерси Фреки, щом свърша за Салваторе и Unseen Academicals я почвам (най-накрая малко български, че започнах да се обърквам вече) What a Face
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeСъб Ное 07, 2009 10:49 am

бира И сега малко да се поправя. Ще е хубаво да прочетеш първата и последната част от "Магьосника". В първата част се разказва за това, как измамват влакът Блейн и как се отървават да не ги убие. В последната стават ясни някои други неща... Малко съм я позабравила вече. В книгата се говори за... някои неща, които имат значение и по-нататък, но мисля, че не трябва да е проблем да я попрескочиш. В "Моята Библиотека" има всички книги качени, първата и последната част на "Магьонискът" не са толкова дълги. А ако имаш възможност да разпечаташ цялата книга - още по-добре. Надявам се да не се объркаш.
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeСъб Ное 07, 2009 11:10 am

Ами ще видим. Може да си прочета първата и последната част на английски, с Кинг няма проблеми (споменах ли, че е бог на писането? на всеки език бих ги чела тия книги). Влакът беше интересен...
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeСъб Ное 07, 2009 11:16 am

Мда, пък току-виж ти потръгнало и си я прочела цялата. Smile
После ще обсъждаме края на историята, който е....
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeСъб Ное 07, 2009 11:17 am

Freki написа:
Мда, пък току-виж ти потръгнало и си я прочела цялата. Smile
После ще обсъждаме края на историята, който е....

Много як? Невероятно измислен? Изключителен връх в световната литература?
Надеждата умира последна, дано тази никога да не умре Laughing
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeСъб Ное 07, 2009 11:50 am

Ъмм, единственият логичен, след като го осмислиш малко. Razz
Но нищо няма да ти кажа.
Върнете се в началото Go down
Char

Char


Мнения : 68
Дошъл в Дискъ на : 15.05.2011

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeНед Май 15, 2011 7:41 pm

Брех. Що няма направо тема за Кинг?
както и да е.
Кинг ми е любимец (и имам предвид такъв с главно Л) от 14-годишна възраст, когато хванах "Зеленият път".
Боже, каква мания настана...
една след друга прочетох Кери, То, Очите на дракона, Сиянието, Мъртвата зона, Тъмната половина, Дългата разходка, Гняв, Кристин, 13, За писането:мемоари на занаята, Гробище за домашни любимци...


едва след всичко това се реших да хвана Кулата. Исках да е добре премислено и тържествено решение. :Д
помня как почти подскачах, когато взех "Стрелеца" в ръце.
Ще тръгна от края- не знам как така половината Кинг-фенове бяха супер недоволни от края. И от вплитането на образа на самия Кинг. На мен ми подейства по обратния начин- образът му допринесе за реализма на цялата история, световете, Порталите, Кулата, Лъча....
А краят- ако беше завършило по какъвто и да е друг начин, сигурно щях да съм разочарована. Защото имах- неволно- гигантски очаквания.
Но този край....
след всички тези 7 части отново усещаш пясъка, горещината, предусещането за дълъг път и Човека в черно, естествено...
Тази поредица е шокова терапия.
Дни наред поздравявах всички със:
Long days and pleasant nights, sai.

и търсех Лъча във сенките и дърветата. и слушах за Песента на Костенурката. и чаках да цъфнат розите, естествено.
Ком-ком-комала...
чудя се коя ли е любимата ми част. Може би "Пустош". ОБИЧАМ Блейн.
Обичам и Човека в черно.
Даже Елдред- Големия ковчег ми беше симпатичен на моменти.
Нямаше как да не обичам ка-тета, естествено.
Не, ако тръгна да пиша за героите, ще прекаля :Д

Просто....
..19.
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeНед Май 15, 2011 11:19 pm

Като ти видях ник-а си замислих дали пък не е от тук. От тук ли е?
Върнете се в началото Go down
Char

Char


Мнения : 68
Дошъл в Дискъ на : 15.05.2011

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeПон Май 16, 2011 11:30 am

Да!
Първият човек, кото го позна ей-така. :д
всички ме питаха дали не е погрешен опит да напиша charm: е, не е .:Д
Charlie the Choo choo.
една от малкото еднозначни думи в Свещения език, нали тъй. :д
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeПон Май 16, 2011 11:27 pm

Знаех си!
Чарю Триий.
Бтв, ти като си от Варна виждала ли си един огромен надпис "Дискордия" на една сграда (като тръгнеш от Севастопол към операта)? Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
Char

Char


Мнения : 68
Дошъл в Дискъ на : 15.05.2011

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeВто Май 17, 2011 10:23 am

Дадада, именно, всеки път се кефя като мина оттам.
Виждала съм и тирове с надпис "Дискордия". Smile
О, изгубено.
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeПет Май 27, 2011 12:30 am

Тъкмо свърших шестата, остана последната. Магьосникът прочетох след Вълците и в общи линии нямаше проблем.
Но Вълците ми взе ума. Усещането за реализъм в подобна книга беше толкова убийствено, че като я свърших гледах серияли без прекъсване (връщат те към далеч по-спокойното усещане, че и без това нищо не е чак толкова реално колкото изглежда). Преплитането на други книги, които съм чела или са ми познати по съдържание ме накара да се чувствам вътре в самата история (определени герои ми се струваха като стари познати, които срещам в друга част от живота им...). Абе въобще, нямам думи.
Песента на Сузана не беше чак толкова добра, поне до последните страници. Те отново завъртяха всичко, защото имах някаква идея за хронологията както в писането на книгите, така и в състоянието на Кинг ("За писането" помага доста в тази част).
Сега остава последната, моето отложено удоволствие това лято. Малко ме плаши идеята за края, писателите често се уморяват от историите си към края, особено когато са толкова дълги и заплетени...
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeПет Май 27, 2011 1:44 am

Едно от най-любимите ми неща при Кинг е как омешва героите си и така създава една малка, свързана Кинг Вселена. Голям гъдел е, когато разпознаеш някой герой, знаеш от къде е взет и защо е вкаран в историята, нещо като поощрителна награда за доброто фенче. Банджо!
(Само при още един автор съм срещала това преплитане на герои и то беше в една единствена книга.)
Върнете се в началото Go down
Char

Char


Мнения : 68
Дошъл в Дискъ на : 15.05.2011

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeПон Май 30, 2011 6:54 pm

Цитат :
Едно от най-любимите ми неща при Кинг е как омешва героите си и така създава една малка, свързана Кинг Вселена.
Дадададд, толкова топло ми става като видя Флаг някъде, и фактът, че се намесва и Тод от "Сърца в Атлантида", и даже Бил Денброу...абе, красота.


angya написа:
Но Вълците ми взе ума. Усещането за реализъм в подобна книга беше толкова убийствено, че като я свърших гледах серияли без прекъсване
А така...не знам как толкова фенове намериха повод да се оплакват от Вълците. Тя ми е една от любимите! Mindfuck, идеята с роботите е гениална. А как съм се смяла на това "Снич, модел "Хари Потър"


Пожелавам ти успешно пътуване към Края :р
Върнете се в началото Go down
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 4:38 pm

Аз съм чел първите три книги от поредицата.
Определено ми харесаха Smile Може би от трите най-много ме впечатли втората, защото вкара супер готини герои и ги разви по страхотен начин. Аз цялата книга я изгълтах за един ден Very Happy Третата също ми допадна, особено финалната й част с влака беше страхотна.

Дълго време отлагах почването на четвъртата, защото бях чул, че е основно за миналото на Роланд и не придвижва историята напред... Ама като ви чета мненията усещам, че май си струва да я захващам веднага Very Happy
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 10:54 pm

Веднага. На мига.
То и аз като нищо мога да я препрочета.
Върнете се в началото Go down
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeСря Ное 30, 2011 11:39 am

Прочетох четвъртата книга тези дни Smile

Хареса ми супер много. Сега вече тя категорично ми става любимата до този момент Very Happy Историята за младитине на Роланд беше супер емоционална и някак завладяваща, просто те грабва. И ми хареса, че си имаше начало, среда и край. Това беше нещото, което малко ми липсваше в третата книга, където след средата стана едно безкрайно вървене с разни несвързани събития...

Петата яка ли е? Very Happy
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeНед Окт 28, 2012 2:56 pm

Ровейки се из сайта, който пусна Архи се натъкнах на Това Е?! rock
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeНед Окт 28, 2012 6:53 pm

Уоу!
Виж и тази по-мъничка новина - какво им става, почнаха и комикси да издават. Shocked Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeПон Окт 29, 2012 10:32 pm

Твърдото ми убеждение е, че няма шанс да пресъздадат Тъмната кула както трябва. Просто защото тя няма нужда от пресъздаване, вече си я има в главите на твърде много хора, биха могли най-много да развалят представата. Така става с повечето филми по книги, като Властелинът е личното ми изключение.

Иначе прочетох книгите преди известно време. Най-добрата поредица, която съм чела, и завиждам на всеки, който не я е чел Laughing Сега от време на време чета по някоя от другите книги на Кинг, които имат връзка с Кулата (в момента: Очите на дракона). Като завръщане на отдавна изтикано в тъмните кътчета на паметта място, което обаче, веднъж почистено от праха, блести с все същия блясък, понякога и по-ярък.
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitimeНед Дек 02, 2012 9:20 pm

Прочетох The wind through the keyhole която уж трябвало да има общо с Тъмната кула. Ами има, но по начина, по който бисквитката (която преди малко изядох) е част от мен Laughing Хубава книжка, но не удовлетвори желаещите още малко от приключенията на Роланд... или поне мен не Laughing
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Тъмната кула Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тъмната кула   Тъмната кула Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Тъмната кула
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Тъмната страна на слънцето

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Книги-
Идете на: