Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Жътви, животомери и ревизори [Жътварят]

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Empty
ПисанеЗаглавие: Жътви, животомери и ревизори [Жътварят]   Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Icon_minitimeПет Ное 06, 2009 7:28 pm

Нещо като че ли ни мина вдъхновението за теми за книги, започващи с шеговитата и манотация.
И аз нямам муза напоследък за забавни текстове, нооо... не можем да си седим без тема за тази прекрасна книга, която между другото ми е най-любимата от Света на Диска. I love you Затова - ако на някой има вдъхновение - нека напише забавна анотацийка в стил другите теми, ако ли не - просто да разкаже впечатленията си от тази книга^^
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жътви, животомери и ревизори [Жътварят]   Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Icon_minitimeСъб Ное 07, 2009 10:38 am

Едно от началата на всичко- основополагаща книга, която колкото по-рано прочетете, толкова по-добре! (За съжаление аз съм я чела само веднъж, и то преди 2-3 години от библиотеката, а после книгата изчезна, така че няма да ми се сърдите ако не изложа някои моменти-за такъв период от време паметта ми така се е прочистила, че е останало само най-важното и най-интересното Smile )
Точно тука ще разберете откъде се пръкна Смърт на мишките- едно диво зверче неуморно вбесявало Сюзан Сто Хелит през следващите 3-4 книги...От тука ще разберете и как умря стария Уиндъл Пунс, най-глухия и най-отвеяния от всички магьосници на Невидимия университет...и ще се окаже, че дори и магьосниците могат да се превръщат в зомби, при това не толкова глухи и отвеяни. Ще присъствате на (ммм, "Морт" е по-първи) вторият подред заплес на Смърт по света на смъртните, а поредният му отказ да си изпълнява задълженията, ще доведе до куп нелепи недоразумения, защото нищо няма да умира ( в това число и Уиндъл Пунс, който се оказва едно не съвсем нормално зомби), а Смърт за пореден път ще докаже на всички ни, че колкото и да няма "жлези", дори и един скелет е способен да обича... (btw сега забелязах, че във форума няма нито една емотиконка, изразяваща любов). Ще видите и думите на най-великото същество във Вселената ( пък аз си мислех, че Смърт говори с главни букви...). А, ще се появят и ревизорите, но както винаги тъпите им опити да завладеят света, ще се ограничат само до нелепата история за кристални кълбета и супермаркетни колички, плюс превръщането на магьосниците в нещо като бонзай..
Пълен микс от най-добрата пародия на Пратчет! Който мисли, че съм пропуснала нещо, да добави допълнително.. Wink
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жътви, животомери и ревизори [Жътварят]   Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 3:29 pm

Ето това горе е як пост. rock
Никой друг в целия форум не е чел любимата ми книга от Света на Диска??
Съмнявам се нещо. Wink

Sisito0o, влюбено и I love you не вършат ли работа?
И, даа, влюбването на Смърт ми е любимо.
А също и битката му с онзи нов тарикат. Twisted Evil
Едно от най-любимите ми неща в книгата е Клуб "Ново начало". Уникално е. Laughing Също и Бил Порталски. heart: И цялата тази история с жизнената енергия, вярата на хората в Смърт и т.н.
Един любим цитат:

Смърт донагласи седлото, после тикна златния си животомер под гърбавия нос на Албърт.
— ВИЖ! ИМАМ ВРЕМЕ! НАЙ-ПОСЛЕ ИМАМ ВРЕМЕ!
Албърт се отдръпна уплашен.
— И щом вече го имате, какво ще го правите?
Смърт яхна коня.
— ЩЕ ГО ПРОПИЛЕЯ.
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Лю
О, прекрасна
Лю


Мнения : 145
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : При печката

Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жътви, животомери и ревизори [Жътварят]   Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Icon_minitimeПон Сеп 06, 2010 6:21 pm

Не мъ кефи . . .
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жътви, животомери и ревизори [Жътварят]   Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Icon_minitimeПет Окт 28, 2011 1:15 pm

А трябва, а трябва. Razz
Преди години, когато четох тази книга, още нямаше молове в София. Или да е имало един-два и да съм била един-два пъти. Сега, след като ми се наложи да направя няколко посещеня през предната учебна година (да, може би съм единствения човек на света, който МРАЗИ молове, затова употребих глагола "наложи ми се"), трябва да кажа, че в тях наистина има нещо... чудовищно.
И желанието ми всеки път като се позадържа по-дълго вътре да ИЗЛЯЗА ВЪЗМОЖНО НАЙ-СКОРО, ми напомня за "Жътварят". Razz
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Sponsored content





Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жътви, животомери и ревизори [Жътварят]   Жътви, животомери и ревизори [Жътварят] Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Жътви, животомери и ревизори [Жътварят]
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: По Светъ нъ Дискъ и у нас :: Имението на Смърт (СМЪРТ и компания)-
Идете на: