Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 30-те дни на Иво без шоколад

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

30-те дни на Иво без шоколад Empty
ПисанеЗаглавие: 30-те дни на Иво без шоколад   30-те дни на Иво без шоколад Icon_minitimeНед Яну 31, 2010 10:26 pm

Преди няколко дена зърнах в нечий блог списък със 100 неща, които авторът искал да направи през следващите 3 години. Прегледах я набързо, но едно нещо привлече вниманието ми:

"go 30 days without chocolate..."
Идеята е това да е изпитание, за да видиш до къде стига волята ти. Както знаете, аз обожавам шоколад, майка ми гледа да поддържа доживотните запаси у нас, и всеки ден хапвам по нещо шоколадово. За това реших и аз да се включа в това "изпитание", да видя дали ще издържа и дали е е трудно.

Прочетете следното, написано от едно момиче, което също е опитало подобно нещо:

Цитат :
Ahhh it’s coming to a full week now.
It’s been such a difficult one too, everyday I feel like I’ve been getting worse. My legs just wanna give way, no energy, my moods are all over the place. I feel as if I’m a druggie and I just need my fix. I’m starting to realise I wasn’t just going through a period of eating a lot of it. I had a problem. My intake of it was way too high. And sadly I couldn’t even say it to anyone like a friend because they don’t realise just how much I ate of it.

Supposedly, it takes thirty days for the want of chocolate to leave your system. 30 days before you can go long periods of time without thinking of it. I’d never have thought myself possible to even think of going a week without it but I guess if a doctor says to stop eating it.

А тук идва сравнението на века:

Цитат :
I keep going to the kitchen because I’m hungry, then getting really frustrated because I cannot find anything I want. In truth, what I want is chocolate. The only way I could describe it to everyone would perhaps be Twilight? Vampires, they have this thirst and it can only ever truly be satisfied by human blood. Sure you can get by but it’s there.. in the back of your throat, burning… the need… the want… And that’s what it’s like for me Sad

Та, в тази тема всеки ден ще поствам/едитвам и ще разказвам как се чувствам. Нещо като дневник. Мухахаха! Надявам се да ми помагате в трудните моменти Razz
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

30-те дни на Иво без шоколад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 30-те дни на Иво без шоколад   30-те дни на Иво без шоколад Icon_minitimeНед Яну 31, 2010 10:47 pm

Go, go, Иво!
Ти можеш!
Моля те да се въздържаш от посегателства над старата си бабка за парченце шоколад!
Ще ми е интересно да чета.

www.bg-mamma.com

Razz Ето и част от моята подкрепа. Пхахаха! Хаха
Върнете се в началото Go down
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

30-те дни на Иво без шоколад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 30-те дни на Иво без шоколад   30-те дни на Иво без шоколад Icon_minitimeПон Фев 01, 2010 10:57 am

УСПЕХ, ИВО!
ОМГ, И АЗ ОБИЧАМ ШОКОЛАД, НО ПРИСТРАСТРЯВАНЕТО Е СТРАШНО НЕЩО No

В ТОЯ РЕД НА МИСЛИ - АЗ ТАЗИ ЕСЕН ОТКРИХ, ЧЕ СЪМ ПРИСТРАСТЕНА КЪМ МУЗИКА. В РАБОТАТА КОЛЕЖКАТА НЕ ДАВАШЕ ДА СЕ ПУСКА НИКАКВА МУЗИКА И АЗ ЕДВА ИЗКАРВАХ ДО КРАЯ НА ДЕНЯ... БЕШЕ МИ СТРАННО, ЧЕ МОГА ДА ИМАМ ТАКАВА ФИЗИЧЕСКА ЗАВИСИМОСТ КЪМ МУЗИКА Музика ДОРИ БЕЗ ИНТЕРНЕТ ИЗДЪРЖАМ ПО-ДЪЛГО.
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

30-те дни на Иво без шоколад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 30-те дни на Иво без шоколад   30-те дни на Иво без шоколад Icon_minitimeПон Фев 01, 2010 8:58 pm

И аз съм пристрастена към шоколад, но онзи ден открих, че не бях яла от 3 седмици, та си поръчах Laughing
Но пък аз се пристрастявам лесно, но и лесно ми минава. Въпрос на воля.
Та Иво, давай, макар че е по-лесно, когато нямаш шоколад под ръка (както аз). Ако успееш, евала, аз не бих могла (май Laughing )
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

30-те дни на Иво без шоколад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 30-те дни на Иво без шоколад   30-те дни на Иво без шоколад Icon_minitimeПет Мар 12, 2010 7:00 pm

Уоу. о.О
Човече, това е мазохизъм.
Шоколадът е хубаво нещо. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

30-те дни на Иво без шоколад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 30-те дни на Иво без шоколад   30-те дни на Иво без шоколад Icon_minitimeПет Мар 12, 2010 8:11 pm

Никакъв мазохизъм не е, защото той изобщо не си сдържа клетвата. И погребал тук темата тихомълком. Ха!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





30-те дни на Иво без шоколад Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 30-те дни на Иво без шоколад   30-те дни на Иво без шоколад Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
30-те дни на Иво без шоколад
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Архив-
Идете на: