Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Boardwalk Empire

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Boardwalk Empire Empty
ПисанеЗаглавие: Boardwalk Empire   Boardwalk Empire Icon_minitimeПон Окт 31, 2011 10:52 pm

Boardwalk Empire

Boardwalk Empire 0s789df69sd8

Добре дошли в Америка през 20-те години на XX в. Първата световна война е приключила, бумът на Уол Стрийт е назрял и всичко се продава. Епоха на промени, в която жените получават правото да гласуват, първите радио излъчвания са вече факт, а светът се управлява от младите. На плажовете в южната част на щата Ню Джърси се издига Атлантик сити, бляскав курорт, познат като “The World’s Playground,” – място, където правилата не важат.

Безспорният управник на Атлантик сити е общинският ковчежник, Инок Томпсън, по прякор Нъки (Стив Бушеми), политически опортюнист и вещ в тъмните сделки, човек поравно политик и гангстер, възприел еднакво комфортно и двете си роли.

Поради стратегическото си разположение на брега на морето, градът е център за дейностите на контрабандистите на ром – на няколко минути от Филаделфия, на няколко часа от Ню Йорк и на по-малко от ден с кола от Чикаго. Разбира се Нъки Томсън изобщо не пропуска да се възползва от това.

Заедно със своя брат Елиъс (Ший Уигъм), градския шериф и екип от местни тартори и подземни босове, Нъки си извоюва ролята на човека, когото не можеш да заобиколиш, ако работиш с нелегален алкохол. Той е гангстер на равните възможности и прави бизнес с Арнолд Ротстийн (Майкъл Стулбарг), „Биг” Джим Колосимо (Франк Крудел), Лъки Лучано (Винсънт Пиаца) и Ал Капоне (Стивън Греъм).


За жалост прави голямата грешка за сериал да има муден пилотен епизод, след като той е най-важният за грабване на публиката, но за сметка на това се развива доста интересно нататък. Комбинацията от джазът, мафията и атмосферата на 20-те години е много сполучлива в сериала и който е фен на този период от историята, може да го хареса. (Както и който е фен на мафията и уискито Laughing )

Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Boardwalk Empire Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Boardwalk Empire   Boardwalk Empire Icon_minitimeНед Ное 06, 2011 12:23 am

Ех, доста ми е любоптно това заглавие и бих искал да го видя, ама... не знам.
Имам някакъв генерален проблем със заглавията на HBO. Техните сериали са винаги много изпипани, много технични, режисурата им е невероятно стилна, обмислен е всеки детайл... и някак си се губи непринудеността на изкуството. Всичко е толкова тренирано и отработено, че просто прилича на занаят. Тоест леко бездушни ми идват...
Не знам с този дали е така.
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Boardwalk Empire Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Boardwalk Empire   Boardwalk Empire Icon_minitimeСря Ное 30, 2011 5:07 pm

Гледах първия епизод (то си е цял филм, към час и половина беше...). Съгласен съм с Марто, невероятно изпипан и стилен, но не успя да ме хване. Не ме заинтригуваха героите и сюжетът достатъчно, за да продължа да гледам.
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Sponsored content





Boardwalk Empire Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Boardwalk Empire   Boardwalk Empire Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Boardwalk Empire
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: Филми-
Идете на: