Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Dark Angel / Ангел на мрака

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeСъб Ное 05, 2011 4:24 pm

Не, Рийпи, този път не става дума за Дракула. Razz
Нито пък за Лестат или Мариус, Фреки^^ cyclops

"Ангел на мрака" е американски биопънк/киберпънк научнофантастичен телевизионен сериал, създаден от Джеймс Камерът и Чарлз Eglee (нямам идея как се изписва на кирилица това... и не, нямам идея какво точно е биопънк/киберпънк, но така го дефинират навсякъде, затова директно го преведох Razz).


Близко бъдеще. Америка е преживяла политически, икономически и морален колапс и терористичен акт я превърнал от суперсила в страна от третия свят. Действието се развива в пост-апокалиптичния Сиатъл и е около живота на Макс Гевара (X5-452), генетично подсилен супервойник, изиграна от Джесика Алба и от Дженева Локе (в детските сцени).
След като на десет години избягва от скрита правителствена биотехнологична/военна организация, тя се опитва да води поне наглед нормален живот. Работи като куриер на колело, постоянно се крие от правителствените агенти и се опитва да открие своите генетично модифициани братя и сестри, с които са се разпръснали веднага след бягството си.
Макс се среща с Лоуган, идеалистичен кибержурналист, борещ се с репресиите и корупцията на пост-апокалиптична Америка. Тя става неговия самурай и двамата подхващат борба с безмилостните властници на новото хилядолетие. Одисеята им ги приближава все повече до тайните от миналото й...




Засега съм изгледала първите7 серии и са АДСКИ яки и АДСКИ зарибяващи. Даваха сериала по AXN и аз все го прескачах и превключвах на друг канал, докато не изгледах най-последния епизод и не ми хареса. Тогава си свалих първи сезон. Cool
Пуснах ви първите минути на пилотния епизод, защото така и не изрових трейлър с читаво качество. А и те си казват за сериала повече от всеки трейлър.
Ако го загледате, казвайте харесва ли ви и на вас. I love you
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeСъб Ное 05, 2011 5:40 pm

Аз съм го гледала и общо взето ми хареса. Не ми хареса как играе Джесика Алба, но пък много ми хареса как изглежда. И освен това свърши малко... странно. Все едно са им отказали пари за по-нататъшни снимки и е трябвало да измислят все някакъв край.
Но иначе е ОК. Тук за пръв път видях и Дженсън Екълс (единият от двамата супер секси братя в Supernatural Wink ) като един от вече порастналите съдетскоградинарчета на Макс.
Върнете се в началото Go down
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeНед Ное 06, 2011 12:19 am

Аз преди години го изгледах целият и ми хареса доста.

Хубаво е направена кибер-пънк вселената, определено те грабва от началото и ти става интересно. Главните герои са добре направени, има много яка динамика между тях и въобще всичко е супер. Отделните епизоди и сюжетни линии също държат интереса, особено в първи сезон. Във втори сезон вече се усеща някакъв спад, на места стават по-скучни неща, появяват се повече епизоди филъри... Но последните няколко серии са супер добри. За жалост обаче завършва супер отворено.
Не съм чел разните книжки, които му се водят продължение.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeНед Ное 06, 2011 12:55 pm

Мен Джесика Алба си ми харесва. Поне до там, докъдето съм стигнала, де. Razz
Малко по-малко ме кефят седми и осми епизод, защото вече са по-напрегнати, но... абе като се замисля, точно толкова си ме кефят. Laughing Особено идиотчетата от Джейм Пони и номерата, които постоянно въртят на шефа си. Twisted Evil
"Съдетскоградинарчета" звучи адски яко! Ms. Green Особено като ги знаеш какви са. Razz
Уикипедия казва, че Екълс ще се появи във втори сезон. Ще го видим^^
Марто, и мен ме грабна именно вселената! Първо много въздействащата сцена на бягството от казармите, а после каращата сред постапокалиптичен Сиатъл Макс, кометгираща си, че не разбира защо всички гооврят за Голямата депресия, след като хората не изглеждат кой знае колко депресирани - а наоколо всички, живеещи в развалини или направо в каравани.
Иии появата на Само очи-те по телевизията. И начина, по който Макс се запозна с него. Laughing
Аз обмислям да си поръчам книжките-продължения. Отрано, че докато пристигнат не само щесъм догледала сериите, но и ще съм ги забравила... Laughing

п.п. Лоуган кефи. I love you Ама и Зак. I love you
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeВто Ное 08, 2011 3:24 pm

Фрексън, съдетскоградинарски поздрав:

Razz
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeВто Ное 08, 2011 11:00 pm

Кефи ли те пича от "Коса" какъв злодей прави? Моето извратено съзнание все го вкарваше в болна, страстна връзка с Макс, изпълнена с BDSM, обаче не ме огря.
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeВто Ное 08, 2011 11:02 pm

Кой от "Коса" играе там, че аз не съм го гледал туйто?
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeВто Ное 08, 2011 11:07 pm

Главният от Коса - Клод Хупър Буковски (John Savage).
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeВто Ное 08, 2011 11:08 pm

Само заради това ще взема да го изгледам!
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeПет Ное 11, 2011 4:17 pm

Ноби, изгледай го! Лайдекър го има в почти всяка серия и е адски якият злодей. Twisted Evil Някакъв такъв загрижен към "децата си" и причиняващ им какви ли не гнусотийки, като му попаднат в ръчичките^^ Само ония RED от Южна Африка са по-гадни от него. Ама тях ги има само в две-три серии... слава но О, прекрасната богиня*^^
А Лайдекър хич не си прилича с Клод Буковски, което показва, че Савидж е доста добър актьор... а и че от "Коса" са минали доооста години. Razz
Днеска ще гледам 14-та серия със заглавие "The Kidz Are Aiight" и относно с главно действащо лице Лайдекър... и Зак. влюбено

________________________
* Кхъ, вероятността Лю да не отвори темата е доста голяма, но ако го направи и види друго божество в нечие възклицание... бррр...
What a Face
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitimeСъб Ное 19, 2011 8:46 pm

Догледах първи сезон и първите епизоди на втори.
Става все по-яко! Явно все още не съм стигнала до спада на Марто.
Много ми харесва как се завързаха нещо.
Малко прекалиха с вируса на Макс и Лоуган само...

п.п. Зак... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Sponsored content





Dark Angel / Ангел на мрака Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Dark Angel / Ангел на мрака   Dark Angel / Ангел на мрака Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Dark Angel / Ангел на мрака
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: Филми-
Идете на: