Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Вещерът

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Talasum
Стражник
Стражник
Talasum


Мнения : 35
Дошъл в Дискъ на : 26.11.2011
Възраст : 36 Местоположение : Сенките-Анкх-Морпорк

Вещерът Empty
ПисанеЗаглавие: Вещерът   Вещерът Icon_minitimeНед Ное 27, 2011 6:19 pm

"Вещерът" е фентъзи поредица на полския писател Анджей Сапковски. Ето кратко резюме:

"Наемници, специално обучени да се борят с чудовища, вещерите са оръжия в човешки облик, чиято цел е да запазят крехкото равновесие в един свят на крайности и кървави конфликти. Променен от тайните алхимии на своите наставници, младият вещер Гералд от Ривия постепенно се превръща в смъртоносен войн, който се сражава без боязън и с най-жестоките чудовища на своя свят-вампири, стреги, кикимори. Бродещ от кралство в кралство и от битка в битка, Гералд постепенно се превръща в легенда, а историите за неговите приключения плашат, вдъхновяват, забавляват всеки, имал късмета да ги прочете..."

Интересното в тази пордица е липсата на поизтърканата според някои хора западно европейска митология(дракони, джуджета, тролове). За сметка на това съществата тук са от славянската митология-русалки, кикимори и т.н.

На кратко книгите са добри без да претендират да са шедьоври Smile.
Върнете се в началото Go down
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Вещерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вещерът   Вещерът Icon_minitimeНед Ное 27, 2011 7:28 pm

Охоо, не знаех, че съществата са от славянската митология!
Това ме запалва... доста Very Happy

Само имам един въпрос. Знам, че първите една-две книги са всъщност сборници с разкази, а не цялостни романи. Готини ли са? Защото аз повече се кефя на по-дългите форми, но ако и разказите са на ниво съм навит да опитам поредицата, като идея звучи чудесно. Smile
Върнете се в началото Go down
Talasum
Стражник
Стражник
Talasum


Мнения : 35
Дошъл в Дискъ на : 26.11.2011
Възраст : 36 Местоположение : Сенките-Анкх-Морпорк

Вещерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вещерът   Вещерът Icon_minitimeНед Ное 27, 2011 7:54 pm

Marto написа:
Охоо, не знаех, че съществата са от славянската митология!
Това ме запалва... доста Very Happy

Само имам един въпрос. Знам, че първите една-две книги са всъщност сборници с разкази, а не цялостни романи. Готини ли са? Защото аз повече се кефя на по-дългите форми, но ако и разказите са на ниво съм навит да опитам поредицата, като идея звучи чудесно. Smile

Веднага ти отговарям Smile . Първите две книги наистина са нещо като сборници. Става дума за отделни приключения на Вещерът. Точно тези книги обаче най-много ми харесаха. От третата натам започва същинската история. Главен герой освен Гералд става и едно момиче. В началото тя е все уплашена и мрънка, което малко ме изнерви, но може да се понесе. Поредицата е яка. Гералд като се "надруса" с неговите боклуци и става машина Twisted Evil .
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Вещерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вещерът   Вещерът Icon_minitimeВто Ное 29, 2011 8:03 am

Аз па само игрите съм играл. Embarassed
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Вещерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вещерът   Вещерът Icon_minitimeСря Ное 30, 2011 11:35 am

Наистина яко звучи, Talasum, мерси за отговора Smile

Ще ги тествам в скоро време Smile
Върнете се в началото Go down
Talasum
Стражник
Стражник
Talasum


Мнения : 35
Дошъл в Дискъ на : 26.11.2011
Възраст : 36 Местоположение : Сенките-Анкх-Морпорк

Вещерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вещерът   Вещерът Icon_minitimeСъб Дек 03, 2011 4:15 pm

Между другото историите от първите две книги подозрително приличат на известни и популярни приказки, но без щастливия край Very Happy. Гералд много ги разбира жените и боя, направо е машина за секс и война(нещо като мен Very Happy...да беее.) Интересно е също, защо всички зли създания са от женски пол Smile.
Върнете се в началото Go down
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Вещерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вещерът   Вещерът Icon_minitimeПет Мар 29, 2013 8:57 am

Поне втората част неуспя да ме грабне. Много се радвам, че поне края не е сладникав. След като прочетох резюмето тук ще взема да си намеря и 1 книга...
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
Sponsored content





Вещерът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вещерът   Вещерът Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Вещерът
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Книги-
Идете на: