Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Въпрос

Go down 
+7
Freki
Ноби Нобс
Gytha Ogg
RADOSTina
Nastee
Lenore~
Еск
11 posters
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeПон Апр 16, 2012 4:17 pm

Напоследък активността във форума покуцва. Меко казано. Laughing Аз съм гадната досадна админка, която излазва сериозно по нервите на всички, ръчкайки ги тогава, когато нямат какво да пишат. На всички им е додеяло от мен и увещанията им да пишат във форума, при положение, че не им се пише.
Затова реших да пробвам нещо ново. Razz
Не, не съм тръгнала да трия форума, все още не. What a Face Laughing
Идеята ми е да питам вас какво (не) ви харесва тук, за да се опитаме да го променим към по-добро. Smile
Форумът има ядро от дългогодишни редовни потребители, които и сега влизат поне веднъж на 2-3 дни (а някои - по 2-3 пъти на ден), но не пишат нищо, защото не знаят какво.
Има също така няколко нови потребители, които влизат, но намират мъртвило, чудят се какво да правят, чат-пат проверяват има ли раздвижване, но не виждат такова и също си мълчат.
Искам да помоля всички вас - от най-старите познайници от предишните пратчетови, вампирски и други форуми до най-новодошлите - да отговорите на няколко въпроса:

1. Защо влизаш във форума? Какво (продължава да) те привлича тук, въпреки че е мъртвило?
2. Мислиш ли, че е възможно форумът да стане отново място за активно водене на дискусии по различни теми, споделяне на информация, на мисли и мнения? За да се случи това, какво според теб трябва да бъде направено?
3.Какво би накарало лично теб да започнеш (отново) да пишеш?


(цялото това нещо, естествено не трябва да звучи толкова натруфено, но в момента съм силно деформирана от новата си работа и понеже пиша все за там, май ще ми трябва малко време да си възвърна нормалния начин на изразяване. Embarassed Embarassed Embarassed)
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Lenore~
Вещицъ
Вещицъ
Lenore~


Мнения : 30
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : XXXX

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeПон Апр 16, 2012 5:44 pm

1. Защото си ми харесва, пък и, кой знае, току-виж видя, че някой е писал нещо.
2. Кх... Може, ама не е толкова просто. Трябва да сме активни, а изглежда хората са се поизчерпали и нещо не върви с писането.
3. Една-две срещи, да се посмеем и да се видим както преди, после да пускаме снимки във форума и да се хилим и на тях и т.н.


Кунг фу!
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeПон Апр 16, 2012 5:55 pm

1. Основно редовните хора с които сме си писали вече толкова дълго време, и макар че форумът е неактивен, продължавам да си влизам - ако някой пише нещо интересно може да отговоря.
Колкото и да е малко, ако форумът изчезне, губим една възможност за връзка. Тук идва следващото:
Скайп, където общия чат върши това което искам от форума - да си пишем в реално време - и той е чат-пат активен, макар че може да бъде и повече.

2. Нямам голяма идея какво може да стане да се възроди форума, освен екстра теми, само че ако тези теми не ме интересуват доколкова че да започна дискусия по тях, пак няма голям ефект.
Екстра темите са насилствен опит за активност, и ако не ме заинтересуват, няма да пиша по тях само защото искам активност.
Ако беше разговор в реално време, бих написал 2-3 реда - ако оттам потръгне дълъг разговор в който скачаме от тема в тема съм доволен. Точно това искам да става.
Но в форума не си струва да пишеш нещо ако не е хубав реален пост.
Затова отново предпочитам общия чат в скайп. Бих писал постове за неща които ме интересуват, но предпочитам живата дискусия с 1 или повече хора, което форумът го няма.
Мога да постна тема от типа "Какво мислите за идния еди какъв си филм", хората няма да пишат нищо, или ще бъдат 2 реда от типа "изглежда добре, ще го гледам" и дотам.

3. Не знам, предпочитам да отговарям на теми от други хора - преди поствах разни филмови неща, сега не знам дали си струва.
Но продължавам да си влизам, просто ми е навик и традиция от... кога за пръв път точно влязох не помня - 2007.
Ако видя активност се радвам - просто не пиша, което не помага много.


Последната промяна е направена от Nastee на Пон Апр 16, 2012 8:37 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeПон Апр 16, 2012 5:56 pm

Lenore~ написа:

3. Една-две срещи, да се посмеем и да се видим както преди, после да пускаме снимки във форума и да се хилим и на тях и т.н.

Абсолютно, доста по лесно е да желаеш да поддържаш активност в форум с хора които виждаш малко по често отколкото веднъж годишно по Halloween.
Върнете се в началото Go down
RADOSTina
Стражник
Стражник
RADOSTina


Мнения : 152
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : София (нищо оргинално не ми хрумна :( )

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeПон Апр 16, 2012 8:11 pm

Nastee написа:
Lenore~ написа:

3. Една-две срещи, да се посмеем и да се видим както преди, после да пускаме снимки във форума и да се хилим и на тях и т.н.

Абсолютно, доста по лесно е да желаеш да поддържаш активност в форум с хора които виждаш малко по често отколкото веднъж годишно по Halloween.

Уау! Това е нещото, което ме накара да заобичам форума. На форумните срещи, за разлика от обикновено, се чувствам тотално в свои води. Ей така, запознахме се и вече се чувствах като с група стари приятели. Не ми се е случвало с друга група хора.



Хрумна ми идея - може да се опитаме да направим представление на Пратчетова книга. Вероятността да се провалим не съществува, защото главната цел ще се постигне при подготовката - да общуваме, да се забавляваме и да се срещаме - както наживо така и на мъртво - тъй де на онлайнско.
Върнете се в началото Go down
Gytha Ogg
Върховнъ Майкъ
Върховнъ Майкъ
Gytha Ogg


Мнения : 52
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Ланкър

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeВто Апр 17, 2012 9:52 am

1. Защо влизаш във форума? Какво (продължава да) те привлича тук, въпреки че е мъртвило?
Влизам от време на време да проверя дали има някакво раздвижване Smile
2. Мислиш ли, че е възможно форумът да стане отново място за активно водене на дискусии по различни теми, споделяне на информация, на мисли и мнения? За да се случи това, какво според теб трябва да бъде направено?
Няма невъзможни неща. Кръгът е затворен. Ако има интересни теми, по тях ще се пише...
3.Какво би накарало лично теб да започнеш (отново) да пишеш?
Бих писала по често, ако имах повече свободно време.... Smile Това е основната причина да не влизам...
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeЧет Апр 19, 2012 12:32 pm

1. Защо влизаш във форума? Какво (продължава да) те привлича тук, въпреки че е мъртвило?
Свикнал съм да го проверявам веднъж дневно просто. (Във Favorites ми е от когато беше активен.)
2. Мислиш ли, че е възможно форумът да стане отново място за активно водене на дискусии по различни теми, споделяне на информация, на мисли и мнения? За да се случи това, какво според теб трябва да бъде направено?
Трудно. Първо, че форумите вече не са толкова популярни колкото преди и малко хора влизат и пишат по тях, второ, че вече сме се изчерпали какво да си кажем за Пратчет.
3.Какво би накарало лично теб да започнеш (отново) да пишеш?
Може би ако имаше повече активност щях да пиша във форума.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeПет Май 04, 2012 3:16 pm

А смятате ли, че трябва да има някаква реконструкция на форума? Казвате, че сме си изчерпали Пратчет, може би да съберем "По Светъ нъ Дискъ и у нас" в една секция? Но пък тези секции винаги са били така от съществуването на форума и някакси... няма да е същото. Или пък Фантастика и фентъзи секциите да се прелеят в общите за книги и филми, или пък в една обща фантастично-фентъзи секция... макар че те пък на мен са любими. Embarassed
Аз се опитвам с интересните теми, но доста от нещата са интересни само на мен и не винаги мога да уцеля какво би било интересно и на другите.
А за среща - трябва да си направим наистина. Very Happy Лошото е, че аз нямам никакво свободно време, вкл. през уикендите, та може би ще е без мен, ако е скоро. Sad Виж идеята на Веси за аудио пиесата ми се струва доста готина. Very Happy И мисля, че бихме могли да се включим, независимо от километрите, които делят голяма част от нас и от ужасно многото ангажименти, които повечето имаме.
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeПет Май 04, 2012 6:36 pm

Форумът си е идеален както си е, няма нужда да го променяме.
Аз имам друга идея! Да поощрим потребителите с награда. Първият, достигнал 1000 мнения печели вечеря на свещи с Костенурът. Той има многобройни фенове и от двата пола, гледай какво писане се задава! камшик
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeСъб Май 05, 2012 8:19 am

Freki написа:
Форумът си е идеален както си е, няма нужда да го променяме.
Аз имам друга идея! Да поощрим потребителите с награда. Първият, достигнал 1000 мнения печели вечеря на свещи с Костенурът. Той има многобройни фенове и от двата пола, гледай какво писане се задава! камшик
Вечеря на свещи заради едната костенурска супа? Или нещо аз се бъркам?
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeСъб Май 05, 2012 9:53 am

Laughing За това не се бях сетила, но е великолепна идея!
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeСъб Май 05, 2012 8:43 pm

Ааа, само да сте посмели да готвите брат ми!!
Иначе вариантът за романтична вечеря, в която той не е блюдо, е доста добра идея, викам аз^^
Сега остава да го чуем и него какво ще каже по въпроса. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeСъб Май 12, 2012 5:40 pm

Freki написа:
Форумът си е идеален както си е, няма нужда да го променяме.
Аз имам друга идея! Да поощрим потребителите с награда. Първият, достигнал 1000 мнения печели вечеря на свещи с Костенурът. Той има многобройни фенове и от двата пола, гледай какво писане се задава! камшик
Предполагам си избрала цифрата 1000 напълно произволно, Фреки? И фактът, че имаш 975 мнения, няма нищо общо с това?

bom
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeСъб Май 12, 2012 11:06 pm

Нищо. Нищичко!
Обичам суши и италианско. И гледай да се поиздокараш. Грибо
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeНед Май 13, 2012 2:34 pm

Freki написа:
Нищо. Нищичко!
Обичам суши и италианско. И гледай да се поиздокараш. Грибо

Спагети със сурова риба? Question
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeПет Юни 01, 2012 9:12 am

1. Защо влизаш във форума? Какво (продължава да) те привлича тук, въпреки че е мъртвило?
Преди - силата на навика. И флууд темата Very Happy
2. Мислиш ли, че е възможно форумът да стане отново място за активно водене на дискусии по различни теми, споделяне на информация, на мисли и мнения? За да се случи това, какво според теб трябва да бъде направено?
Всичко е възможно, но моите социални умения са прекалено ограничени, че да мога да измисля начин...
3.Какво би накарало лично теб да започнеш (отново) да пишеш?
Активност тук, връщане на стария навик (преглед на мейл, втори мейл, сега и трети от даскало, фейсбук, макар че това понамаля, и накрая форумът. Преди беше в обратен ред...). И време. Голям проблем е времето.
Върнете се в началото Go down
Лю
О, прекрасна
Лю


Мнения : 145
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : При печката

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeЧет Авг 09, 2012 3:45 pm

1. Ъм... Аз не влизам, така че не съм сигурна как да отговаря на първия въпрос. -///-
2. Реално погледното всичко е възможно ако всички вземат да пишат. Друг е въпросът, че темите за книгите са изчерпани, а флууд темата се пренася в скайп. Проблемът е, че форумът се населява от малки хора, които не го използват като главно средство за поддържане на контакт. Нях...
3. Не знам, може би някоя интересна дискусия... Но дори това не е 100% сигурен начин, има хиляда деветстотин деведесет и девет променливи.

Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeПет Авг 10, 2012 10:19 am

Лю, точно така е, уви. Sad
Честно казано, и на мен ми се струва, че темите за повечето книги на Пратчет се изчерпаха - обсъждахме ги доста години. Не, че няма шанс да се появи някой нов потребител, който да реши, че иска да пише в тях, но не може те да са ни централната задвижваща сила на форума - просто защото са били прекалено много години. За мен форумът освен флууд тема и средство за поддържане на контакт (каквото ни е скайп) би бил чудесно място за по-задълбочени дискусии от кратки коментари с по едно изречение и емотиконки. Според мен бихме могли да обсъждаме теми всякакви - книги (от всякакив жанрове), нови и стари филми и сериали, актуални събития в сферата на буквално всичко, което ни заинтересува. Периодично се опитвам да пускам нови теми, да започвам някакви дискусии - с променлив успех, но винаги кратък. Може би наистина ни трябва някакво ново събитие като радио идеята на Рийпи (но тя замина за Унгария преди да започнем това), РП (но вече има друг РП форум, в който даже още не съм почнала да влизам, а и помня, че предишният опит тук остана до под кривата круша), реконструкция (но май няма голям смисъл от нея)... или и аз не знам какво.
Лошото е, че и моите социални умения не са дотам, че да успея да измисля нещо супероригинално, което да накара хем всички тук да се разпишат, хем нови хора да дойдат и се чудя какво да правя. Sad Много ми се иска да има форум, единственото място за писане вече е Фейсбуук, а там не се получават хубави дискусии, а дори и когато се получат, бързо изтичат надолу в нюз фийд-а и отмират. Иска ми се тук примерно да пускам снимки и да ги виждате вие, а не всичките ми триста и кусур "приятеля", които не мога да изтрия, защото са съученици, съактивисти в разни протести, колеги на колегите и т.н. - ама реално повечето не са ми никакви. И ми липсва времето на форумите с разните ако щеш аватари и подписи, теми, които можеха да се обсъждат сега, да се зарежат и да се продължат след 5 месеца, откъдето е спряно, с този друг тип контакт, който годините показаха, че реално създава много оп-истински и трайни приятелства от всички други типове онлайн комуникация (които аз познавам).
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeПет Авг 10, 2012 4:21 pm

Съгласен съм, Сел. Чат-пат се сещаме да драснем нещо за Пратчет, особено като има нова книга или някаква новина, но едва ли ще има отново големи дискусии. Просто защото вече се познаваме - знаем, че любимата книга на Веси е Маскарад, че Лю и Фреки са двете тайни любовници на Ветинари и че последно споменатата от години мисли пъклени планове за да разкара Еск и да вземе архиканцлеркия й пост. Ms. Green

Но пък все още има какво да си кажем, най-вече за литература, филми, сериали и актуални теми. Smile Повечето от нас все още си четат доста, гледат повечето нови филми и имат мнение за всичко. :Р Затова може да понамалим малко разделите за Пратчет, да преместим фентъзито по-нагоре и т.н. И остава само наистина да седнем да пишем, защото си права, че във форума е по-различно от фейсбук или скайп. Smile

Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeСъб Авг 11, 2012 10:09 am

Bookclub?
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeСъб Авг 11, 2012 11:40 am

Аз предлагам Иво да започне да списва клюкараски бюлетин, явно му се отдава - каквото не е подочул от пета ръка, си го измисля сам. Колко пъти трябва да обяснявам, че не искам поста на Архи? А това, какво правим с Ветинари си е лично наша работа, папарак долен. Внимавай да не свършиш в ямата със скорпионите. stick
Върнете се в началото Go down
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitimeЧет Мар 21, 2013 12:33 pm

Мене 'сичко ми харесва, щото е ново. Иначе хората навсякъде се отекчават и почват да капят, и да изчезват. С две думи: МЪРЗИ ГИ
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
Sponsored content





Въпрос Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос   Въпрос Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Въпрос
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Задайте въпрос на Тери!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Съобщения и правила-
Идете на: