Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 От идея на идея

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 6:44 pm

ЗАПОЧВАМ ТЕМАТА КАТО ТОТАЛЕН NOOB, ЗА КОЕТО ЩЕ ПОМОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ. ИДЕЯ СИ НЯМАМ КЪДЕ ДА Я ПУСНА, АКО МОДЕРАТОРИТЕ РЕШАТ, НЕКА Я ПРЕМЕСТЯТ.

RADOSTina написа:
Хрумна ми идея - може да се опитаме да направим представление на Пратчетова книга. Вероятността да се провалим не съществува, защото главната цел ще се постигне при подготовката - да общуваме, да се забавляваме и да се срещаме - както наживо така и на мъртво - тъй де на онлайнско.

ИДЕЯТА НА РАДИ МЕ ЗАИНТРИГУВА, ЕДИН ВИД РАЗРЪЧКА ФЕНЪТ В МЕН. ВИЖДА МИ СЕ КАТО ЕДНА СТЪПКА КЪМ СЪЗДАВАНЕТО НА ЕДНО, МАКАР И МАЛКО, ПРАТЧЕТ-ОБЩЕСТВО. СТРУВА МИ СЕ ОБАЧЕ МАЛКО ПРЕКАЛЕНО СЛОЖНО КАТО ЗА ПЪРВИ ОПИТ, НЕ ЗНАМ КОЙ ОТ ВАС ИМА ОПИТ СЪС СЦЕНИЧНИТЕ ИЗКУСТВА, НО ПОСТАВЯНЕТО НА ПИЕСА, КОЛКОТО И АМАТЬОРСКА ДА Е ТЯ, Е БЕЗУМНО СЛОЖЕН И ДЪЛЪГ ПРОЦЕС. ЗАТОВА МИ ХРУМНА ИДЕЯТА ДА ЗАПОЧНЕМ С НЕЩО ПО-ПРОСТИЧКО. А ИМЕННО - АУДИО ПИЕСА.

ПРЕДИМСТВАТА (ПОНЕ СПОРЕД МЕН):
- НЕ Е НУЖНО ДА СЕ СЪБИРАМЕ НА ЖИВО, КАТО ЧОВЕК, (ПРОСТЕТЕ, АНТРОПОМОРФНА ПЕРСОНИФИКАЦИЯ), КОЙТО ЩЕ ЗАМИНАВА ЗА ПОЧТИ ГОДИНА, МОГА ДА БЪДА СЪПРИЧАСТНА НА ТЕЗИ, КОИТО НЕ СА В БЪЛГАРИЯ (ЧЕ И ДОРИ ТЕЗИ, КОИТО НЕ СА В СОФИЯ) И НА КОИТО ЩЕ ИМ Е ТРУДНО ДА УЧАСТВАТ В НАЧИНАНИЕТО.
- ОТПАДА СЛОЖНИЯТ ВЪПРОС СЪС СПЕЦИАЛНИТЕ ЕФЕКТИ. ЩЕ ГИ ИМА, РАЗБИРА СЕ, ЗВУКОВИ, НО МИ СЕ ВИЖДА ПО-ЛЕСНО КАТО ЗА НАЧАЛО.
- НЯМА НУЖДА ОТ ДЕКОРИ И КОСТЮМИ.
- ЕДИН ЧОВЕК МОЖЕ ДА СЕ ПРЕВЪПЛАТИ В МНОЖЕСТВО РОЛИ. В ИГРАЛНА ПИЕСА СЪЩО МОЖЕ, ЕСТЕСТВЕНО, НО ПАК - СТРУВА МИ СЕ ПО-ЛЕСНО И НЕ ТОЛКОВА ОЧЕВИДНО (АКО, РАЗБИРА СЕ, АКТЬОРИТЕ СЕ ПОСТАРАЯТ).
- НЯМА НУЖДА ДА СЕ УЧАТ РЕПЛИКИ НАИЗУСТ.

ВЯРНО, ЩЕ СИ ЛИЧИ АМАТЬОРСКАТА ПРОДУКЦИЯ, НЯМАМЕ СТУДИО И ТЕХНИКА ЗА ЗАПИС, НО ИДЕЯТА Е ДА СЕ ЗАБАВЛЯВАМЕ И ДА НАПРАВИМ НЕЩО ЗАЕДНО, НАЛИ?
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 6:49 pm

А как се прави аудио пиеса?
Върнете се в началото Go down
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 7:07 pm

МИИИИИ Embarassed DAFUQ IF I KNOW.
АДАПТИРАМЕ НЯКОЯ КНИГА (ИЛИ ПРЕВЕЖДАМЕ ВЕЧЕ АДАПТИРАНА), РАЗПРЕДЕЛЯМЕ РОЛИТЕ И ВСЕКИ СИ ЧЕТЕ НЕГОВАТА ЧАСТ. ПОСЛЕ ГО СИПВАМЕ В ЕДНА КУПА, ПОРЪСВАМЕ ГО С МАЛКО МУЗИКА И ШУМОВЕ И СЕ ХИЛИМ ДО ПРИПАДЪК.
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 7:10 pm

Книга ще е сууупер трудно. Да се пробваме с разказ първо?
Върнете се в началото Go down
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 7:11 pm

МОЖЕ. А МОЖЕ И ДА Я РАЗДРОБИМ НА ЕПИЗОДИ...
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 7:17 pm

Или просто любим епизод от някоя книга.
А записът как става? По едно и също време он-лайн? Какви записващи програми има? Бтв, звуча като дебил на записи, най-добре да взема ролята на Дъртия Гнусен Рон или нещо подобно. Или на Бинки, ще почуквам с две половинки на кокосов орех. Хаха
Върнете се в началото Go down
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 7:25 pm

ВСЕКИ СИ ЗАПИСВА РЕПЛИКИТЕ ОТДЕЛНО И ПОСЛЕ СЕ СГЛОБЯВАТ ДИАЛОЗИТЕ. ЗА ЗАПИСВАЩИТЕ ПРОГРАМИ ЩЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПОРАЗТЪРСЯ, И АЗ НЕ СЪМ СПЕЦ. ИНАЧЕ ЗА КРАЙНИЯ МОНТАЖ ЩЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАЕМЕ НЯКОЙ С УМЕНИЯ, ЗА ЖАЛОСТ... АЗ НЯМА ДА МОГА, ЗАЩОТО ЛАПТОПЪТ МИ Е СЛАБИЧЪТ И ЕДВА ЛИ ЩЕ МОЖЕ ДА ПОДКАРА НЯКОЯ ПО-СЛОЖНА ПРОГРАМА.

АЗ ИНАЧЕ СЪМ СЕ ЗАХВАНАЛА С ЕДНА ДРУГА ПРАТЧЕТ-ИНИЦИАТИВА, НО ТЯ СИ ИМА СОБСТВЕН ФОРУМ (О, УЖАС) И РИСКУВАМ ВАМПИ ДА МЕ ОБЕЗГЛАВИ...
Върнете се в началото Go down
Кестен

Кестен


Мнения : 79
Дошъл в Дискъ на : 08.08.2009

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 8:25 pm

Има няколко написани пиеси то самия пратчет, главния проблем е че са на нглииски макар да има един български тятър кото ги поставяше летоска на бълтграски, та явно ти има и преведени. Едната със сигурност е Морт.
Аудиопиеса се прави като учасниците в сцената се събират и си четат репликите - с чувство. Вариант и да си ги прочетат и запишат през известен интервал или на тоделин файл. После техническито лице започва монтажа напасването и озвучаването. Мисля че имахме нейде един музикатнт дето може да пее/пеше/чете ноти и да се направи и съпровод на цялата работа.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 8:39 pm

Рийпи, идеята ти е страхотна!!!
Мисля, че любими части от някоя от книгите е най-осъществимо, цяла книга доста ще ни поозори.
Самото правене звучи като нещо суперинтересно!!! А после и прослушването му ще е адски яко. Very Happy Успя много да ме зарибиш!
Мен хич не ме бива по техническите неща. Sad Може би това трябва да е първото, което да се обмисли - начинът на осъществяване на идеята. После трябва да изберем книга - някоя, която всички сме чели и обичаме. А после ще трябва да изберем сцени от нея.
Ооо, това ще е страхотно! Ms. Green Ms. Green Ms. Green
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПон Апр 23, 2012 10:35 pm

ВАМПИ, ПРОБЛЕМЪТ С ЦЯЛАТА КНИГА Е, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗМИСЛИ КАК ДА СЕ АДАПТИРА И ОРЕЖЕ, НЕ СИ МИСЛИ, ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ ВЛЕЗЕ В КРАЙНАТА ПРОДУКЦИЯ. АЗ ТУКА НЯКЪДЕ ИМАМ МОРТ НА ЧЕТИРИ ЕПИЗОДА ПО 20 МИНУТИ, ПРИМЕРНО...
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitimeПет Май 04, 2012 3:07 pm

Разбирам. Sad
Ами, хора, предлагам ви както измислихме хубавата идея, да се захващаме да я осъществим? Very Happy
Вие какво точно бихте искали да запишем? Първо може би трябва да решим твърдо кои участваме, за да преценим долу-горе колко героя трябва да има Пратчет откъсът, който си изберем.
Рийпи, аз трябва да имам една програма на компютъра, която може да записва звук. Май се казваше Sound Forge и с нея си записах текста за курсовата работа на тема "Кифла". Само че нямам никаква идея как ставаше, защото един приятел ми помагаше, а нямахме много време да ми обясни. Embarassed Ще го разпитам и ще я пробвам.
Та, кой е вътре? Razz
Рийпи, Фреки, Кестен, аз и още... ? cyclops
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Sponsored content





От идея на идея Empty
ПисанеЗаглавие: Re: От идея на идея   От идея на идея Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
От идея на идея
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Съобщения и правила-
Идете на: