Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Комиксите на MARVEL

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeПет Май 04, 2012 3:02 pm

Дойде моментът да попитам... има ли фенове на MARVEL тук (освен мен, Марто и Насти, което по никакъв начин не означава те да си мълчат Razz) ?
Кои са любимите ви герои на MARVEL? А любимите комикси? Имате ли поредици, които следите от години или четете накуп по-малки поредици и отделни броеве? Коломагьосамете ли се за любим супергеройски екип между Х-мен и Отмъстителите и тръпнете ли в очакване на следващия филм за Спайдърмен?
По тези и много други марвелски въпроси можете да се изкажете тук, в тази тема^^
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeПет Май 04, 2012 3:45 pm

Marvel, та Marvel. Защо не DC?

Иначе да, фен съм, но не ми се пише много, така че само ще кажа че НЕ харесвам Spider-Man.
Иначе съм чел само отделни завършени поредици от X-Men - House of M, Age of Apocalypse, Dark Phoenix; и Iron Man - Extremis, Demon in a Bottle (...duh). Иначе ми харесаха анимираните сериали за тях от 90те.
А, и The Punisher разбира се, доста серии за него, не ми се изреждат.

Предпочитам DC пред Marvel (заради Batman, Watchmen, Superman... слабо, Justice League, V for Vendetta).
Чел съм много много неща за Батман и съм гледал анимирания сериал(супер е!), Watchmen естествено, Superman-a само 1-2 неща, Justice League не, но съм гледал анимирания сериал(супер е!), и V for Vendetta.

Mога само да кажа че Vertigo ги мачка всички, но това е като да сравняваш apples & oranges - все пак DC и Marvel правят комикси предимно за супергерои.
Vertigo - най добрите, заради Hellblazer (онова за John Constantine), 100 Bullets, The Sandman (!), Preacher (!), Transmetropolitan (!!), Y: The Last Man (!). От тези съм чел всичко освен Hellblazer.

Dark Horse също стават дори само заради Hellboy.
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeПет Май 04, 2012 6:44 pm

От къде може човек да чете комикси в нета? Специално на Vertigo ми станаха интересни. И другите, де.
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeСъб Май 05, 2012 8:17 am

Ами малко ще е трудно да се намерят в нета, в смисъл от някакъв сайт да ги четеш директно.

Иначе тук има пълна колекция включваща освен един тон други неща, пълните Transmet, Preacher, Sandman, и Y The Last Man:
http://www.demonoid.ph/files/details/1670105/004171345655/

Поотделно Preacher, Transmet, и Y The Last Man:
http://www.demonoid.ph/files/details/2901754?load_bal=003337076524
http://thepiratebay.se/torrent/3363731/Transmetropolitan_%5Bfull_bonuses%5D_by_ashdevil_77
http://thepiratebay.se/torrent/4004160/Y-The_Last_Man_Full_Run

Ще ви е нужно това (CDisplayEX, програмка за четене на CBR или CBZ files):
http://www.winpenpack.com/en/download.php?view.892
Алтернативно, просто rename файла от .cbr > .rar или .cbz > .zip
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeСъб Май 05, 2012 7:03 pm

Не знам защо не DC. Това ми хрумна. Laughing Можех и за Dark Horse да пусна и да пиша за STAR WARS комиксите, както и тези по Avatar: The Last Airbender (днес ми пристига "Тhe Promise" part 1 I love you!), ама може би заради марвелските филми, които излизат в момента, първо пуснах за Marvel.
Фреки, изтегли си наистина CDisplay, много добре се четат комикси с тази програмка, а е и лека. В Пиратския залив е тъпкан с комикси. Демоноид иска регистрация, а май са закрити. Sad Насти, ти знаеш ли начин да се тегли без регистрация или наистина не може?
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeСъб Май 05, 2012 7:27 pm

От Демоноид-а се тегли без регистрация, аз нямам и вчера тествах оттам каквото съм пуснал.
Върнете се в началото Go down
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeНед Май 06, 2012 1:34 pm

От DC съм чел по-малък брой неща, включително някои много хубави поредици за Батман и Супермен, но останалото не ме е грабнало. От рестартираните ДС четох може би 6-7 заглавия, но само Action Comics на Грант Морисън ми допадна.

От Вертиго харесвам супер много Fables , те са им напълно най-доброто нещо. И Сендмен, естествено е доста яко. House of Mystery ми е интересно, ама от някои от другите съм по-скоро разочарован, особено Y the last man не ме грабна в първите 7 броя и нямах никакво желание да продължа натам.

И сегаааааааа, МАРВЕЛ Very Happy
Обожавам, обожавам, обожавам. Те имат хиляда текущи поредици и съответно не всичко е добро, ест, но това, което е добро, е направо съвършено.

Любими герои - Деърдевил, Електра, Циклопа, Джийн, Ема Фрост, Айрън мен, Капитан Америка, Блек Уидоу, Бъки, Пепър Потс, цялата банда от Янг Авенджърс, Вижън, Алената Вещица, въобще много, много, много герои. Не е истина колко много.
Най-любими от текущите им поредици са ми:
Uncanny X-men и Generation Hope на Kieron Gillen, Авенджърите на Бендис, Сикрът Авенджърс, Инвинсибъл Айрън-мен на Мат Фракшън, Капитан Америка на Брубейкър, Ънкани Х-мен на Rick Remender... и разни други Very Happy

От настоящия ивент Avengers vs. X-men съм леко разочарован, но още има 9 броя и може да се оправи Very Happy
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeНед Май 06, 2012 2:29 pm

Marto написа:
От Вертиго харесвам супер много Fables , те са им напълно най-доброто нещо.
Хайде без такива изказвания, защото много хора можем да поспорим по въпроса кое им е "напълно най-доброто нещо".
Добави "по мое мнение" там, защото аз и още няколко души можем да кажам че е Transmetropolitan или Preacher. Smile
Върнете се в началото Go down
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeНед Май 06, 2012 5:03 pm

Добре, добре, по мое мнение Smile
То и без друго в повечето форуми като става дума за Вертиго, ако човек не посочи Сендмен за най-доброто, значи автоматично мнението му се приема за крайно субективно или дори несериозно. Мен Fables ме кефят най-много и в другите комикси аз лично не откривам такава фантазия и такова богатство на разнообразни сюжети и персонажи.
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeНед Май 06, 2012 6:32 pm

Marto написа:
Добре, добре, по мое мнение Smile
То и без друго в повечето форуми като става дума за Вертиго, ако човек не посочи Сендмен за най-доброто, значи автоматично мнението му се приема за крайно субективно или дори несериозно. Мен Fables ме кефят най-много и в другите комикси аз лично не откривам такава фантазия и такова богатство на разнообразни сюжети и персонажи.
Колкото и странно да звучи, арт-а на първите броеве/книги на Sandman не е толкова добър и не ми е лесно да го чета.
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitimeСъб Дек 28, 2013 12:40 pm

Очаквам да пристигне първата книга на Sandman: Preludes&Nocturnes и реших да споделя радостта :р Нийл Геймън ме впечатли твърде много тази година, че да пренебрегна вероятно най-известното му произведение...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Комиксите на MARVEL Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Комиксите на MARVEL   Комиксите на MARVEL Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Комиксите на MARVEL
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Книги-
Идете на: