Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Игрите на глада - филмът

Go down 
+2
Nastee
Еск
6 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeПон Мар 12, 2012 11:51 am

Игрите на глада - филмът  P_177262

Премиера: 23 март 2012
Жанр: Екшън, фантастика, трилър, драма
Studio Lionsgate
Нека шансовете бъдат винаги на ваша страна!
Описание: Екранизация по едноименния бестселър на Сюзан Колинс, продукцията на Lionsgate „Игрите на глада” е едно от най-очакваните кино заглавия в началото на 2012 г. Филмът е по първата част от трилогията, издадена в над 41 страни по света. Фантастичният екшън въвлича зрителите в нов свят и обществен ред. Всяка година сред развалините на някогашната Северна Америка правителството на новосформираната държ...ава Панем принуждава всяка от дванадесетте си области да изпрати по едно момче и едно момиче, тийнейджъри на възраст между 12 и 18 години, да се състезават в Игрите на глада като трибути. Отчасти извратено зрелище, отчасти правителствена тактика за сплашване, Игрите на глада са събитие, предавано в националния телевизионен ефир, в което участниците трябва да се борят едни с други, докато оцелее само един.
В ролите: Дженифър Лорънс, Уди Харелсън, Лени Кравиц, Лиъм Хемсуърт, Доналд Съдърланд и др.
Режисьор: Гари Рос
Написано от: Сюзан Колинс
Сценарий: Гари Рос
Сайт: http://www.IgriteNaGlada.bg



Последната промяна е направена от Еск на Чет Авг 09, 2012 10:37 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeПон Мар 12, 2012 4:42 pm

Мда, ще се гледа. Smile
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeПон Мар 12, 2012 7:46 pm

Няма да повярвате какво ми се случи:
http://www.igritenaglada.bg/tribute/index.php !!!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeЧет Мар 15, 2012 10:26 am

Още два дни до събота и още седем - до гала премиерата...
А имам толкова МНОГО работа в тези дни - университетска, служебна, всякаква...
Отделих си три минутки за тази песен и за да я постна тук и съм гузна, че съм изхабила три минутки от съставянето на предложения за тема за дипломна работа. Embarassed




Just close your eyes
The sun is going down
You'll be alright
No one can hurt you now
Come morning light
You and I'll be safe and sound...


Край!
Връщам се към ученето!
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeНед Юли 22, 2012 3:27 pm

Я!
Ама съвсем никой ли не изгледа този филм??
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeНед Юли 22, 2012 5:59 pm

Kaто излезе в замунда, ще го гледам. Wink
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeНед Юли 22, 2012 7:19 pm

Nastee написа:
Kaто излезе в замунда, ще го гледам. Wink
Same.
Игрите на глада - филмът  Pirate
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeНед Юли 22, 2012 7:56 pm

Докато се сетят да го качат там, и аз ще го забравя този филм. Laughing Използвайте Арена, там не са толкова туткави. Razz Но не съм сигурна колко качествени са релийзите... така че май верно ще се чака. Neutral Аз като го гледах два или три пъти на екран и още не съм пробвала да тегля. pirat
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeНед Юли 22, 2012 8:28 pm

Fuck Arena. Ако искам нещо възможно най-бързо (Или го няма в Zamunda) ще го чакам в The Pirate Bay, във всеки друг случай Zamunda. Exclamation
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeПон Авг 06, 2012 10:28 am

Има го вече в Замундата, два торента - с добро и с високо качество.
Разбира се, и двата са за БлуРей, т.е. не мога да си ги запиша и да си ги гледам на DVD-то. Evil or Very Mad
Чудя се, всички освен мен ли вече имат БлуРей, че торентите напоследък са почти изцяло в този формат!? Епа няма да дам луди пари за БлуРей, при положение, че трябва да дам и за телевизор (моят е стар и няма как да се комутира към БлуРей), а доколкото знам и дисковете са доста скъпички... Този телевизор си ме устройва, не съм сред маниаците, искащи много високо качество на изображение и т.н., ама ей на - всичко на БлуРей...
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeПон Авг 06, 2012 7:18 pm

Ама то реално не е блурей, просто блу-рей рип. Най обикновено avi. В някои случаи mkv.
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Насти игрите   Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeПон Авг 06, 2012 10:34 pm

Игрите на глада - филмът  Lens19210855_1330956895-a-
The Hunger Games

Добрите моменти в гората/джунглата са му силата.
Сетинга е попретупан и първата половина е скучновата.
Без да съм чел книгата, си личи че голяма част от героите са изяли дървото откъм време. Видяхме Gale(?) точно в една сцена в началото и дотам.
Не знам колко го има в книгата, но ако ще се прави на тъжен докато главните се гушкат - по добре да го бяхме опознали малко повече, та да му съчувстваме на момчето.
Двамата главни стигнаха доста бързо от неприязън когато Пита хвана ръката на Кат, до целувки в пещерите.
Чух отрано че екшъна е предимно shaky cam - когато имаше бой(не много сцени), беше по зле отколкото в Борн трилогията.

Крайна оценка: ...meh.
6/10
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeСря Авг 22, 2012 11:47 am

Аз така и не я дочетох ... хич не ми хареса.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeСря Авг 22, 2012 10:07 pm

Nastee написа:

Без да съм чел книгата, си личи че голяма част от героите са изяли дървото откъм време. Видяхме Gale(?) точно в една сцена в началото и дотам.

Честно казано във филма екранното време на Гейл е увеличено спрямо книгата Razz

Иначе – филмът ми хареса невероятно много, разкошно е направен. От началото до края. Рядко се случва да харесам филм по книга, която обичам, а в случая мога дори да кажа, че филмът ми хареса повече от първата книга от поредицата.

Значи като актьори е просто перфектен. Дженихър Лорънс е нереално добра Катнис, а ролята й никак не е лисна. В книгата по-голямата част от текста е съставена от вътрешни монолози, мислите на Катнис са с нас във всяка една секунда. Във филм това би било скучно, защото трябва постоянно да слушаме глас зад кадър, затова са решили да махнат целия този текст и да разчитат на експресивността на Дженифър Лорънс. Получило се е феноменално – във всеки един кадър лицето на Катнис изразява палитра от емоции – страх, увереност, надежда, състрадание, всяко чувство е там. Аз отпреди това я харесвам (все пак в Winter’s Bone беше номинирана за Оскар още на 19 години и, честно казано, трябваше да го вземе вместо Натали Портман), но дори аз останах шокиран от таланта й.
Към Джос Хътчърсън бях скептично настроен още когато го обявиха, но признавам, че във филма се справи страхотно. През цялото време успяваше да придаде точната комбинация от наивност, смелост и самоподценяване, така присъщи за Пийта. Гледаше наистина супер откровено и в очите му имаше някаква скрита безнадеждност, както и примиреност с положението. И обожанието към Катнис му се получаваше желязно. И самата простата на мислите му, детската му радост и детската му скръб, просто страхотно беше.
Ууди Харълсън като Хеймич и Елизабет Бенкс като Ефи Тринкет също бяха в десятката. Хеймич успя да се претвори от жалкото пиянде до страхотния изкусител на спонсори, като същевременно запази искрата отвращение в погледа си през цялото време. Ефи Тринкен имаше малко екранно време, което е разбираемо, но успяха много хубаво да й предадат чара на екран – „Хората от окръг 1 и 2 имат специални академии за подготовка и винаги идват като доброволци, но те не получават десерт, а вие - да!” Very Happy И искам специално да похваля това момиченце Уилоу Шийдс, което бяха взели за Прим. Значи по-отчаяно и съсипано от живота дете не съм виждал, очите й побираха сякаш цялата мирова скръб, ставаше ми кофти само като я гледах… Перфектен каст.

Като сценарий и режисура също съм супер доволен. Супер много ми хареса темпото – хем е някак спокойно, хем неусетно минават два часа и нещо. Много ми допадна това, че игрите не започнаха преди да е минал цял час – първата половина от филма идейно е невероятно важна за цялата поредица и се радвам, че й отделиха прилично време. Мизерията и тегавата атмосфера в началото ме хващат за гърлото. После безсмисленият разкош и разточителство в столицата, деформираните лица на „красивото” висше общество… И всичко това са само детайли, вплетени в мислите на Катнис, те се разбират и усещат без да са пространствено обяснени. Самите игри няма какво да коментирам – железни. Час и нещо тинейджъри търчат в гората и през цялото време ти е интересно и не искаш да спираш Very Happy

Малко забележки имам и ги смятам за сравнително незначителни.

9.5 от мен Very Happy
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeЧет Авг 23, 2012 2:55 am


Laughing Some of these points are true, you know.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeСъб Авг 25, 2012 11:59 am

Well, no. I don’t think so.
Може би бих могла да се съглася за unnecessary shaky cam ¬– и мен ми полазваше по нервите това яко клатене на камерата, поне в началото на филма.
Повечето неща, казани в това видео, са яко тъпи – бедните не можели да си позволят тази техника (очевидно, че са им я натрапили – тоталитарен строй, градящ се на риалити шоуто „Игрите на глада“ някакси ще осигури на робите си устройства, по които да го гледат), как родителите били ОК с това да им взимат децата (ехооо, кое от тоталитарен строй не разбрахте!?), уменията на трибутите не били смъртоносни (всъщност, точно маскировката на Пийта, която е показана в това клипче, се оказа много по-важна за оцеляването от много други неща, на които ги учиха), лицето на Катнис било тъпо (я да ходи да се застреля тоя) и още, и още бисери. Или пък коментара защо актьорът, играещ Гейл, трябва да е Пийта – „I’m not gay, but I’ll totally ………“ - сигурно на това място човекът го изживява като върха на хумора и се възхищава от комедиантските си способности. Ms. Green

Насти, екранното време на Гейл наистина е по-голямо, отколкото в книгата, той излиза напред в следващите части. Ще го опознаем достатъчно и... не знам, аз също му съчувствах до някое време, после рязко и окончателно спрях, но това вече е въпрос на мнение, други хора продължиха да му съчувстват. Laughing

Марто, сега как да напиша нещо за филма, като ти си написал толкова много неща, и то страхотни. bounce Хеймич и Ефи са ми любимци и на мен, също и Цина, макар че той не беше толкова силен като тях двамата. А фенската истерия беше насочена най-много към него, защото Лени Кравиц е суперпопулярен.
Не споменаваш Ру - а Ру също е чудесна. Наистина прилича на катеричка. Но като видиш Прим наистина ти се свива стомаха. Sad Ще видим как ще е в следващите филми, но съм сигурна, че ще продължи да е чудесна.
Много ми хареса как бяха направили залата на гейм мейкърите, адски ефектно. И както бяха в белите дрешки - съвсем намясто. (: И пак коменатр към тъпото клипче - "толкова напреднала технология, че могат да изпращат огън и чудовища, но не и храна за бедните" - т-о-т-а-л-и-т-а-р-е-н с-т-р-о-й, в който хората се държат в подчинение чрез ГЛАД да му говори нещо на тоя? Целият живот в Окръзите са едни постоянни Игри на глада. Децата взимат допълнителни дажби храна срещу още билетчета с имената им в томболата за участие в Игрите. Хората правят всичко, само и само за къшей хляб. Това е идеята на целия режим, а тоя умник ми се пъне да разправя как било нелогично това за напредналата технология...
Но сравнението на жителите на Капитола с Лейди Гага ми хареса. Право в десятката беше. Ms. Green
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeСъб Авг 25, 2012 2:12 pm

Пий чаша студена вода и се успокой, очевидно клипчето не е нищо особено, че да пишеш гневен параграф как вътре всичко е грешно. Пуснах го за малко смях. Да не говорим че наистина показва някои слаби неща, и накрая уточнява какво липсва от филма което можеше да го направи много по добър. :/
Ако исках да наредя филма клипчето би било последното нещо което бих използвал:
Сетинга е поредната невпечатляваща дистопия в която разни неща нямаха логика, богатите се обличаха по болезнето абсурден начин, изпълнението на J.Lawr беше нищо особено, и имаше излишни неща които можеха да де отрежат за да бъде по добро темпото. Или за да добавят други по важни неща. Това е.
Щом толкова настояваш да защитаваш момента с грима - беше абсурден. Може да прави перфектен реалистичен камуфлаж, защото е декорирал торти? Откъде е намерил нужните материали да се покрие по такъв начин? Целия този материал толкова перфектно насложен върху него, че да се слее с камъка и мъха? Въпреки че не може да види главата си отстрани, и отгоре на всичко кърви.
...и разбира се,че тоталитарния строй обяснява всичко, как иначе.
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeСъб Авг 25, 2012 3:24 pm

Nastee написа:

lol Some of these points are true, you know.

Аахххаха бати доброто, на тоя пич трябва да му видя канала за други подобни трейлъри. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeСъб Авг 25, 2012 9:43 pm

Клипчето е забавно и може да разсмее някой, който не е в настроение за сериозни размисли, но ако се погледне на него по-задълбочено издиша доста.

Заучени фрази като “poorly directed” и “emotionless delivery” са прекалено лесни и е редно да се избягват.

Прекалено много време е отделено на шеги за това колко е нереално Катнис да е влюбена в Пийта, което е доста слабо като замисъл защото: А) основния им аргумент срещу подобно влюбване е, че Пийта не притежава толкова конвенционално привлекателна външност като Гейл, което е просто повърхностно, и Б) защото до края първия филм Катнис реално не е влюбена в Пийта. Просто й пука за него до толкова, че да не иска да го остави да умре.

От критиките за липсващите от книгите неща също няма особен смисъл, защото половината от нещата, които изреждат, са адаптирани добре във филмовата медия, просто изискват повече внимание и съсредоточаване отколкото ясно написания текст в книгата. А другата половина са разни ненужни неща, примерно това, че Катнис трябва 20 минути преди края на филма да изгуби слуха си в едното ухо и после да й го оправят 5 минути преди края… От какъв зор е нужно това, след като не повлиява на сюжета? Същото и с крака на Пийта.

Въпросният създател на клипчето може би има бъдеще в пародийното поприще, но трябва още път да извърви.
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeНед Авг 26, 2012 6:50 am

To е ясно, че 90% от казаното беше хумор (някои неща си бяха вярни). Smile

Иначе имам други наблюдения които ми е интересно за хора чели книгите какво им е мнението само за филма.

Що се отнася до него:
Можеха да орежат поне 30-40% от времето преди игрите. По специално да резнат нацяло героя на... трябва да го погледна... стилистът, Cinna, който не допринесе много. Не ме интересува колко е бил важен в книгата - чисто филмово, героят беше просто Лени Кравиц, който яде допълнително време. Не се отличава с абсолютно нищо важно,стуващо си внимание или похвала за актьорска игра. Кой е сътворил костюмите им е някак си последното нещо което хората ги е интересувало. Неговата шепа съвети можеха да ги дадат на Хеймич примерно, хем да дадат още 2-3 минути на един наистина добър герой. И без това двамата бяха горе долу в синхрон що се отнасяше до това - "трябва да спечелиш спонсори".
Моментите с роклята и каляската със пламтящите костюми може да е бил супер добре направен в книгата, но тук не беше изпълнен особено впечатляващо - беше поредното нещо изяло време - знам че е за печелене на рейтинг, ама за това после. Та поне да ги бяха направили по добре, изглеждаха толкова изкуствено.
Можеха да съкратят времето за sponsor talk and publicity, да вкарат половината от това за още малко (и по адекватни) тренинг сцени, и да започнат игрите по рано. Хората които не са чели книгите гледат точно заради тях, няма какво да се лъжем.

Що се отнася до спонсорите - "разликата между оцеляването и смъртта може да е дали имаш и един кибрит, бла бла" - тук видяхме как на 2 пъти пристига доставка с някакъв вълшебен мехлем.
Първия път със сигурност изпращача беше Хеймич, или поне такова беше впечатлението - тоест не е от "спонсори", а менторска помощ. Втория път не знам. Къде бяха тези спонсори и важните им дарове? Като отделят време за огнени костюми и интервюта за техното впечатляване, не ги усетихме много.

Цитат :
Заучени фрази като “poorly directed” и “emotionless delivery” са прекалено лесни и е редно да се избягват.
...Което изобщо не значи че в случая е невалидна критика. Ако реално е така какво друго да кажа?
Това че режисурата беше "от зле до просто адекватна" си е донякъде факт; а можеш и да ми дадеш пример за впечатляваща актьорска игра от Katniss/Peeta ако искаш, аз не намерих. Резервираното поведение на Katniss и стоичния и pokerface не са особено трудно постижими. "Палитрата и от емоции" не се виждаше много. Не казвам че беше зле, но не за награди. А Peeta беше впечатляващ само когато се изказа че за него няма надежда, никой не очаква да оцелее, и се оттегли в кабината си. през останалото време... meh.
Хаймич беше добре, ама за W.Harrilson това си беше разходка в парка. Effie беше чудесна. Smile

Аз нямам причина да троля и да го плюя - даже бях супер ентусиазиран преди да излезе по кината да го гледам(макар че не отидох в крайна сметка). Опитвам се да бъда безпристрастен, и намирам доста минуси - това са си по мои наблюдения, по моя вкус. Също така обичам да споря що се отнася до кино - обаче не значи че преувеличавам в това което съм намерил за лошо.
НО, в общи линии просто не виждам как на този филм би му се дала висока оценка, независимо какъв фен на книгите си. А във случая си личи колко сериозно сте повлияни с Вампи, та придавате качества там където не ги има чак толкова много. Във всяко едно отношение си беше средна работа. Добре де, освен като започнаха вече Игрите в гората, ама и там не беше това което трябваше да бъде - защото филмът трябва да е PG-13 и да няма почти грам реално насилие - та беше постно, без много бой и доста shaky cam. Явно феновете на книгата са доста радостни от простия факт че не е лоша адаптация - но като филм не е на високо ниво.
Върнете се в началото Go down
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeНед Авг 26, 2012 12:24 pm

Nastee написа:

Първия път със сигурност изпращача беше Хеймич, или поне такова беше впечатлението - тоест не е от "спонсори", а менторска помощ. Втория път не знам. Къде бяха тези спонсори и важните им дарове? Като отделят време за огнени костюми и интервюта за техното впечатляване, не ги усетихме много.

Хеймиш изпраща вълшебния мехлем, след като спонсорите са събрали пари и са го купили. Цената на "подаръците" зависи пропорционално на това, колко точно трибутът се нуждае от него. Заветната една клечка кибрит може да струва колкото прехраната на едно семейство за половин година, например.

Аз някак не успях да усетя идеята, че "любовната история" между Катнис и Пийта е просто рекламен трик (освен от гледна точка на Пийта). Когато им изпратиха супата с бележката "на това целувка ли му викаш", идеята беше, че Катнис трябва да се постарае повече, ако иска да получи каквото и е нужно. Тя го прави и в замяна получава приспивателно, с което упоява Пийта, за да може да вземе лекарството. Тази част обаче е изядена във филма. Преди началото на Игрите, Хеймиш им казва да зарежат Рога на изобилието и да търсят вода. Беше хубаво след това да вкарат и сцената, в която Катнис почти умира от жажда, някак щеше да придаде смисъл на съвета. Пламъците бяха красиво допълнение към роклята, по време на интервюто, но не бяха особено впечатляващи при парада в началото и доста се съмнявам, че изобщо са се виждали от по-задните редици. Обяснението от страна на коментаторите по повод осите беше изкуствено. Ако бяха направили няколко периодични включвания, за да обяснят и други неща (например, да дадат малко информация за другите окръзи или че помиарите в края на играта са създадени по злодейски-муахаха-сай-фай метод, от телата на убитите трибути - подобно на Сървайвър, където при последните гласувания за изгонване участват вече отпаднали играчи и всички гадории, дето си им направил, ти се връщат тъпкано, да не говорим за потресът на Катнис, когато вижда Ру като побеснял уарг), да, тогава щеше да седи на място, но не, беше "опа, имаме оси-убийци, как да кажем на зрителите?". Червенокосото момиче по едно време го нарекоха "Фоксфейс" - в книгата Катнис и лепва прякора още в началото, но във филма си беше просто едно втф, също като коментарът на Пийта за душовете. След смъртта на Ру, от окръг 11 (ако не бъркам) събират малкото, което имат за да изпратят на на Катнис типичния бедняшки хляб, който ядат там, за да изкажат благодарност, че се е опитала да помогне на детето. Да, много трогателно, че във филма започнаха бунт (или поне опитаха), но нищо от него не достигна до Катнис. Идеята с глазурата на тортите изглеждаше добре в книгата, но реализацията беше прекалено нелепа, дори за фантастичен филм.

Попринцип не обичам да сравнявам филм с книга, никога не очаквам да са напълно еднакви и нещата, за които писах по-горе не са чак такива разрушителни пропуски. Но истината е, че филмът не ме впечатли особено - беше ми някак претупан.

Това, което ми хареса и което не го усетих толкова в книгата беше, колко прецакан всъщност беше Пийта от самото начало. Когато от отбора усетиха, че Катнис има потенциал, моментално го оставиха на заден план. Идеята с обречените любовници уж работеше и за двамата, но всъщност използваха момчето, за да избутат Катнис напред и да я направят интересна за зрителите. Ясно, че Хеймиш няма как да спаси идвамата и съсредоточава усилията си, където има най-много шанс за успех, но...

ДА МЕ ПРОЩАВАТЕ, ЧЕ ПОСТЪТ НЕ БЕШЕ С ТИПИЧНИЯ CAPS-LOCK, НО ЩЕШЕ ДА СТАНЕ НЕЧЕТИМ, АКО ГО БЯХ НАПИСАЛА ТАКА.
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeНед Авг 26, 2012 9:10 pm

The Grim Reaper написа:
Хеймиш изпраща вълшебния мехлем, след като спонсорите са събрали пари и са го купили.
Мерси за това, във филма не си пролича много. Показаха как Peeta кърви и Хеймич гледа угрижено, после замина някъде, и мехлема пристигна при тях след това. Все едно че той реши да им помага защото те не получават нищо.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeСъб Дек 21, 2013 12:54 pm

Хора, гледахте ли втория филм?
Мен ми хареса повече и от първия!!


Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeНед Мар 23, 2014 3:47 pm

Стига бе, НЕ може да не сте го гледали?!
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitimeНед Мар 23, 2014 8:12 pm

Аз не съм...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Игрите на глада - филмът  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада - филмът    Игрите на глада - филмът  Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Игрите на глада - филмът
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Игрите на глада
» Бал на трибутите – конкурс, вдъхновен от "Игрите на глада"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Филми-
Идете на: