Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Шотландски боец

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Шотландски боец Empty
ПисанеЗаглавие: Шотландски боец   Шотландски боец Icon_minitimeСря Сеп 05, 2012 4:45 pm

Толкова бях сигурна, че имаме тема за „Шотландски боец“, а сега даже мнения в обща тема за сериали не намирам!
Както и да е, пускането на тази тема може би е малко ненужно, защото ако правилно си спомням само двете с Фреки сме го гледали, а другите едва ли ще се навиете да му обърнете внимание, понеже е малко старичък, нооо... не мога да се сдържа!! Пускам темата, пък ако й обърнете внимание, само ще мога да се изненадам приятно^^ I love you


„Идващи от зората на времето, преминавайки тихо през вековете, те живеят своя таен живот...“

Шотландски боец Highlander-lightning-sword

„Шотландки боец“ е канадско-френски научно-фантастичен сериал. Той стартира като странична линия на игралния филм „Шотландки боец“, където Кристоф Ламбер играе главната роля - на шотландския воин Конър Маклауд. В сериала главният герой е неговият приятел и роднина от клана Маклауд - Дънкан Маклауд.

Роден през 1592-а година в планините на Шотландия, той все още е жив.
Той е безсмъртен.
В продължение на 400 години непрестанно се изправя срещу други безсмъртни в битка до смърт. Победителят взима главата на противника, а с нея и силата му. Накрая ще остане само един. Това може и да бъде Дънкан Маклауд, шотландския боец.



По света бродят различни безсмъртни - някои са добри и човечни, а други са обсебени от желанието да трупат мощ и да се превърнат в последния оцелял безсмъртен, който ще стане напълно непобедм и ще властва над света за вечни времена. Безсмъртните произхождат от различни векове и народи и се раждат и днес. Всички те се приспособяват по различен начин към новите времена и живеят живота си както намерят за добре. Както обикновените хора, всеки безсмъртен сам определя своето житейско верую. За Дънкан Маклауд това са справедливостта и добротата, а сериалът е за неговия живот. Действието се развива в наше време, но виждаме и много фрагменти от живота му през вековете.
Самият актьор Ейдриън Пол казва за своя герой: „Често съм се питал как ли бих се чувствал, ако бях безсмъртен. Щях ли да бъда различен? Струва ли се да се живее вечно? Някои хора наистина живеят пълноценно, други просто съществуват. Мисля, че идваме на този свят, за да научим нещо за себе си. Да се опитаме да облагородим душите си - ето за какво си струва да живеем. За съжаление, в днешно време хората мислят единствено за материални блага, стремят се да подобрят живота си, но не и самите себе си. И сигурно така ще бъде вечно. Затова не искам да съм безсмъртен.“


Можете да смъкнете първи сезон дублиран на български език
оттук, а всичките сезони на английски език - ето оттук.
Когато аз го гледах, ми се налагаше да чакам буквално с години между сезоните, но чакането си струваше. Това е може би най-любимият ми сериал, въпреки че мина много време и изгледах още доста. Cool Игралните филми също са яки, от тях най-харесвам първия и последния (да живее Митос! влюбено)
Тааа... стига толкова съм писала. Embarassed Поздрав за Фреки и за още който се изкефи:


Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Шотландски боец Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шотландски боец   Шотландски боец Icon_minitimeСря Сеп 05, 2012 9:02 pm

Първият филм си беше чудесен, и е остарял доста добре.
Сериалът също си го бива - макар че не съм го гледал целия, само каквото даваха по ТВ преди години.
За другите филми няма да говоря - зле.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Шотландски боец Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шотландски боец   Шотландски боец Icon_minitimeСря Сеп 05, 2012 10:11 pm

Аз даже не си спомням продълженията - помня, че имаше едно, в което цялата планета беше покрита с щит от слънцето заради съсипан озонов слой и помня, че този филм не ми хареса никак. Историята не ми беше интересна, а главната героиня беше уникално тъпо парче.
От филмовите продължения харесвам само Highlander: The Source от 2007 г., макар че доста са изменили концепцията. Гледал ли си го?
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Шотландски боец Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шотландски боец   Шотландски боец Icon_minitimeСря Сеп 05, 2012 11:52 pm

Аз пък харесах втория филм (с щита). Опитват се да дадат някакво обяснение от къде идват всички Безсмъртни. Най-любимата ми част е, когато Конар обезглавява първия извънземен и от старец отново се превръща в млад влюбено Кристоф Ламбер ми е детска любов на мен, много го харесвах Ms. Green
А от сериала съм гледала само това, което даваха по телевизията навремето и май не знам как свършва.
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Шотландски боец Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шотландски боец   Шотландски боец Icon_minitimeЧет Сеп 06, 2012 6:30 am

Еск написа:
От филмовите продължения харесвам само Highlander: The Source от 2007 г., макар че доста са изменили концепцията. Гледал ли си го?
Гледал съм ги продълженията и съм се постарал колкото мога да ги затрия от мозъка си.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Шотландски боец Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шотландски боец   Шотландски боец Icon_minitimeЧет Сеп 06, 2012 8:12 pm

Аз честно казано доста съм забравила филма с щита, та не помня тая сцена. Embarassed Помня, че в един от филмите Дънкан накара Конър да го убие или обратното и това много не ми хареса, защото и двамата са ми детска любов. Моооже би Ейдриън Пол малко повече. влюбено
А аз винаги съм била фенка на сериала - първият филм ми е като част от него, а останалите - като някакво допълнение към любимия сериал, но не и на неговото ниво. Само от шести сезон нямам ясен спомен, освен че късата коса на Маклауд ме дразнеше. Mad
На вас кои са ви любимите герои? Мен двамата Маклауд и Митос са ми на първо място, после Джо Доусън, Теса, Дарий, Аманда, Ричи...
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Шотландски боец Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шотландски боец   Шотландски боец Icon_minitimeСъб Сеп 08, 2012 11:40 am

Доста време мина. Следяхме ги по телевизията с брат ми и помня че в началото дори не схващах, че си отсичат главите, толкова съм била малка Laughing Но си спомням, че много го харесвах, но не знам сега ако го гледам дали би ми харесал толкова.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Шотландски боец Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шотландски боец   Шотландски боец Icon_minitimeЧет Окт 04, 2012 10:27 pm

Точно този експеримент си направих преди три години някъде и бях много доволна като установих, че продължава да ме кефи. Very Happy Виж нещото, което не бих могла да изпробвам, е дали сериите или въобще историята би ми харесала, ако сега я видя за първи път. Струва ми се, че на фона на всички останали неща, които излизат, не бих й обърнала това внимание.

п.п. Има дори и аниме по "Шотландски боец":




- най-яката ми находка в последно време. Ms. Green
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Sponsored content





Шотландски боец Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шотландски боец   Шотландски боец Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Шотландски боец
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: Филми-
Идете на: