Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?!

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?! Empty
ПисанеЗаглавие: Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?!   Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?! Icon_minitimeСъб Сеп 29, 2012 2:19 pm

Бях толкова сигурна, че сме обсъждали Землемория и дори, че A_D_P_10 е пуснал инфо за някоя от фантастичните й книги, че много се чудих, когато влязох, разрових... и не намерих. Shocked
Има ли смисъл да пиша коя е Урсула Ле Гуин? Една от най-страхотните? В България като че ли романите и разказите от "Землемория" са най-известните й творби, а също така и "Хроники на Западния бряг", макар че от тях имам още по-малък спомен, макар и да съм ги чела. Смътно знам, че ми харесаха, докато ги четях, но не достатъчно, за да ги препрочета и сега дори не знам къде е книгата. Embarassed
Само бях чувала за Хейнския фантастичен цикъл на Улсула Ле Гуин, докато не изрових вкъщи едно древно издание на "Лявата ръка на мрака" с тази адски яка корица (действието на книгата започва около тази арка). Преди години МНОГО ми я бяха препоръчвали в Хогуортс-БГ и си рекох - дошло й е времето на тази книга. Smile)) Съответно адски се зарибих и за останалите книги от Хейнския цикъл и видях, че БАРД са ги издали в два тома под името "Лявата ръка на мрака", но самата Ле Гуин казала, че не са точно цикъл и че имало ужасно много противоречия и бло хубаво да се четат като напълно отделни произведения. Явно ще го направя рано или късно. Very Happy
Вие чели ли сте книги на Урсула Ле Гуин? Кои? Какво ви е мнението за тях?

п.п. Ако все пак искате смислено инфо за авторката, каквото всъщност така и не съумях да напиша в тая тема - кликич^^
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?!   Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?! Icon_minitimeНед Окт 14, 2012 10:16 pm

Яснооо - имало причина да си нямаме тема. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1386
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?!   Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?! Icon_minitimeПет Ное 28, 2014 7:08 pm



Речта на Урсула Ле Гуин, която спаси литературата
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?!   Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Защо си нямаме тема за Урсула Ле Гиун?!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Защо няма тема за стражнически цитати?
» КОЛЕДНАТА ТЕМА!
» Клуб "Дървен Философ" -->ТЕМА: Будизъм
» Студентската тема
» Предизвиквам ви! Тема на месеца.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Книги-
Идете на: