Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Шапка с небе

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeПон Апр 22, 2013 12:34 pm

Току що си я взех и изчетох само 5-те страници с описание на фигълите- бит и култура Smile
И ми хрумана, че тук не съм виждала описание на различните същества....
Но в резюмето пше нещо за вещици, за Тифани и за народеца на фигълите... Малко ме обърка. Като я прочета довечера ще седопълня читател
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeЧет Апр 25, 2013 7:51 am

Вече имам впечатления... Книгата е предимно описателна.. описани са различните типове вещуря, както и типичните права и задължения. Описано е и Роището, което е зло без ум и тяло, ама като влезе в нечие тяло и пак немисли... Обикновено прави гадории. Но Сите и компания са го погнали и ще спасят вещурята... Сите е главния Нак Мак Фигъл на клана. И наглеждат Тифани Сболки. Така де- приятели са или нещо такова.
Продължавам да чета... study Ще напиша по-после какво става...
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeПон Апр 29, 2013 10:49 am

защо са създадени балоните?
"за да може децата от малки да се научат, че изпуснеш ли му края, после иди го гони- всичко отива подяволите"- цитат по памет
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
Кестен

Кестен


Мнения : 79
Дошъл в Дискъ на : 08.08.2009

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 11:09 am

Баш тоя цитат не си го спомням. Книжката е доста приказна има доста пътувания между световете, Баба се пръква за малко. Абе ядва се, струва ми се че е носочена към женската аудитория и тази падаща си по вещиците.
Фиигълите са свежия полъх в творбата.
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 11:47 am

Кестене, как по-точно книгата е за женска аудитория? Suspect 
Само защото жени са в главните роли? (То даже не и жени, Тифани е малко момиче)
Върнете се в началото Go down
Кестен

Кестен


Мнения : 79
Дошъл в Дискъ на : 08.08.2009

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 1:09 pm

Момченцата си падат по стражите момиченцата по вещиците*. Та затова казвам женска аудитория. Има доста повече психология и главология отколкото екшън.

*Момчетата също си падат по вещиците, ама от оня тип дето са до 20-25 годишни и танцуват голи на планински ливади. Това колко е непрактично и неудобно е засегнато в самата книга и е друга тема на разговор.
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 2:24 pm

Дори не ми се започва да обяснявам колко нелепо и грешно е това, което каза.
Най-малкото - никой ли не ти е казвал, че вече не е cool да се лепят етикети?
Върнете се в началото Go down
Кестен

Кестен


Мнения : 79
Дошъл в Дискъ на : 08.08.2009

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 3:23 pm

Искаш да кажеш че ти си гласувала за стражата в анкетата за любимата поредица?
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 3:31 pm

Факт е, да, че стражите са ми любими, но това няма нищо общо с темата. Дори и вещиците да ми бяха любими твърдението ти щеше да е също толкова грешно. Не може да казваш какво харесват мъжете и какво харесват жените, абсурдно е. Бас давам, че има мъже, които най-много биха харесали книга, в която стражници (от мъжки пол) обикалят голи из поляните Ms. Green 
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 8:08 pm

Freki написа:
Бас давам, че има мъже, които най-много биха харесали книга, в която стражници (от мъжки пол) обикалят голи из поляните Ms. Green 
:
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 9:38 pm

Не обичам модерирането в този форум на Свободните хора, но не одобрявам и хомофобските изцепки.  
Шапка с небе A0qWz-PCQAAQKfJ
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 11:24 pm

Ами аз гласувах за стражите, така че кестен е далеч от истината (освен ако, без да забележа, около 2009 година временно съм развила мъжки характеристики, но според мен е нелогично те да вървят без подходящите телесни признаци, а такива нямаше как да не забележа...). И все още са ми любими, Нощна стража е... от онези книги, които е трудно да опишеш. Чета я възможно най-рядко (най-малко пъти в сравнение с другите), защото изпитвам ужас от момента, в който ще ми омръзне... макар че тогава ще я чета на английски за разнообразие...

А Тифани е великолепна. Книгите не са "женски", а за деца, както си пише навсякъде. И пак са страшно яки.
Върнете се в началото Go down
Кестен

Кестен


Мнения : 79
Дошъл в Дискъ на : 08.08.2009

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeСря Юли 10, 2013 8:38 am

Прачет е страшно далеч от детската литература. Е, ако под деца не разбирате някой на възраст 16-20 години, но пък това говори за собственото ви усещане за възраст. =Р
Нощна стража не е от книгите за стражата, тя е... „литературна” и опит да се засегнат някакви по дълбоки проблеми. Тука неща да кажа че е лоша де (бърза да се застрахова).
Понеже някой спомена голи стражници от мъжки пол го горски поляни - пития слон!
За да върна малко темата към първоизсточника:
От познатите ми мъже, само костенурски посочва книга за вещици като любима и то не баж за вещици а тифани.
От жените макар повечето да имат влечение към вещиците трудно им се хващат спатиите - ангуа за пример. Аго беше посочила която и да е друга книга за стражата като любима довода че книгите са „унисекс” щях да го приема (не и че са детски), ама на посочва Нощна стража - една добра книга, но далеч от изначалната стража където полицаите се криеха по ъглите и се мъчеха да не тичат много бързо към проишествието.
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeСря Юли 10, 2013 11:51 pm

Freki написа:
Не обичам модерирането в този форум на Свободните хора, но не одобрявам и хомофобските изцепки.  
Welcome to the Internet! Where I am as free to be hell of a homophobic as you are free to like gay shit!
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeПет Юли 12, 2013 10:01 pm

Кестен написа:
Прачет е страшно далеч от детската литература. Е, ако под деца не разбирате някой на възраст 16-20 години, но пък това говори за собственото ви усещане за възраст. =Р
Нощна стража не е от книгите за стражата, тя е... „литературна” и опит да се засегнат някакви по дълбоки проблеми. Тука неща да кажа че е лоша де (бърза да се застрахова).
Понеже някой спомена голи стражници от мъжки пол го горски поляни - пития слон!
За да върна малко темата към първоизсточника:
От познатите ми мъже, само костенурски посочва книга за вещици като любима и то не баж за вещици а тифани.
От жените макар повечето да имат влечение към вещиците трудно им се хващат спатиите - ангуа за пример. Аго беше посочила която и да е друга книга за стражата като любима довода че книгите са „унисекс” щях да го приема (не и че са детски), ама на посочва Нощна стража - една добра книга, но далеч от изначалната стража където полицаите се криеха по ъглите и се мъчеха да не тичат много бързо към проишествието.

Айде моля ти се отвори това и цъкни на "For young readers", че нещо усещам, че или не си чел книгите за Тифани, или си имаш свои мнения, независещи от тези на автора.Съгласна съм, че един възрастен би видял доста различни неща от едно дете в книгите на Пратчет, но аз лично ги чета от точно 11 годишна възраст, започвайки със "Захапи за врата" (привлече ме най-вече цветната корица). Някполко години по-късно бях прочела всичко освен "Глинени крака", защото не се намираше никъде, та ходих по книжарниците в различни градове (открих я с невероятна радост в Казанлък, вероятно защото там няма кой да я купи, та събираше прах по рафтоветеLaughing ). Притежавам и дневникът на Стражата от (ако не греша) 2001 (но си го купих има-няма 10 години по-късно).

"Нощна стража" е една по-сериозна книга, един вид кулминация в развитието на Сър Самюъл Ваймси стражата. Така че е съвсем логично тя да ми е любима, защото в нея Ваймс е показан в цялият си блясък, с всичките му недостатъци, които преодолява. "Стражите! Стражите!" показва един по-различен Сам, който все още не знае какво го чака и гледа на живота през дъното на бутилката. Точно това е великолепното на тази поредица, че виждаш развитието, от нищо става нещо, и то голямо, и Стражата се превръща от трима леко подпийнали леко криминално настроени, но иначе добри момчета, в организъм със собствено мнение и способност да го налага на града.

ПС: Да спомена, че и подписът ми тук е цитат от стражата горе-долу откакто съществува форумът.
ПС2: Това със "опит да се засегнат някакви по-дълбоки проблеми" не е опит, а лежи в основата на всяка книга на Пратчет. Това е и функция на пародията (а повечето му книги съдържат нейни елементи).
Върнете се в началото Go down
Кестен

Кестен


Мнения : 79
Дошъл в Дискъ на : 08.08.2009

Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitimeВто Юли 16, 2013 10:20 am

Понеже темата е за тифани: Само аз ли не виждам Тифани или диска въобще да присъства в разделът за младите читатели?
Не съм много сигуран и нация какво прави там, но може би са решили да има и някоя по-нова книжка а не само такива от преди 20+ години. Ама пак излизам от темата.

Ангуа, може да те изненадвам с това, но наистина смятам моето мнение за дадено произведение като по-важно от това на авторът на произведението. *смиг*
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Шапка с небе Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шапка с небе   Шапка с небе Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Шапка с небе
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Шапка пълна с небе - на български език!
» Шапка пълна с... цитати!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: По Светъ нъ Дискъ и у нас :: Варовикът (Tифани)-
Идете на: