Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Зимковецът

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Зимковецът Empty
ПисанеЗаглавие: Зимковецът   Зимковецът Icon_minitimeВто Юли 02, 2013 2:55 pm

Вчера си взех тази книжка. О' каква ром- антика!!! Духа на зимата е флюбен в Тифани Сболки Smile)) Като я дочета тия дни ще се едитна. Засега отново откривам неизменното присъствие на Мак Фигълите.
ПП сетих се за още нещо от първите страници. Вещиците са поканени на погребението й в петък, защото госпожица Коварна /един страшен образ/ след като си направи плетеница разбра, че ще умре в събота сутринта. Сега въпроса е коя ще наследи къщата й Smileи всичките й чудатостиpirat
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
Кестен

Кестен


Мнения : 79
Дошъл в Дискъ на : 08.08.2009

Зимковецът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимковецът   Зимковецът Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 11:05 am

Бива я книжката. Фиигълите са по слабо застъпени от предната. За сметка на това пък се появяват познати образи като Баба, Лелия и богинята на нещата заклещени в чекмеджета.
Има някой добри божествени бъзикни напомнящи на малки богове.
Превода е сравнително читав, макар че преводача пак не си е научил урока. Примерно че стаята на лея е пълна със снимки, докато всички знаем че на диска фотография няма, а и не е нужна щом можеш да хванеш духче да ти рисува.
Върнете се в началото Go down
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Зимковецът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимковецът   Зимковецът Icon_minitimeВто Дек 17, 2013 6:42 pm

Отдавна не съм писала.  Тази книга свърши някак набързо. Не исках да става така. Хм. Не ви ли се струва, че Пратет се е уморил и джаста-праста приключи със Зимковеца?


***под черта и с малко по - дребен шрифт, в  името на  спамЪт****
Кестен, с тебе явно е трудно да се говори, както и със всички които слушат какво им се казва....  Wink
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Зимковецът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимковецът   Зимковецът Icon_minitimeВто Дек 17, 2013 11:40 pm

SkyIrina, никога досега не съм имала такова чувство за Пратчет. Но след кратко проучване открих, че през 2005-2006 (домързя ме да търся с точност) е получил погрешна диагноза за малък инсулт който според лекарите увредил някакви части от мозъка му. Зимковецът излиза през 2006. Ще рече, тогава е получил първите видими признаци на Алцхаймер и е възможно това да е повлияло писането му (както според мен е очевидно от следващите му книги, първа и най-важна от които: "Nation". Но това влияние никога не ми е създавало лошо впечатление, напротив Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Зимковецът Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Зимковецът   Зимковецът Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Зимковецът
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: По Светъ нъ Дискъ и у нас :: Варовикът (Tифани)-
Идете на: