Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Дивергенти

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Дивергенти   Дивергенти Icon_minitimeСъб Дек 21, 2013 12:24 pm

В свят, в който предаността се определя от кръвните съюзи, изборът на каста решава целия живот. Кастите се превръщат в семейство. Това е редът в обществото, наложен след края на кървава война, опустошила цялата земя. Всяка каста представлява конкретна добродетел – Аскети (безкористност), Прями (честност), Безстрашни (смелост), Миротворци (разбирателство) и Ерудити (интелигентност). На 16 всеки млад човек трябва да избере към коя каста да се присъедини и да й посвети живота си. За Беатрис Прайър решението е между това да остане със семейството си или да бъде тази, която наистина е... не може да има и двете. И така тя прави избор, който шокира всички, включително нея самата.

По време на изключително съревнователната инициация, която последва, Беатрис се преименува на Трис и се мъчи да определи кои наистина са нейните приятели. Както и къде точно в живота, който сама си е избрала, да постави романтичното увлечение с понякога очарователно, друг път вбесяващо момче. Но Трис има една тайна, която пази от всички, защото е предупредена, че разкриването й е равнозначно на смърт. Свидетел на нарастващия конфликт, който заплашва да разцепи привидно перфектното общество, в което живее, Трис научава, че тайната й може да й помогне да спаси тези, които обича... или да я унищожи.


Дивергенти 13512140 Дивергенти 9789542708520Дивергенти 9789542710783

~ откъс от първа част ~

- това горе всъщност е анотацията на първа част от трилогията ДИВЕРГЕНТИ, за която от известно време искам да ви пиша. Smile Гледам, че интересът към тази секция доста е намалял (повече от средното "намаляване" на форума), затова ще спра дотук, а ако ви е интересно, тогава ще пиша още. Страшно ми харесаха тези книги, изчитат се на един дъх, защото просто не можеш да ги оставиш.
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти Icon_minitimeНед Мар 23, 2014 10:13 am

Вероника Рот прави демонстрация как се организира чаено парти според кастата:



Не знам за вас, но аз искам да съм на последното. Razz 

Ако пък се чудите от коя каста сте, ето един кратък и забавен тест, който ще отговори на въпроса ви^^
Не е нужно да сте чели книгите и дори да знаете за какво става дума, за да е забавен. Very Happy 

И още нещо, старо, но все така актуално - интервю с редактора на „Предани“ (по гласа ще го познаете Wink)...




Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти Icon_minitimeВто Апр 15, 2014 11:26 am

Пише, че темата е отворена 61 пъти. Чудя се колко пъти е прочетена. Sad Осве нот разните гугълботи и други търсачки.
Някой гледа ли поне филма? Хареса ли му? Или поне някое от клипчетата в горния пост?
Хареса ли ви идеята, поне това, което пише за нея в тая тема? Едно време поне нящой щеше да се изкаже „о, това звучи яко“ или „о, скучно“, или каквото и да е... вече обаче не. Пиша си периодично некви работи по разните секции и се чудя и аз защо го правя...
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти Icon_minitimeСря Апр 16, 2014 9:26 am

Още не съм се навила да се занимавам с тази поредица, понеже скоро свърших Колелото и ми е трудно с поредиците... а не знам дали не предпочитам първо книгата и чак тогава филма (поради грешката с Game of Thrones и вечния страх от спойлери Laughing ).
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Дивергенти Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дивергенти   Дивергенти Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Дивергенти
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Книги-
Идете на: