Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Unseen Academicals [октомври 2009]

Go down 
+2
Еск
Tristan
6 posters
АвторСъобщение
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeЧет Авг 06, 2009 5:00 pm

Проверявайте тази тема за последните новини около най-новата книга на Диска!

Unseen Academicals [октомври 2009] 185px-Unseen Unseen Academicals [октомври 2009] Iwoz

UNSEEN ACADEMICALS

Какво знаем за книгата:

- "Unseen Academicals" ще е сатира на и ще се върти около футбола. Историята ще бъде следната: Ридкъли решава да направи футболен отбор на университета с Библиотекаря като вратар (!!). Книгата ще ни предостави много нова информация за живота в университета и отношенията между студентите. Авторът ще ни запознае с много нови герои: уличен хлапак с невероятен талант за ритане на консерви, пекар на чудесни пайове, мрачно, но много красиво младо момиче, което може да се окаже най-велилият фешън модел и мистериозния Мистър Нът.
- В книгата ще срещнем и герои като Ринсуинд и Багажа, но книгата ще е от поредицата за Магесниците, а не за Ринсуинд (той няма да е главен герой).
- Книгата ще излезе с твърди корици и като Аудио СD на 8 Октомври в Обединеното Кралство и Америка.
- Корицата за британското издание е нарисувана от Пол Кидби. Първоначалният вариант беше следният, но това се оказа финалният.
- Корицата на Американското издание ще бъде релефна и ще прилича на последните две: Unseen Academicals, Making Money, Thud!
- Заедно с книгата ще излезнат и специални футболни картички нарисувани от Пол Кидби (подобно на Анкх-Морпоркските пари, които излезнаха с Making Money). Явно Пол е добавил и себе си като герой.
http://paulkidby.net/Football1.jpg
http://paulkidby.net/Football2.jpg
http://paulkidby.net/football4.jpg
http://paulkidby.net/football3.jpg
http://paulkidby.net/Subs.jpg

Е, това е всичко от мен засега. За повече информация - следете тази тема!


Последната промяна е направена от Tristan на Съб Окт 22, 2011 9:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeЧет Авг 06, 2009 5:03 pm

Уау!
Изглежда страхотно! Very Happy
А илюстрациите са брилянти, Кидби е страхотен^^
И е готин дисков футболист, както и Пратчет. Razz
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeЧет Авг 06, 2009 8:10 pm

Аз доколкото знам , обособена поредица за магьосниците няма . Дори и книгите , в които са главни герои , се водят към поредицата за Ринсуинд или за Вещиците ... Wink Smile
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeЧет Авг 06, 2009 8:21 pm

Попринцип те са главни герои в книги за Вещиците, Ринсуинд или Смърт. Така че ако проследиш всички тези книги, ще знаеш какво се случва с тях. За това казвам, че си имат поредица, макар че често остават на заден план.
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 2:25 pm

Още 11 денoнощия до дългоочакваната дата, на която ще излезе UNSEEN ACADEMICALS: 8 октомври!

Американският издател на "Unseen Acadeicals", Harper Collins е пуснал в сайта си първите 77 страници на книгата. Ето и линкът, но аз ви съветвам да изчакате до 8 октомври!

Вече знаем и повече за сюжета на книгата от текста на задната корица:

The wizards at Ankh-Morpork's Unseen University are renowned for many things - wisdom, magic and their love of teatime - but athletics is most assuredly not on the list. And so when Lord Vetinari, the city's benevolent tyrant, strongly suggest to Archchancellor Mustrum Ridcully that the university revive an erstwhile tradition and once again put forth a fotball team composed of faculty, students, and stadd, the wizards of UU find themselves in a quandary. To begin with, they have to figure out just what it is that makes this sport - soccer with a bit of rugby thrown in - so popular with Ankh-Morporkians of all ages and social strata. Then they have to learn how to play it. Oh, and on top of that, they must win a football match without using magic.
Meanwhile, Trev (a handsome street urchin and a right good kicker) falls hard for kitchen maid Juliet (beautiful, dim, and perhaps the greates fashion model there ever was), and Juliet's best pal, UU night cook Glenda (homely, sensible, and a baker of jolly good pies) befriends the mysterious Mr. Nutt (about whom no one knows very much, including Mr. Nutt, which is worrisome...) As the big match approaches, these four lives are entangled and changed forever. Because the thing about football - the most important thing about football - is that it is never just about football.


Звучи много обещаващо - типична Пратчетска книга! Интересно ми е точно как ще се развият историите, какво повече ще научим за магесниците. Поне със сигурност знаем, че ще има мнооооооооооого Ридкъли и други магесници, и разбира се мноооооооого футбол!
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 9:46 pm

Супер !!! Тея янки естествено не са пропуснали да споменат гнусната им дума "сокър" ! sick
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 5:39 pm

Тъй като досега не съм се интересувал , ми се ще да попитам , някой знае ли колко след излизането си , новата (в дадения момент) книга от Света на Диска се появява и по нашите книжарници ! Адски много ми се чете "Unseen Academicals" , а не ми се мисли , колко трябва да чакам за превод ! Затова мисля тя да е първата ми книга в оригинал , така да се каже ... Razz
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 6:03 pm

Хм, не мисля, че ще се появи толкова бързо. Даже съм почти сигурен, че ще изчакат пейпърбека да излезе... Аз бих казал: поръчай си книгата чрез интернет, ако не намериш български сайт, опитай амазон.коу.юк - една доставка едва ли ще е толкова скъпа.
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 7:08 pm

Първо, наистина не е (толкова скъпа) и второ, мисля, че излизат веднага или почти веднага. Не съм сигурна, но почти. В по-големите книжарници, най-малкото.
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeСря Сеп 30, 2009 7:57 pm

Maaaaaлка промяна в сайта на Амазон.коу.юк:

"Unseen Academicals" излиза на 1 Октомври!
Което си е... утре! Ихааа! Петък ще мина през книжарницата след училище. СМЪРТ

Can't wait to read it study study study study ...
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 6:38 pm

Книгата излезе преди няколко седмици, реакциите са позитивни! В Англия са организирали даже и футболен турнир в чест на "Unseen Academicals" и на Пратчет. Ето го и Тери:


Unseen Academicals [октомври 2009] 3997832791_d6c75f1b0c

Странно е да видим Тери да не носи черни дрехи... Laughing
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeСря Окт 21, 2009 10:57 pm

A_D_P_10 написа:
Тъй като досега не съм се интересувал , ми се ще да попитам , някой знае ли колко след излизането си , новата (в дадения момент) книга от Света на Диска се появява и по нашите книжарници ! Адски много ми се чете "Unseen Academicals" , а не ми се мисли , колко трябва да чакам за превод ! Затова мисля тя да е първата ми книга в оригинал , така да се каже ... Razz
Tristan написа:
Хм, не мисля, че ще се появи толкова бързо. Даже съм почти сигурен, че ще изчакат пейпърбека да излезе...
Някой да има информация , кога ще стане това ?
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 8:42 am

Поне година след излизането на книгата. "Nation" излезе през септември 2008, изданието с меките корици - чак преди една седмица. Но можеш да попиташ някой от форума да мине през Хеликон. Smile
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 4:17 pm

Имам я... Днес просто се прибрах вкъщи и тя ме чакаше на бюрото ми... Не е за вярване просто! (аз и не повярвах, докато не я грабнах, отнесох при майка ми и попитах какво по дяволите става тук Laughing ). Ами да. Та сега, като си дочета "Маскарад" идва ред и на тази...
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 7:36 am

Йей, супер! Аплодисменти!
После да споделиш впечатления. Ms. Green
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 8:16 am

Естествено! (нали тряа се изфукам...)
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeПон Яну 18, 2010 10:43 pm

Една рецензия:


Unseen Academicals
Terry Pratchett


Автор: Роумър


Магьосници… да играят футбол?! И да приемат заповеди от един нищо и никакъв гоблин, който доскоро е бил прикован към наковалня, а сега им "окапва" свещите, за да поддържа имиджа на магьосническите им кабинети? Мооооооже! И то в една от най-добрите книги на Тери Пратчет досега!
Когато отворих новия роман, сърцето ми беше малко свито. След като бях чел "Nation", написана в съавторство със жена му, и книгата ми се беше сторила малко необичайна, малко твърде мрачна, доста различна от всичко преди; след като бях чул и чел всякакви не много хубави неща за здравословното състояние на автора и за необходимостта някой да му помага, докато пише; след като видях посвещението към човек, който е набрал цялата нова книга… признавам, доста се бях притеснил за това, което ще прочета — дали ще успее да достигне качеството на предишните?
Оказа се, че притесненията ми са били съвсем, ама съвсем неоправдани. Unseen Academicals има всичко, което човек може да очаква от роман на Тери Пратчет — под крилото на фентъзи-стила си той отново е събрал толкова хумор, сатира и забава, колкото може изобщо да се побере. Както обикновено, действието се развива едновременно по няколко линии, коя от коя по-разклонени, преплетени, слети и разлети не само из Анкх-Морпорк, а чак до Далечния Юбервалд. Магьосниците, събрани на игрището, които получават кратка и точна команда, изказана с висок и ясен глас, правят единственото, което им остава — започват да се карат един с друг как да постъпят вместо това. Свещарите, обикалящи из целия Невидим университет, се чудят какво е прихванали господарите им и каква част от него ще се стовари върху техните собствени глави — дали като полилей, чиито свещи трябва да бъдат запалени, дали като огромна свещ, която не е гаснала от стотици години, но около нея се търкалят запалки… Готвачките от Нощната кухня на университета, на които им е забранено изобщо да стъпват на тревната площ, вместо това четат модни списания и ходят на изложения на джуджешки микроризници, които Не Жулят! Футболните запалянковци в града, бягащи от Стражата и от местопрестъплението след всеки мач, внезапно узнават, че тиранинът на града, вместо най-накрая да забрани напълно играта и да я направи още толкова по-интересна, ще вземе да дойде да ги гледа. Бившият Декан, примамен от финансова и политическа изгода, напуска университета, а след няколко месеца идва в Анкх-Морпорк като Архиканцлер на друг университет в съседен град и едва не докарва неразделния си приятел от студентските години, Муструм Ридкъли, Архиканцлер на Невидимия университет, до сърдечен удар.
А през цялото това време лорд Ветинари и юбервалдската лейди Марголота, насред най-пикантни слухове за отношенията си, са силно заинтересовани и разтревожени от един нищо и никакъв гоблин-свещар, който знае повече езици, отколкото му се полага, прочита книга за броени минути, говори като член на висшето общество и на въпроса "Ти всичко на тоя свят ли знаеш?" отговаря искрено и чистосърдечно "Някои детайли все още ми убягват…"
Всичко това, разбира се, е поднесено с добре познатия ни хаплив език на Тери Пратчет, който не пести сарказъм нито към свещения за родината му футбол, нито към висшата мода, която управлява света — а под блясъка се крият разпътен живот и непрестанни оргии ("Оргия?! Ех, дори не си спомням кога за последен път съм правила оргия!" "Във вторник." "Стига бе, една кутия шоколадови бонбони не е оргия!"). Повечето от прекрасно развитите герои са нови, но затова пък са от всички класи в обществото, макар че някои се чудят как са попаднали там. Както и друг път, почти всичката магия е в отношенията между хората (и орангутаните), а не в прелитащите огнени кълба и внезапно материализиралите се идеални футболни топки, които да заместят дървените. А отношения между хората има, и още как!
Като цяло, не се сещам за нито едно оправдание да не излезете сега — веднага — на бегом — и да си купите списание Bu-Bubble, от което ще научите всичко за новата микроризница, във всички цветове, която Не Жули! Ааааа… Не, да си купите Unseen Academicals и да разберете защо един Игор би казал на един свещар "Когато Ви потрябвам, тър, фтичко, което трябва да направите, е да итзкретзтите. Зъдзалявам, че зте го кадза, но зте Ви бъде много лезно да итзкретзтите."

Плюсове:
+ сюжетът, предисторията и следисторията;
+ изграждането на героите;
+ езикът;
+ изящните игри на думи;
+ осмиването на основите на съвременното общество;
+ всичко друго в книгата Smile

Минуси:
- фактът, че това вероятно ще бъде последният роман на Тери Пратчет. От друга страна пък, точно този роман е достоен за тази чест.

Оценка: 9.5/10. Може би най-добрата сатира на съвременното общество, която съм чел напоследък, изкусно дегизирана като фентъзи-историйка за магьосници и млади девици.

www.shadowdance.info
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeСря Фев 17, 2010 2:11 pm

Най-накрая я дочетох. Не, че беше лоша, просто нямах време...
Ето и моя коментар: книжлето си го бива... и толкова. Досега книгите на Тери имаха навика да са коя от коя по-добра, всяка последна дишаща прахта на следващата... С тази нямах това впечатление. Беше някак твърде очебийно всичко, метафорите му бяха директно взети от истинския живот, нещо, което досега никога не е било: обикновено ми трябваше известно време да се осъзная, а тази книга я четох и на английски.
Но беше приятна за четене, повечето от героите ми допаднаха, макар че Ветинари позагуби част от уникалността си
Spoiler:
. От друга страна много ми допаднаха сцените с Лейди Марголота...
Останалите герои бяха съвсем леко еднообразни, което не помня да е било преди.
Абе има си плюсове и минуси и макар че не беше най-добрата книга на Пратчет, определено беше много приятно прекарване на времето...

ПП: Няма друга форма на футбола, която да ми е харесала толкова Laughing
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeСря Фев 17, 2010 3:22 pm

Недовършен превод на Unseen Academicals (в смисъл, в процес на работа), правен от de Cyrvool, публикуван в клуба на Пратчет в Dir.bg
Заглавието е преведено като "Академик Невиждан" Ms. Green Как ти се струва, Иво, харесва ли ти?
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeСря Фев 17, 2010 4:00 pm

Леле как ми се чете тази книга...
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeПет Мар 12, 2010 6:38 pm

A_D_P_10, от рецензията, която си публикувал аааадски много ми се дочете. Ама ужасно много. Постът на Ангуа малко ми понамали очакванията, но пък кой знае - може на мен да ми хареса повече. Друг е въпросът, че тази книга ще я видим на български сигурно на кукуво лято. Sad
Били, ти прочете ли я?
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeЧет Юни 10, 2010 6:33 pm

Tristan написа:
Хм, не мисля, че ще се появи толкова бързо. Даже съм почти сигурен, че ще изчакат пейпърбека да излезе...
Ето , че излезе: Unseen Academicals (Discworld Novels) (Paperback)

Дано скоро се появи по нашите книжарници ! Smile
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeПет Юни 11, 2010 6:56 pm

Чета я в момента, и засега оставам с чудесни впечатления. Ще споделя пълни като я довърша.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitimeСъб Яну 15, 2011 6:28 pm

Днес я завърших ! Смело мога да заявя , че Unseen Academicals се нарежда до Пирамиди , Малки богове , Истината , Стражите! Стражите! , Нощна стража и поредицата за Ринсуинд , като една от най-най-любимите ми книги за Света на Диска .
Пратчет не прилича на спортен запалянко , още по-малко на футболен и въпреки , че това се оказа вярно (с такова впечатление останах , тършувайки из нета) , явно Тери си е "написал домашното" и резултатът , разбира се , е отличен . От "тъмните векове" , през преустройството , до съвременния облик на Играта , преминавайки през цялата палитра от страсти , която поражда у нас , защото , вярвам , няма недокоснати от този социален феномен . Книгата е и поредният изключителен поглед върху съвременното общество , такъв , какъвто единствено Тери Пратчет може да ни предложи .
Колкото до героите... Нът и Тревър Лайкли ми допаднаха много , чудесни персонажи са (заедно с Гленда и Джулс) , преподавателите на Невидимия университет нямат нужда от коментар , като сред тях вече е и Ринсуинд (професор по Жестока и необичайна география Хаха ) . Присъстват още един по-различен Ветинари , модни дефилета , романс а ла Ромео и Жулиета , всестранно надареният професор от Генуа - Бенго Макарона и най-мръсната футболна сган , която улицата е раждала .

"Because the thing about football - the important thing about football - is that it is not just about football."
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Unseen Academicals [октомври 2009] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Unseen Academicals [октомври 2009]   Unseen Academicals [октомври 2009] Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Unseen Academicals [октомври 2009]
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Пратчет моли за правото да отнеме живота си [август 2009]
» Ваймс се завръща в "Snuff" [октомври 2011]
» Свобода, а не страх 2009
» Пощоряване на български [август 2009]
» Пратчет пише 2 нови книги! [август 2009]

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Новини-
Идете на: