Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Над града има дракон! [Стражите! Стражите!]

Go down 
+2
IvanHelsing
Лю
6 posters
АвторСъобщение
Лю
О, прекрасна
Лю


Мнения : 145
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : При печката

Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Empty
ПисанеЗаглавие: Над града има дракон! [Стражите! Стражите!]   Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Icon_minitimeПет Авг 07, 2009 3:15 pm

Запознайте се с Градската стража на Анкх-Морпорк. Трима непривлекателни, мръсни, пийнали типове, усъвършенствали бавното бягане след престъпници. Те са толкова долу в гилдийната стълбица, че по-скоро лежат на земята, за да могат да се съберат. Наистина трябва да признаем, че полицията в град с Организирана, легална престъпност няма кой знае какво място, а ако има то всъщност е "Онези, които вече не ни трябват, но можем да им се подиграваме за забавление". И всичко това беше до един момент - моментът, когато Керът Айрънфаундерсън влезе през градката порта (с табела "Благодаря, че не нападате града ни") с намерението да постъпи в многоуважаваната Градска Стража (за гореспоменатата говоря), скоро последван от ужасен, огнедишащ, палещ много разборно и изчезващ бързо дракон.
Е, запознайте се и със Сам Ваймс. Всъщност ще го видите в книгата и няма да се опитате да нападате Неговия Мръсен Омразен Град. Ще видите още малки дракончета, големи дракони, жена с перука, сблъскване на разбирания как трябва да се върши работа, таен заговор, забравени крале, мечове и родилни петна, джуджета и още много. О, да не забравим Колън и Ноби ( особено не забравяйте Ноби, който е около вас, не знаете какво ще ви липсва после)!
И помнете, че Едното на милион винаги става, за разлика от едното на 999 999 хил.
Върнете се в началото Go down
IvanHelsing
Активен мъртвец
Активен мъртвец



Мнения : 13
Дошъл в Дискъ на : 15.08.2009

Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Над града има дракон! [Стражите! Стражите!]   Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 9:46 am

Книгата, която разбива всички закони на комбинаториката Smile
Страхотна е, макар че Въоръжени мъже ми харесва повече. Тук ми липсват гениалният трол и Керът.
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Над града има дракон! [Стражите! Стражите!]   Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 11:23 am

Хареса ми, и то доста, но според мен е една от по-слабите на Пратчет. Разбира се, Пратчет няма слаби книги, но когато сравнявам с други, които съм чел... Просто не ме хвана някак си. От начало мистерията почна добре, с драконите и така нататък, но краят беше слаб. Даже съм го забравил, да си кажа честно. Иначе от героите Сибил и Колън ми харесаха много. Особено Сибил влюбено !
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1386
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Над града има дракон! [Стражите! Стражите!]   Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 12:55 pm

Тази и Нощна стража са ми любимите от поредицата !
Стражите! Стражите! - началото...,когато бяха само Ваймс , Колън , Ноби и новобранецът Керът , толкова много ми харесваха тогава ... в началото . Smile
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Над града има дракон! [Стражите! Стражите!]   Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Icon_minitimeПон Сеп 14, 2009 12:48 am

A_D_P_10 написа:
началото...,когато бяха само Ваймс , Колън , Ноби ... в началото. Smile
И в началото беше Ноби! Laughing
Според мен никоя за стражите не е слаба, по скоро за мен Захапи за врата и някой други вещерски са слаби (това си е само и единствено лично мнение).
Всичко за стражите е просто култ.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Над града има дракон! [Стражите! Стражите!]   Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 6:48 pm

Тая някак я претупах Sad Спомням си само Ерол накрая като излетя с драконката и Керът с предпазителя Razz
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Над града има дракон! [Стражите! Стражите!]   Над града има дракон! [Стражите! Стражите!] Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Над града има дракон! [Стражите! Стражите!]
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: По Светъ нъ Дискъ и у нас :: Дворът на Псевдополис (Стражата)-
Идете на: