Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Лю
О, прекрасна
Лю


Мнения : 145
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : При печката

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeСъб Авг 08, 2009 2:23 am

Светът свършва в сряда.
тик-так
Сюзън, вече уважавана учителка, не харесва този факт. Но още повече не харесва факта, че дядо й, от край време уважавания СМЪРТ, й го казва само за да я накара да се впусне да го спасява.
тик-так
Времето е странно нещо. Можеш да вземеш колкото си искаш и да го пренесеш където си искаш. Единственото, което ще е различно са петната от предишното използвуване. Но кой забелязва разни праисторически риби в моретата?
тик-так
На вратата на гениален часовникар ( Хей, пие си редовно лекарството!) се появява странна жена искаща от него да направи невероятен часовник, като от онази приказка за Времето, която била пленена. Малко след това му се самоизпраща и Игор. Който всъщност не е чак толкова лош, веднъж свикнеш ли с всичките шевове и множеството пръсти.
тик-так
Запознайте се Лобсан Лъд. Той е голям късметлия, защото е гений в своята област ( да, всъщност той е ученик на Монасите на времето, които от своя страна са една странна, така да се каже вечна, институция), негов учител става многоуважавания герой Лу Цзе и тъкмо се канят двамата да навлязат в приключенско пътуване до Анкх-Морпорк най-големия град на Света на дискъ, който между другото се вози на А`Туин ( наш Иво). Лобсанг обаче въобще не се чувства щастлив - първо напърво той въобще не разбира номера с гениалността, учителят му, великият познавач на Пътя, се оказва метач, обичащ работата си и движещ се по пътя на госпожа Космипилитска с настоящо местоживителство Анкх Морпорк, а приключенското пътуване започва да става прекалено плашещо и странно.
тик-так
Смърт от своя страна очаква среща с позабравени приятели.
тик-так
И идва сряда
тик . . .
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeСъб Авг 08, 2009 8:37 am

Леле, обожавам тази книга.
Разкошна е.
Гениална.
Любима.
Великолепна.
Ms. Green
Не, не са ми са се изчерпали възклицанията, за нея винаги имам още!! Страшно много ми хареса историята с Дамата Време, с раждането, със Смърт и Конниците и особено много с Лейди Ле Гион и Ревизорите. Идеята на Пратчет как тялото е формичка, която те моделира и това, че гадните Ревизори се превърнаха в това, което най-мразят много ме изкефи. Smile А самата Ле Гион беше разкошна.
Няколкото реда с описание на вкуса на онзи шоколад... Винаги нетърпимо много ми се прияжда шоколад от тях!!!
А Сюзън - Сюзън е върховна. Както винаги. Ms. Green
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
IvanHelsing
Активен мъртвец
Активен мъртвец



Мнения : 13
Дошъл в Дискъ на : 15.08.2009

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 9:40 am

Преди две седмици я прочетох. Гениална е от началото до края. Винаги ще помня Първо Правило.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 11:04 am

О-о-о, да.
Тия дето не го помнят - бързо го научават трайно. Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeЧет Авг 20, 2009 1:34 pm

Любима отвсякъде. Най-вече Лу Цзе, пътят (на г-жа Космипилитска) и историята на Време.
А това за тялото като формичка за курабийки винаги ми е изглеждало много интересна идея: много хора са комплексари или надути например, изцяло водени от външния си вид.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeЧет Авг 20, 2009 1:51 pm

Хахах, добро сравнение! Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_compress
Какъв беше пътят на госпожа Космопилитска? Туй май ми убягва вече. Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_scratch
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeЧет Авг 20, 2009 2:22 pm

Еск написа:
Хахах, добро сравнение! Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_compress
Какъв беше пътят на госпожа Космопилитска? Туй май ми убягва вече. Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_scratch

Благодиаря, Архиканцлер bounce

Ами оттам идва Първо правило. А иначе е сбор от правила: 'Изтъркан съд загаря трудно', 'Искаш ли, ще ти откажат', 'Има си време и място за всичко'... неща от тоя сорт.
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 10:55 am

И аз харесах историята на Време, макар че някак беше по-настрана-малко са моментите в Свта на Диска, където Пратчет говори за романтичната любов. Smile А "Крадец на време" беше и едно от най-философските му произведения-не ми хареса толкова самото действие, колкото цялата мъдрост и размишления, който се лееха из страниците на произведението Smile
Ммм има и едно място от книгата, където накрая не ми стана съвсем ясно-Пратчет винаги говори ужасно завоалирано в такива моменти-според вас между Сюзан и Лобсанг накрая има ли хепиенд? Изживяват ли те дори и минимален романс, който за съжаление не е описан в книгата? И за вас КАКВО ТОЧНО означава "Дори бонбон с нуга не може да развали перфектният миг"? Кой е перфектният миг?
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 5:19 pm

Хаха, ето в това е истината относно Пратчет: винаги има нещо допълнително, нещо, което не се разбира сд първото четене. Нещо, което те връща отново и отново към същите книги... Прочети я пак (;
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 7:00 pm

Не е въпроса за четенето Smile Останах с дълбокото впечатление, че между Сюзан и Лобсанг все пак се развива любов (не само в тъмното килерче на класната стая!), но това не е описано в нито една книга повече...точно затова исках да ви питам вие на какво мнение сте-съгласни ли сте с мен, че Пратчет накрая намеква нещо в тоя хепиенд или догадката за щастливата любов си е само мое предположение? Razz
Върнете се в началото Go down
Лю
О, прекрасна
Лю


Мнения : 145
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : При печката

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 8:19 pm

О, и после СМЪРТ да има правнуче!!! СМЪРТ
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 10:09 am

И Дамата Време и тя Smile SmileА Лобсанг да е зет на Смърт, който пък от своя страна ще се сроди с Уен Very Happy Very Happy Very Happy
Яснооо що Пратчет не е доразвил темата-ще стане по-голяма бърканица и от "Забранена любов" Razz
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 4:15 pm

Така си е. Но по-интересното е, че Смърт ще се сроди с Време... Какво ли би излязло от това?
Върнете се в началото Go down
Лю
О, прекрасна
Лю


Мнения : 145
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : При печката

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 5:12 pm

Ми евентуално ще може да му се облекчи натоварения график. Може би хора ще умират вече по часове, така ще си осигури и работно време.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 7:34 am

Лю, този коментар ме разби, седя срещу екрана на компютъра и се хиля ей така: Laughing Laughing Laughing !
А иначе, мен целувката в килера на класната стая ми заприлича повече на сбогуване. Но знае ли човек^^
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 8:13 am

Абе според мен си беше просто перфектният момент, въпреки нугата (;
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]   Конници, пътища и шоколад [Крадец на време] Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Конници, пътища и шоколад [Крадец на време]
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 30-те дни на Иво без шоколад

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: По Светъ нъ Дискъ и у нас :: Имението на Смърт (СМЪРТ и компания)-
Идете на: