Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]

Go down 
+3
Sisito0o
Еск
coolwind
7 posters
АвторСъобщение
coolwind
Вещицъ
Вещицъ
coolwind


Мнения : 38
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : Блуждаещ дух

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeНед Авг 09, 2009 3:56 pm

Луната виси на половина, най-опасният момент според вещиците – между светлината и мрака. Време е за избор.
А Маграт вече е майка. За кръщенето са поканени всички жители на малката планинска страна Ланкър, тролове, джуджета, всякакви тузари и...вампири. Но тези са се поучили и не могат да бъдат победени с небрежно приближаване до прозореца и подхвърляне „Я, колко е задушно тук”. Освен това планират да останат. Баба е изчезнала (въпреки че големите порти на замъка изглеждат подходящи, за да се отворят всеки момент и да разкрият стояща на фона на огъня в двора фигура), Леля е разстроена от отсъствието на човека с невестулките и повиканият чак от Омния свещеник с нищо не подобрява настроението й. Вековните спорове и разколи в църквата са породили Могъщ Овес, който пък спори сам със себе си. Трудно е да вярваш сляпо, когато четеш твърде много книги, а след срещата на свещеника с Баба Вихронрав не само вярата му, но и нервите му ще са подложени на твърде сериозно изпитание.
А вампирите имат непреодолим чар...всичко звучи толкова разумно - ще се нанесат в замъка, ще управляват страната, да, разбира се, че убиват хора, но нали в това е същността на отношенията хищник-жертва?
Казват, че във всяко дебело момиче се крие едно слабо. Това с пълна сила важи за новата вещица Агнес Нит, която се оказва учудващо неподатлива на вампирския чар, въпреки упоритостта на младия Влад (мъжкарите от всеки вид носят в себе си гена на тъпотата).
...Докато в това време Дървеняааау, кралският соколар, открива поклащащо се пламъче насред овъгления соколарник, а в пепелта по пода - останали парчета от разтрошена яйцена черупка...
Това е приключение, след което на всички участници ще им дойде добре една хубава чаша горещ чай...
Върнете се в началото Go down
http://devouring-blue.blogspot.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeНед Авг 09, 2009 4:49 pm

Много готина книга.
Най-първата ми пратчетова, макар че броя за такава "Морт", понеже тази като я прочетох си казах - "Край, повече никакъв Тери Пратчет". Laughing Чак след години ми дойде акъла в главата, мдам.
Много ми харесват вампирите, особено Влад и Лакримоза. И Влад. Влад, Влад, Влад... влюбено Агнес няма много вкус. Razz
А Баба така умно и хубаво им разказа играта на вампирите, че ми направи страшен кеф. В началото като си мислех, че ще умре наистина, толкова гадно ми станааа. Още при първото четене! Всъщност, при първото четене, единственото, което наистина ми хареса (освен Влад) беше Баба. Ама разкошна е. Искам на нейната възраст и аз да съм такава! Ама нямам големи шансове... Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 10:20 am

Особено сред всички дето в момента са луднали по Стефани Майер, Едуард и Здрач, макар и по-стара, "Захапи за врата" си идва точно на мястото като противоудар за розовите фантазиики за добрите вампирчета Very Happy:D:D Браво, Пратчет, евала! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 10:25 am

Да! Да! Да! Laughing
Долу Блясъчко, да живее Влад! (и неговите везани жилетки! lol! )
И Баба (не вярвах да го кажа някога) да живее, дето ги бабичоса. Laughing
Аз обичам вампирите, обаче откак' взеха да се женят за главните героини съм първа в редицата с вилите и факлите. stick


Последната промяна е направена от Freki на Вто Окт 20, 2009 10:39 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 10:36 am

Абсолютно, покрай цялата тази история с блестящите вампири (гланц за тяло?) наистина ми се дочете Захапи за врата - една истинска, невероятна история с вампири. Съвсем скоро ще си я припомня. study Сега се сещам само, че имаше много... чай! И Агнес и Пердита! И Могъщ Овес и реалигия! Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Haha_emoticon_by_smiekie И Игор!

Ааа, трябва да се прочете. ^^
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1386
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 1:18 pm

Тази беше истински кошмар за мен ! Влачих я буквално с месеци...
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 6:46 pm

Разликата между Ан Райс и Стефани Майер е от небето до земята и обратно, да. No
A_D_P_10, аз също. Първият път като я четох бях настроена на вълна нещо стил Брам Стокър и "Захапи за врата" хич не ме изкефи. Четох я пак две-три години по-късно и вече си ми хареса. Готина е, много при това^^ Аз така бях и с "Цветът на магията" и "Фантастична светлина", както многократно съм разправяла вече, де. Иначе другине книги на Пратчет, които съм чела, са ми ставали любими от раз^^
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 6:39 pm

Не съм я препрочитала "Захапи за врата" от близо 2 години...сори-в библиотеката е Wink Иначе от нея си спомням основно Влад, Пердита, Нак Мак Фигъл и незнайно защо Агнес като си вадеше сусам от сутиена ???? Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 7:32 pm

Sisito0o написа:
Не съм я препрочитала "Захапи за врата" от близо 2 години...сори-в библиотеката е Wink Иначе от нея си спомням основно Влад, Пердита, Нак Мак Фигъл и незнайно защо Агнес като си вадеше сусам от сутиена ???? Very Happy Very Happy

И аз не съм я препрочитал също от горе-долу 2 години. И мойте спомени са избледняли, знам главните неща, също си знам, че книгата беше невероятна... Е, трябва да се прочете скоро, и ще си спомня всичко. Но да ти кажа, сусам от сутиен? Хаха Нямам спомен за пободно нещо...
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 7:43 pm

Някой беше излъгал Леля Ог и тълпата, че пръснат сусам, лимон и май....сменени чорапи?..нз не си спомням точно...предпазвали от вампир. И когато Влад одра Агнес по шията преди да щурмуват замъка, бяха и напъхали цялата тая щуротия в сутиена и беше с лимон в устата Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 10:54 pm

Помня го това, но не беше ли синапено семе? Или може би пак е разлика в различните издания. А може и аз да се бъркам. Всъщност номерът с каквото и да е там семе е, че ако пръснеш една шепа пред вампир той не мирясвал, докато не преброи всичко до зрънце. Това било начин да го заглавичкаш. Естествено, вампирът се ядосва много, но природата му не му позволява да направи нищо друго, докато не преброи семената. Същото и с чорапите - скриваш му единия чорап и той не спира, докато не го открие. Хаха Ама че вампири, а?
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeПет Окт 23, 2009 11:27 am

Ъхъ.
Спомням си в Dracula 2 като мятаха по Дракула семена и той само с подигравателна физиономия изричаше бройката им и продължаваше да настъпва. Те мятаха още, той изричаше още по-захилено следващат бройка и настъпваше ли настъпваше. Twisted Evil
Бтв, само в тази книга ли се появява Лилит?
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeПет Окт 23, 2009 11:39 am

Коя Лилит? Ако питаш за сестрата на Баба - тя се появява във "Вещици в чужбина"
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeСъб Окт 24, 2009 11:35 am

"Вещици в чужбина" не съм чела, но Лилит по принцип е била първата жена на Адам, дето после се съюзила с дявола...Нз Пратчет обаче как я е представил-за да не се сещам за нея, явно наистина не е споменавана много Wink
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeСъб Окт 24, 2009 11:51 am

Знам коя е Лилит, даже навремето легендата ме беше вдъхновила да напиша стихотворенийце. Всъщност, единственото ми що годе сполучливо въобще. Laughing А иначе, Лили тсе появява в мислите на Баба по едно време в "Захапи за врата", затова питах в коя книга я има.
И, мерси, Фреки^^ По някое време като прочета "Посестримите" (нз кога, не питай, Били Razz), ще видя и нея. Чувала съм много хубави неща за тикви за тази книга. Ms. Green
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitimeЧет Мар 28, 2013 8:36 am

Влад е смотан. Мисли се за много важен и му е скучен живота. Затова се интересува от Агнес. Щот тя е различна. А сестрата на Влад е тъпа злобарка.
Много ме кефи Баба, е и леля Ог. Smile как ги сбабичкоса- яку!
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
Sponsored content





Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]   Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата] Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Вампири, кръв, религия и чай [Захапи за врата]
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: По Светъ нъ Дискъ и у нас :: Ланкър (Вещици)-
Идете на: