Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Добри поличби

Go down 
+2
Еск
Gytha Ogg
6 posters
АвторСъобщение
Gytha Ogg
Върховнъ Майкъ
Върховнъ Майкъ
Gytha Ogg


Мнения : 52
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Ланкър

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeНед Авг 09, 2009 9:19 pm

Какво става когато се съберат двамата най- велки фентъзи писатели? Става ето това:
Апокалипсисът наближава.
Идва края на света.
Последният съд ще връхлети човешката раса.
(колко банално до тук, но...)
Това е неприятна изненада за Азирафел (ангел от Райската градина) и за неговия опонент и стар приятел демонът Кроули (змията, изкушила Ева да изяде ябълката), които в течение на годините са привикнали към удобния си живот на земята и са започнали да харесват хората. Двамата имат нелеката задача да наглеждат Антихриста, който ще избере между Доброто и Злото, и по този начин да спасят земята. Но и това не токолвалесно, колкото изглежда...
Четирите мотоциклетиста на Апокалипсиса се събират и "Правите и акуратни предсказания" на Агнес Нътър, пророчица от 17 век(изгорена на клада), започват да се сбъдват. Единственото копие от тях принадлежи на нейната потомка Анатема Дивайс. Анатема се обединява с Нютон Пълсифър, потомък на мъжа, изгорил Агнес, за да намерят Антихриста с помощта на предсказанията.
За нещастие това е нещото, което всички останали се опитват да направят.
А времето изтича...
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeСря Авг 12, 2009 8:39 pm

Това е най-най-най-НАЙ-най-любимата ми книга на Тери Пратчет. Никоя друга, която съм чела, включително и "Жътварят", "Еманципирана магия" и "Крадец на време" не може да ми стане никога толкова любима колкото "Добри поличби". Ms. Green
Тъй. Прочитът на Библията от страна на Пратчет и конкретно на гоненето на Адам и Ева от Рая и на "Откровение на Йоан".
Азирафел и Кроули са гениално измислени. Абсолютни сладури. Толкова съм се смяла на диалозите им. И съм се кефила на книжарничката на Азирафел и бентлито на Кроули, и на всичко.
Конниците на Апокалипсиса. Няма толкова яки Конници. На мотокциклети. "Военната кореспондентка" Война, "диетологът" Глад, Замърсяване - много ми харесва осъвременения прочит на бедствията. Както и демоните, ангелите и Адам. Най-вече Адам. И децата около него.
Нямам достатъчно хубави думи, с които да опиша достойнствата на тази книга и колко много ми харесва^^
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Gytha Ogg
Върховнъ Майкъ
Върховнъ Майкъ
Gytha Ogg


Мнения : 52
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Ланкър

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeСря Авг 12, 2009 11:29 pm

Няма да пиша кометар за книгата защото трябва да повторя многоуважаемата Еск Smile
Мисля, че съм влюбена в Кроули Smile
Върнете се в началото Go down
coolwind
Вещицъ
Вещицъ
coolwind


Мнения : 38
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : Блуждаещ дух

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeЧет Авг 13, 2009 9:52 am

Ще ме накарате да я прочета пак. Първия път като я четох ми хареса, но не толкова колкото някои от Света на диска. scratch Може би е време за втори прочит.
Върнете се в началото Go down
http://devouring-blue.blogspot.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeЧет Авг 13, 2009 10:36 am

Мен ако ме питате, когато става въпрос за "Добри поличби" винаги е време за втори прочит. Или трети. Или десети. I love you Изключителна книга^^
Гита - и аз. I love you
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
IvanHelsing
Активен мъртвец
Активен мъртвец



Мнения : 13
Дошъл в Дискъ на : 15.08.2009

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 9:51 am

Аз пък няма в кой от тая книга да се влюбя, освен във Война или Анатема Very Happy
Е, това не ми пречи това да е от любимите ми книги изобщо. Не съм напълно сигурен, че е любимата ми книга на Пратчет, но мога да кажа с ръка на сърце, че е любимата ми книга на Геймън Smile
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeПет Сеп 06, 2013 11:12 am

Вчера на форумната среща установихме, че не е от толкоз много хора четена тази книга, колкото примерно аз си бях въобразила (Embarassed ), затова ето едно линкче. Има я и в тираж. Както си личи по горните ми коментари в темата: препоръчвам, препоръчвам, препоръчвам!! Very Happy 
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeПет Сеп 13, 2013 10:39 am

Вчера е имало форумна среща? Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Havelock Vetinari

Havelock Vetinari


Мнения : 43
Дошъл в Дискъ на : 04.11.2013
Възраст : 34 Местоположение : Анкх-Морпорк

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeПон Ное 04, 2013 8:29 am

прекрасна еSmile)) специално измародерствах една позната да ми я принтира, защото не я намирах никъде... сега естествено навсякъде изскача, но нищо. Книгата е един идеален шедьовър.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeПон Ное 04, 2013 8:47 pm

Спокойно, аз навремето се минах повече, като се изръсих в антикварна книжарница за тази книга, няколко месеца преди да излезе новия тираж.Laughing Принтирането е по-леката минавка. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Havelock Vetinari

Havelock Vetinari


Мнения : 43
Дошъл в Дискъ на : 04.11.2013
Възраст : 34 Местоположение : Анкх-Морпорк

Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitimeВто Ное 05, 2013 2:28 am

да, но за сметка на това сега тоя топуз стои в бюрото ми и честно казано могат да ме заключат за притежание на някакъв вид оръжие, ако полицията го намери :Д
Пак, виж на какво сме способни, за да си стигнем целите.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Добри поличби Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Добри поличби   Добри поличби Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Добри поличби
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Сериали по "Добри поличби" и Стражата [март 2011]

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: И още Тери Пратчет! :: Извън Дискъ-
Идете на: