Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Любимите ми книги

Go down 
+3
Morte
A_D_P_10
Tristan
7 posters
АвторСъобщение
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeПон Авг 10, 2009 7:30 pm

Не казвам "любимата" защото е много труднода избереш една, знам. Затова направих тема за любимите ви книги - избройте колкото искате! Може и да ги подредите по ред (топ 10: най-любимата е номер 1). Но най-важното е да напишете какво точно ви е харесало и защо точно тази книга се подреди във вашия списък на любими книги...
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1377
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeПет Сеп 18, 2009 2:50 pm

Любимите ми книги 33416_pic_m

Звездни дневници

Издадена: 2009
Брой страници: 528
Цена: 15.00 лв.

За първи път в България всички пътешествия на Ийон Тихи

"Звездни дневници" на гениалния полски фантаст Станислав Лем представляват цикъл от разкази, които са толкова хомогенни, че често се определят от критиката като роман. Пътешествията на неуморимия Ийон Тихи не са номерирани в никаква последователност, защото, както обяснява авторът чрез своя герой, едни пътешествия се извършват в пространството, други във времето -- винаги можеш да се върнеш назад, където още не е имало пътешествие и тогава първото би станало второ. Нито едно от произведенията на Лем не е писано толкова дълго време. Първите пътешествия от "Звездни дневници" датират от началото на петдесетте години на миналия век, а последното излиза през 1996-а, тоест с интервал от над четирийсет години. През това време в света и на Земята всичко се е променило, единствено авторът на дневниците, неуморимият Ийон Тихи, си е останал същият. Нищо не знаем за неговия семеен живот; ако се отбива вкъщи (на Земята), то е само за да тръгне скоро пак из Вселените, ако има биография, тя е частична, при това чудесен материал за анекдоти. Когато пътешестваме с Тихи, забравяме страха, който може да буди чуждият нам Космос -- прочутият космически пътешественик навсякъде се чувства у дома си, нищо не може да го извади от равновесие, а чувството за хумор, увереността в себе си и непобедимият практицизъм побеждават всички препятствия.


НАЙ-ПОСЛЕ !!! Още през 2007-а , когато си взех "Соларис" , прочетох вътре , че следващата , която ще издадат Колибри , са Звездните дневници на Лем ! Сумати и вода изтече от тогава , много книги бяха издадени , но от Дневниците нямаше и следа ! От издателската къща ми бяха отговорили , че ще излезе през ранната пролет на 2008...
Ето , че чакането си заслужаваше ! Очаквах , че новото издание ще включва същите пътешествия , като в първото издание на Библиотека Галактика ! О , колко съм грешал ! Вътре е всичко , ама всичко , което е писано за "космическия барон Мюнхаузен" - Ийон Тихи и е запазен прекрасния превод на Лина Василева .

Една от най-най-най-любимите ми книги , май ще стане още по-най ! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Morte
Стражник
Стражник
Morte


Мнения : 53
Дошъл в Дискъ на : 21.10.2009

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeСря Окт 21, 2009 8:38 pm

Действително - понятие като "най-добра книга" или "най-добър писател" са абсолютно абсурдни. От друга страна книгите, които искам да спомена, не се нуждаят от коментар и обяснения:
"На изток от Рая" от Стайнбек - тази книга сериозно ми бръкна в психиката! Всичко, което съм чела от Стайнбек, ми е харесвало, но тази определено си заслужава популярността..
"Спасителят в ръжта" от Селинджър. Представя нравите и манталитета на цяло едно поколение.
Градусите по Фаренхайт са готини.. И така нататък.
Като цяло обаче любимите ми книги са историческите - били те романи или академични трудове. Хубавото на първите (романите) е, че дори да нямат особена художествена стойност, пак могат да са брутално интересни и да се научи нещо. Горещо мога да препоръчам в тази насока Печатът и продължението му Тайната, Другата Болейн, трилогията на Талев за Самуил за почитателите на нашата история.. Книжките на Мусагит Хабибулин за Кубрат също увличат. В момента пък чета Корона от тръни и смея да твърдя, че Стефан Груев също не си поплюва.
Пратчет го чета за развлечение, разтуха един вид. До сега не ме е разочаровало нещо негово, но все пак като по-любими са ми останали Крадец на време, Изумителният Морис... , Подвижни образи, Малки богове (!!!!!! - Ом е велик!), Музика на душата и т.н.
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 11:21 am

Аз пък харесвам антиутопиите, всяка книга, която носи подобен етикет ми е харесвала. Макар, че не съм чела много, вярвам, че и останалите подобни книги биха ми харесали. Аз затова казвам, че любимата ми книга е "1984", макар, разбира се, да имам и много други любими. Книги от подобен жанр не трябва да се поглъщат наведнъж, според мен, че може и да се депресираш. Аз поне съм си такава, все си мисля "Ау, ами ако стане, ама - дали е възможно..." и т.н. и си представям какво ли е да живееш така... нечовешки (според разбиранията на сегашния ни свят)
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1377
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeВто Ное 10, 2009 8:00 pm

Freki написа:
Аз пък харесвам антиутопиите, всяка книга, която носи подобен етикет ми е харесвала. Макар, че не съм чела много, вярвам, че и останалите подобни книги биха ми харесали. Аз затова казвам, че любимата ми книга е "1984", макар, разбира се, да имам и много други любими. Книги от подобен жанр не трябва да се поглъщат наведнъж, според мен, че може и да се депресираш. Аз поне съм си такава, все си мисля "Ау, ами ако стане, ама - дали е възможно..." и т.н. и си представям какво ли е да живееш така... нечовешки (според разбиранията на сегашния ни свят)
Препоръчвам ти "Конгрес по футурология" . Има го като отделно произведение , а също така и като част от новото издание на "Звездни дневници" !
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeВто Ное 10, 2009 8:04 pm

A_D_P_10 написа:
Freki написа:
Аз пък харесвам антиутопиите, всяка книга, която носи подобен етикет ми е харесвала. Макар, че не съм чела много, вярвам, че и останалите подобни книги биха ми харесали. Аз затова казвам, че любимата ми книга е "1984", макар, разбира се, да имам и много други любими. Книги от подобен жанр не трябва да се поглъщат наведнъж, според мен, че може и да се депресираш. Аз поне съм си такава, все си мисля "Ау, ами ако стане, ама - дали е възможно..." и т.н. и си представям какво ли е да живееш така... нечовешки (според разбиранията на сегашния ни свят)
Препоръчвам ти "Конгрес по футурология" .

Да найстина е много добро! Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeСря Ное 11, 2009 11:40 am

Аз съм луд фен на всичко било фентъзи или не, което поне малко се отдалечава от нашия свят- има цели поредици, които мога да нарека любими- "Светът на Диска", "Хари Потър", иии ( тука някой ще ме убива Smile ) "Здрач". Паля се и по психологията, така че чета доста книги, който имат нещо общо с човешкия характер- това, което за последно изби рибата по тая тема, е "Воината за тоалетната чиния". Имам почти цялата колекция и на "Страховитото в науката", "...географията", "... историята" и "Жестоката математика". Като автор ми харесват и произведенията на Севда Костова- в тях има невероятен стремеж и желание..към нещо както толкова близко, така и недостижимо. "Пенелопеида" не ми хареса чак толкова обаче Wink Харесва ми и на Иваило Петров-" Преди да се родя и след това"- това е един от малкото български автори, изучавани в часовете по литература, чието творчество харесвам...нз що леко ми напомня за Пратчет Smile От по-детските книги си харесвам "Приказка без край"- уникална и завладяваща до последната страница.
Има една поредица на Джой Адъмс- не знам дали сте я чували- писателката описва живота си в саваните на Африка и прякото общуване с дивите котки на континента, които взема от ловци и колекционери като бебета, и успява да ги върне в естествената им среда... Действителни случаи, които като бях малка истински ме занимаваха и интересуваха.
А! И "Джурасик парк"- не съм сигурна дали книгата е по филма или обратното, нооо определено си има своите достоинства Wink
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1377
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeСъб Окт 16, 2010 3:53 pm

Любимите ми книги 1340

излиза на 25.10.2010 г.

ЦЪК !!!

Уау! Уау! Уау! Уау! Уау!

Ще издадат и четирите книги в два тома . Първата няма нужда от коментар , но останалите три , които не съм чел , са писани основно от Джентри Лий и това меко казано ме притеснява...
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeЧет Апр 19, 2012 2:04 pm

Ох, това ще е трудно... Няма как да не забравя някоя МНОГО любима книга, изброявайки.
Първата фантастична книга, която прочетох в живота си, беше „Времето е най-простото нещо“ на Клифърд Саймък. Съответно ми остана любима за доста години напред. Макар че по-късно от пиедестала й я измести най-любимата ми и до днес книга на Саймък „Магистралата на вечността“. Или „Резерват за таласъми“. И сега се чудя коя ми е по-любима.
Първото ми фентъзи беше „Окото на света“ - първа част от „Колелото на Времето“. От всичи фентъзита тази поредица май си ми остана любима. Най-силната конкуренция, разбира се, идва от страна на Тери Пратчет. Razz А най-любимите ми пратчетови книги, както съм писала и друг път, са „Еманципирана магия“, „Жътварят“, „Крадец на време“ и „Добри поличби“.
Всъщност не, най-любимото ми фентъзи е „Хари Потър“. Макар че Джоан Роулинг преди години каза, че не било фентъзи. Razz Книгите за Хари Потър са едни от най-любимите ми книги въобще - израстнах с тях, първата излезе, когато бях на 12, а последната - когато вече бях студентка. Най-много РП-та съм писала именно по Хари Потър, това са книгите, които най-много пъти съм препрочитала, най-много съм се вълнувала от продълженията и най-нетърпеливо съм очаквала филмите.
Още една любима магическа книга - „Джонатан Стрейндж и мистър Норел“. МНОГО добра. Малкото хора, които ми се навиха да я прочетат, останаха очаровани. Да, Били, това беше написано за теб. Laughing
Имах един дълъг период с мощна вампирска мания (нищо общо със „Здрач“). В този период най-най-любими книги ми бяха „Интервю с вампир“ на Ан Райс, „Дракула“ на Брам Стокър и „Историкът“ на Елизабет Костова. И куп други, но щом сега си спомням именно тези три заглавия, явно те са ми били и са ми най-любимите.
Стига толкова фантастично-фентъзно-магични книги съм изброявала. Любимата ми историческа книга е „Погребете сърцето ми в Ундид Ний“ - за историята на североамериканските индианци, под формата на нещо като хроника, не на художествен разказ. Друга любима книга за индианци ми е сборното издание на Изток-Запад и Орловия кръг „Митове и легенди на североамериканските индианци“ - това е един дебел том с много легенди от различни племена.
Най-любимите ми български книги са две и не мога да избера коя от тях обичам повече - „Време разделно“ на Антон Дончев и „Летопис на смутното време“ на Вера Мутафчиева. Мисля, че биха влезли в топ 5 на най-любимите ми книги, но... не, не мога да направя Топ 5 Laughing
Сега вече сигурно разбирате защо минаха години, докато се наканя да пиша в тази тема. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1377
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeСря Мар 20, 2013 2:23 pm

Галактиките са близо
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1377
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitimeПет Сеп 02, 2016 1:29 pm

Любимите ми книги 14202761_1371047459590908_47056186215278987_n
От Христо Блажев:
Цитат :
Приятели, искам да ви покажа нещо лично. Една мечта, която след броени седмици ще се реализира, всичко е вече почти готово. "Градът и звездите" и "Песните на далечната земя" на Артър Кларк са два от най-любимите ми романи от младостта, препрочитал съм ги повече пъти, отколкото мога да си спомня.

Затова и реших да се опитам да ги възкреся по правилния начин - с твърда корица и страхотна илюстрация, по която се труди Ismail Inceoglu, познат с постапокалиптичните си артове.

Няма какво да ви преразказвам от сюжетите на двете книги - вярвам, че всички знаете за последния човешки град Диаспар, безсмъртен и непоклатим във вечността, и далечната колония на водната планета Таласа, която посреща последния човешки космически кораб, напуснал Земята броени седмици преди нейната гибел в прегръдките на Слънцето.

Вярвам в Кларк и успеха на тази книга. Ако се окажа прав, ще се стремя да възкреся и други велики фантастики.
Въпреки, че имам старите издания, май ще се купува и това...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любимите ми книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любимите ми книги   Любимите ми книги Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любимите ми книги
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Вампирски книги
» Любими детски книги
» Непреведени на български език книги на Пратчет
» Пратчет пише 2 нови книги! [август 2009]

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: Литература-
Идете на: