Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Коя ви е любимата поредица от Диска?

Go down 
+12
SkyIrina
Talasum
Sam Vimes a.k.a. SEZ
Ноби Нобс
Sisito0o
IvanHelsing
RADOSTina
coolwind
Еск
Freki
A_D_P_10
Tristan
16 posters

Коя ви е любимата поредица?
Ринсуинд и магьосници (Магизточник, Инетересни времена...)
Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_lcap19%Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_rcap
 19% [ 4 ]
Вещици (Вещици в чужбина, Маскарад, Захапи за врата...)
Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_lcap24%Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_rcap
 24% [ 5 ]
СМЪРТ и компания (Морт, Дядо Прас, Крадец на време...)
Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_lcap10%Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_rcap
 10% [ 2 ]
Стражата (Въоръжени мъже, Глинени крака, Нощна стража...)
Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_lcap47%Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_rcap
 47% [ 10 ]
Тифани (Волният народец, Шапка пълна с небе, Господарят на зимата...)
Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_lcap0%Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Мойст вон Липуиг (Пощоряване, Да направиш пари...)
Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_lcap0%Коя ви е любимата поредица от Диска? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Общо гласове : 21
 

АвторСъобщение
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 12:45 pm

Попълнете анкетата, но и пуснете мнение. Кажете ни коя поредица ви е НАЙ-любима и защо. Отдлено може да добавите и други любими... Коя ви е любимата поредица от Диска? Wink_revamp_by_Chinchilla_chan
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1386
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 1:01 pm

Първият глас отиде за Ринсуинд...,естествено !
Един е Пратчет и Ринсуинд е неговият пророк ! Very Happy
С книгите за него започнаха моите приключения в света на диска и веднага поредицата ми стана любима ...и така до днес !
Ринсуинд - най-симпатичният неудачник след Гайбръш Трипууд ! Laughing
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 2:22 pm

За Стражата гласувах.
Позамислих се защо ми е любима поредица и се сетих, че може би е така, защото е най-близко до пародията на обществото, в което живеем. Поредицата за Ринсуинд е пародия на приключенски романи, за Вещиците- пародии на други произведения и герои (Посестримите- Хамлет; Вещици в чужбина- на приказките; Маскарад- Фантомът от Операта; Захапи за врата- общо взето на всяка вампирска история, която е видяла бял свят) А поредицата за Стражите пародира това, което се случва около нас.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 2:43 pm

Гласувах за Смърт. Магьосниците са ми любимци, но книгите за Смърт за мен са най-дълбоките. Не само защото имам слабост към Гарвана и Смърт на мишките или защото се кефя много на Сюзън Сто Хелит. В тези книги има някакси неусетно вплетено нещо по-дълбоко. Не, че го няма и в други книги, но някакси най-силно ме грабва в тези. Както Иван Хелзинг писа в някоя от другите теми, това е най-човечният Смърт, който литературата е виждала, по-човечен от повечето хора. Начинът, по който изучава хората и по който се учи да живее, наблюдаването, променящо наблюдавания, спасяването на света, в което често смъртта е желаният изход, а не злото ("Жътварят" -> живителната енергия, зомбитата, желаещият да умре Уиндъл Пунс, прекрасната героиня баба, чието има забравих, в която Смърт се влюби... и още много, много... Или пък стремежът в Дядо Прас слънцето да изгрее - Слънцето, а не някакъв заместител от топка горящи газове.
Прекрасна, прекрасна поредица. Мога за всяка книга поотделно да говоря с часове, но ще ви го спестя. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 2:54 pm

Гласувах за вещиците.
Не знам защо, но тези книги някак си ми влязоха в душата. От първата страница на Еманципирана магия, до последната на Захапи за врата. влюбено Не знам, нямам думи за да изразя как чувствам тези книги, влязоха ми под кожата. Всеки път като ги чета виждам нещо ново, и научавам нещо ново от Баба, Леля, Маграт и Агнес... Героите, темите, историите... ОБОЖАВАМ ГИ!! влюбено

Тифани също се нарежда сред любимимите ми, до една степен книгите й са продължение на вещиците, и тях обожавам много много! Прочете те ги, няма да съжалявате...


Последната промяна е направена от Tristan на Съб Авг 15, 2009 6:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1386
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 3:11 pm

Поне на мен изключително много ми допада това разнообразие в гласовете ---> вкуса и предпочитанията . Smile
Върнете се в началото Go down
coolwind
Вещицъ
Вещицъ
coolwind


Мнения : 38
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : Блуждаещ дух

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 7:56 pm

Гласувах за вещиците, защото, както каза и Били, ми влязоха под кожата. Толкова са многопластови и...просто прекрасни. Да не говорим, че цялото описание на вещерството, главознанието и останалото е безумно пленяващо.
След това се нареждат Смърт и Стражите. Странното е, че повечето хора, които харесват вещиците, не харесват Стражата и обратното, но аз си ги обичам всичките. Ms. Green Просто философията на Ваймс и лекия елемент на кримка в цялата поредица за Стражата е жестоко съчетан с фентъзито т.е. всякакви тролове, джуджета, гномове и др. които ме мързи да ги изреждам. За Смърт мисля по същия начин като Еск, много точно казано. I love you
Върнете се в началото Go down
http://devouring-blue.blogspot.com/
RADOSTina
Стражник
Стражник
RADOSTina


Мнения : 152
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : София (нищо оргинално не ми хрумна :( )

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeНед Авг 16, 2009 9:30 am

Freki много добре го каза - за пародията на нащо общество. Много обичам всиюки от героите в стражата Smile . Обичам лошите им черти(дори в случая на Керът - липсата им), издънките им, житейската им философия(или липсата им). Дори и криминалето ме заинтригува, а по принцип не си падам много по такива.

В интерес на истината и вещиците са ми много симпатични и интересни Smile -особено лелчето Smile
Върнете се в началото Go down
IvanHelsing
Активен мъртвец
Активен мъртвец



Мнения : 13
Дошъл в Дискъ на : 15.08.2009

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeЧет Сеп 10, 2009 6:20 pm

Гласувах за смърт, защото... абе заради Смърт, Морт, Сюзън, Лу Цзе и още десетина героя. Иначе и стражите и магьосниците не са за изхвърляне Smile
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 10:50 am

Много се замислих за кого да гласувам-вещиците или Стражата, но накрая се спрях на Стражата...някак си...вещиците са ми твърде повърхностни-справят се с проблемите и около тях пада лудешки смях, но Ваймс с неговия песимистичен реализъм, мрачното ченге, което винаги знае какво да направи и често откривам, че познава човешката душа много повече от Баба, няма как да не е на първо място... Даже съм използвала негови мисли в есета по литература-имах 6... Wink
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 10:55 am

Надявам се не мисълта: "Не съм алкохолик! Нямам достатъчно пари да бъда алкохолик. Аз съм обикновено пиянде", нали? Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 6:19 pm

Тцццц Very Happy Very Happy Very Happy За "Бунта и борбата в Ботевите творби" -нямаш си и представа как цитат като този:
Цитат :
Хората на страната на Народа неизменно оставаха разочаровани, каквото и да се случи. Откриваха, че Народът не е склонен да бъде благодарен, признателен, прозорлив или послушен. Народът по-скоро беше дребнав, тесногръд, не особено умен и дори подозрително настроен към умните. Затова пък децата на революцията винаги се натъкваха на твърде стар проблем - не само управниците са неподходящи (това си е очевидно), ами и Народът не е какъвто трябва.”
хибридизира със стихотворението "Патриот" и "Майце си" Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sam Vimes a.k.a. SEZ

Sam Vimes a.k.a. SEZ


Мнения : 3
Дошъл в Дискъ на : 07.03.2011
Възраст : 43

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeПон Мар 07, 2011 10:37 pm

Гласувах за Стражите, въпреки че Смърт и неговите обкръжени са невероятни, Вещиците + Тифани, Магьосниците, но да не забравяме и Пирамиди и Малки богове - всичките му книги са с невероятен замисъл.
Но Стражите за мен изпъкват, а сред тях - Ваймс - простовато гениален циничен реалист...
Върнете се в началото Go down
Talasum
Стражник
Стражник
Talasum


Мнения : 35
Дошъл в Дискъ на : 26.11.2011
Възраст : 36 Местоположение : Сенките-Анкх-Морпорк

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeВто Ное 29, 2011 9:18 pm

Гласувах за Стражата. Ваймс ми е най-любимия герой. Аз като порасна искам да стана Ваймс Wink . Останалите стажници също са големи образи Smile. Също така, като се загледа човек дори и в нашите полицаи винаги може да види един Ноби или Колън Smile.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeПет Ное 30, 2012 5:48 pm

Като гледам анкетата, поредицата за Стражата се е наредила абсолютно категорично на първо място. Ms. Green
Тифани пък няма нито едно гласче - може би защото анкетата е направена през далечната 2009 година, когато само Били я беше чел? Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeПет Мар 29, 2013 9:01 am

Вещици, казани, зли котки. Това е моя свят.


"Ни съм умрела" study
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
Кестен

Кестен


Мнения : 79
Дошъл в Дискъ на : 08.08.2009

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeВто Юли 09, 2013 11:59 am

Селинче, не е само заради датата на анкетата.
Върнете се в началото Go down
Grethor
Магесник
Магесник
Grethor


Мнения : 328
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeВто Окт 22, 2013 6:00 pm

Няма как, магесниците са нъмбър идно.
Върнете се в началото Go down
http://grethorsblogfantastic.blogspot.com/
Havelock Vetinari

Havelock Vetinari


Мнения : 43
Дошъл в Дискъ на : 04.11.2013
Възраст : 34 Местоположение : Анкх-Морпорк

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeПон Ное 04, 2013 8:10 am

признавам си, магьосниците са такива кретени и така ме разсмиват, че нямаше как да не гласувам за тях Wink
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeПон Ное 04, 2013 8:44 pm

Е-е-е, фен на магьосниците! Добре си ни дошъл! Ms. Green 
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Havelock Vetinari

Havelock Vetinari


Мнения : 43
Дошъл в Дискъ на : 04.11.2013
Възраст : 34 Местоположение : Анкх-Морпорк

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeВто Ное 05, 2013 2:26 am

ама разбира се, благодаря ви.
Просто когато дърти мъже биват изоставени на пуст остров и единственото, което ги притеснява е, че няма какво да пушат и евентуално да не зърнат глезените на госпожа Уитлол.. няма как да не ти станат любимци.
Също така са толкова вещи в това да не се разбират помежду си, особено когато ковчежника участва в разговора, че им се чудя дори, че още съществуват ;р
Върнете се в началото Go down
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitimeПон Дек 23, 2013 11:01 am

ПЪЛНО СВЕТОТАТСТВО ЩЕ Е ДА ГЛАСУВАМ САМО ЗА ЕДНА ПОРЕДИЦА. ОБЩО ВЗЕТО МИ СЕ СМЕНЯТ СПОРЕД НАСТРОЕНИЕТО...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Коя ви е любимата поредица от Диска? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя ви е любимата поредица от Диска?   Коя ви е любимата поредица от Диска? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Коя ви е любимата поредица от Диска?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Любими герои от Света на Диска
» Къде бихте живяли на Диска?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: По Светъ нъ Дискъ и у нас :: Турстическъ Агенцийъ Дискъ-
Идете на: