Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже]

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Empty
ПисанеЗаглавие: Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже]   Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Icon_minitimeЧет Авг 20, 2009 1:08 pm

След дълги години, прекарани в среднощно патрулиране (известно още като скитане по улиците и съзнателно избягване на всеки нарушител на закона, който е способен да помръдне от земята), капитан Самюъл Ваймс най-сетне е открил жената, с която да се задоми, след като напусне Стражата... Дребен, маловажен факт: въпросната дама, лейди Сибил Рамкин, е най-богатата жена в Анкх-Морпорк...
Но плановете му са сериозно застрашени. Мистериозно оръжие, известно като 'Пукалото' (или 'Пушкалото, зависи от превода), бива откраднато от музея на Гилдията на убийците. Изчезването му е последвано от на пръв поглед несвързани убийства. А в Нощната стража под ръководството на капитан Ваймс са приети представители на три малцинства: върколак, трол и джудже (последните двама по традиция не се понасят, а първият принадлежи на вид, поначало мразен от всички).
На всичкото отгоре Патрицият е решил да затвори Нощната Стража под предлог, че се бърка където не и е работа (а по мнението на всички Нощната Стража не бива да се меси никъде, защото представлява само шайка лентяи в лицето не ефрейтор Нобс и сержант Колън, ефрейтор Керът извън това определение).
За разлика от първата книга от тази поредица, тук няма да срещнете дракони. Поне не много, и със сигурност нито един голям. Но пък жената с перуката, от която се носи мирис на изгоряло, заговорите и забравените крале (онези, с мечовете и родилните петна) се завръщат! А новите персонажи завладяват сърцата, особено това на Керът...
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже]   Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 6:44 pm

Тази книга си я купих !!!! а поначало това е уникално събитие, защото почти целия Пратчет съм го минала "все отнякъде си" Wink Уникалнааа!!! Като изключим "Нощна стража" и "Чудовищна команда" , тая ми беше първата дето се отнасяше за ранните години на Ваймс..Даже останах с грешното впечатление за Керът, че е изключително прозорлив младеж, който незнаино защо се прави на тъпак... А Къди някак ми е по любим от Дребнодупе Very Happy
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже]   Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 10:58 pm

Къди беше славен момък! Дребнодупе е симпатяга, но тя е повече книжен плъх.
А относно Керът - истината е, че никой не знае доколко е простодушен и дали изобщо е такъв, дори Ангуа все се чуди. Истината е някъде там. Е, разбира се, в "Стражите, стражите" има един кратък период, в който Керът е доста... объркан, но според мен бързо го преодолява.
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже]   Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Icon_minitimeСъб Окт 24, 2009 11:49 am

Именно затова, щото първо четох "Въоръжени мъже", а не "Стражите" и до днес си имам впечатлението за Керът, че не е простодушен, а това е може би е другата причина да обявиш предложението ми за Керът за "коцкарско"- аз него като мухльо просто забравете да го видя! Smile Smile
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже]   Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Icon_minitimeСъб Окт 24, 2009 12:18 pm

Laughing Аз пък се сещам за началото на "Стражите, стражите" и посмото на Керът до родителите му, ето една част от него.
Цитат :
Отидох на разходка. Тук има много хора. Намерих едно място, казва се „Сенките“. После видях някакви хора, които се опитваха да оберат една млада Дама. Погрижих се за тях. Те не знаеха как да се бият истински и един от тях се опита да ме ритне в Жизненоважните Органи, но аз носех Предпазителя, както бях инструктиран, и той самият се нарани. После Дамата дойде при мен и рече Дали Се Интересувам от Легло. Казах, че да. Тя ме заведе до мястото, където живееше, общежитие, мисля, че се казва. Ръководи се от Г-жа Пам. Дамата, дето беше нейна чантичката, викат й Рийт, каза: „Трябваше да го видиш, те бяха трима, това е удивително.“ Г-жа Пам каза, че заведението черпи. Тя каза: „Какъв голям Предпазител“. Така че, качих се на горния етаж и заспах, макар че това е много шумно място. Рийт ме събуди веднъж-два пъти, за да ме попита Искам ли нещо, но нямаха ябълки. Така че, Измъкнах се по Тарлици, както казват тук, но не разбирам как е възможно това, защото, като станах, си обух обувките, това е Здрав Разум.
Все пак, по това време е на 16, ако не ме лъже паметта, а и както знаем джуджетата не говорят за секс с децата си, докато не порастнат достатъчно и станат на по-прилична възраст, т.е. - около 50 годишни. Ms. Green Аз само се чудя, горката Ангуа, сигурно не й е било лесно, докато му обясни това-онова.
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже]   Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Icon_minitimeСъб Окт 24, 2009 1:49 pm

Smile Smile Smile Доколкото си спомням тя направо мина към действие Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже]   Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже] Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Мъже, тролове, джуджета и други! Градската Стража е вашата съдба! [Въоръжени мъже]
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» За платените тролове - разкрития...
» Истина! Справедливост! Свобода! И твърдо сварено яйце! [Нощна стража]

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: По Светъ нъ Дискъ и у нас :: Дворът на Псевдополис (Стражата)-
Идете на: