Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Nation

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Nation Empty
ПисанеЗаглавие: Nation   Nation Icon_minitimeЧет Авг 20, 2009 1:24 pm

Книгата разказва историята на малко момче, чийто свят бива разрушен с едно щракване на пръстите на бога на Водата. С други думи, от огромна вълна. Единственият останал жител на острова Нация, оцелял по едно чудо, Мау трябва да възроди острова. За целта разполага с един разбил се на острова кораб и единствената оцеляла на него (ако не броите папагалите), малко бяло момиче. На всичкото отгоре Дедите постоянно му дишат във врата, защото не е свършил всичко, което се очаква от него. А той самият е просто едно момче, и то без душа: по традиция момчетата на острова оставят душите си на момчешкия остров, а когато се върнат на Нация, получават души на мъже. Но не бе останал никой да даде душа на Мау...
Постепенно всичко започва да се нарежда: мъртвите са получили необходимото уважение и погребение в морето, за да се превърнат в делфини. Селото се строи бавно, но неумолимо, а на Нация пристигат оцелели от други острови, останали също така сами като Мау.
Написана с неповторимия стил на Пратчет, тази книга просто оставя без думи. Изпълнена с неговия хумор, тя все пак е малко по-различна от това, на което сме свикнали. И нищо чудно: тя е една от първите (дори първата), излезли след установяването на Алцхаймер у автора.
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Nation Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nation   Nation Icon_minitimeСъб Авг 22, 2009 8:06 pm

Чакам изданието с меки корици - което би трябвало да излезе Октомври (или Декември, не съм сигурен) тази година. Не съм голям фен на дебелите корици, но "Unseen Academicals" непременно ще си я купя като излезе!
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Nation Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nation   Nation Icon_minitimeНед Авг 23, 2009 6:15 pm

И аз така, но на Nation честно казано и отиват дебели корици, защото е от онези книги, които сякаш ти тежат в ръцете дори когато са с меки корици, формат тип 'Диска'.
Върнете се в началото Go down
coolwind
Вещицъ
Вещицъ
coolwind


Мнения : 38
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : Блуждаещ дух

Nation Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nation   Nation Icon_minitimeНед Авг 23, 2009 6:49 pm

Хм, това доста се чудя дали да го прочета, за момента съм чела само суперлативи, обаче ми се струва доста по-различно от всичко, което съм чела от Пратчет. scratch
Дайте съвет.
Върнете се в началото Go down
http://devouring-blue.blogspot.com/
Havelock Vetinari

Havelock Vetinari


Мнения : 43
Дошъл в Дискъ на : 04.11.2013
Възраст : 34 Местоположение : Анкх-Морпорк

Nation Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nation   Nation Icon_minitimeПон Ное 04, 2013 8:32 am

книгата е велика, ненатоварваща и въвлича в едно прекрасно приключение с едно момиче и момче, които говорят различни езици.
Просто историята и начина, по който е доставена тя е прекрасно простоSmile
Върнете се в началото Go down
Кестен

Кестен


Мнения : 79
Дошъл в Дискъ на : 08.08.2009

Nation Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nation   Nation Icon_minitimeВто Ное 12, 2013 9:57 am

В общи линии е една алтернативна реалност на истинския свят. Само имайте едно на ум че не е от поредицата за диска и нещата ще вървят по-добре.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Nation Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Nation   Nation Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Nation
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Нация / Nation

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: И още Тери Пратчет! :: Извън Дискъ-
Идете на: