Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Филми на ужасите

Go down 
+5
The Grim Reaper
Еск
A_D_P_10
Freki
Tristan
9 posters
АвторСъобщение
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 6:59 pm

Обичате ли филми на ужасите? Кой ви е най-най-най-любимият horror? pale
Аз обичам, разбира се, стига да не се прекалява. Веднъж на няколко седмици на тъмно е приятно... Филми на ужасите Floating_Ghost_by_Einnod
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 7:04 pm

Ами аз, като много хора, главно жени, хем обичам, хем ме е страх Laughing
Така че гледам или по светло или ако успея да изнудя някой да гледа с мен.
Сега, да ме питаш кой ми е любимият филм - не мога да ти кажа. Много ги помня, те са "моментна тръпа" и после се забравят.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 7:25 pm

В темата за научнофантастични филми съм споменал два от любимите ми !
Колкото и тривиално да звучи , не правят вече такива . Избива ме на кикот гледайки днешните хорър филми (не че гледам много) . Залагат на много кръв и всичко се изрудява в бутафория , предизвикваща страх , наистина , но страх от това да не ми се откачи мандибулата от смях . Да не говорим пък за момиченца и момченца от типа "The Ring" и разните им там японски роднини . Горките деца имат сериозни проблеми с вкостяването и правят всевъзможни чупки , сигурно целейки да впечатлят Майкъл Флетли или ансамбъла на Нешка Робева .
Да вземем за пример "Пришалецът" (първия филм) ! Та там лигавата гадина се появи два-три пъти , нямаше време да я огледаме добре ! Идеята е в трупането на напрежение , което накрая избива в един наистина ужасяващ финал !
Добър пример за това е и "Челюсти" ! Проклетата акула практически отсъстваше почти през цялото време , но напрежение отново се трупаше , благодарение на всепоглъщащата атмосфера .
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 7:39 pm

Кире, отчиташ ли факта, че като си гледал "Пришълец" си бил (предполагам) <10 годишен, а когато си гледал "Пръстенът" си бил сигурно почти 20 годишен. Не искам да кажа, че "Пръстенът" е върхът на хорър филмите, но и "Пришълец" със сигурност не е такъв, той е страхотен фантастичен филм, но страшен - не бих казала. И така с всеки хорър от детските години, аз навремето се плашех от такива неща, които сега, ако ги гледам може и да ме се откачи мандибулата от смях.

А иначе съм съгласна, че най-страшните филми са тези, които напрагят постепенно, като най-добър ефект се постига от някакво зло, което дефакто не се вижда.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 7:49 pm

Freki написа:
Кире, отчиташ ли факта, че като си гледал "Пришълец" си бил (предполагам) <10 годишен, а когато си гледал "Пръстенът" си бил сигурно почти 20 годишен. Не искам да кажа, че "Пръстенът" е върхът на хорър филмите, но и "Пришълец" със сигурност не е такъв, той е страхотен фантастичен филм, но страшен - не бих казала. И така с всеки хорър от детските години, аз навремето се плашех от такива неща, които сега, ако ги гледам може и да ме се откачи мандибулата от смях.
Факт !
Обаче все още се чувствам най-малкото некомфортно , гледайки Пришалецът или Нещото , поради причини (похвати Wink ) , които отсъстват в 99 на 100 от съвременните хорър филми !
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 7:59 pm

Аз четох една статия за филми на ужасите и 3D. Казват че там било бъдещето, че хорор филмите могли да се развият много с помощта на 3D. Призрак Дадоха за пример "Тhe Final Destination" (може и да бъркам заглавието, нещо с final беше). Да видим как ще се развият нещата... scratch
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 8:12 pm

Такива филми, тип Final Destination или Тексаско клане за мен са по-скоро стряскащи, т.е. изкача там някакво кърваро нещо и те стряска за момента, ако не си го очаквал, но като спре филма нито те е страх, нито нищо. Малко са филмите, които оставят следи, като "То", например Laughing Аз, с моя "То". Ако знаете колко нощи не съм могла да спя. Баси травмата съм си нанесла, истина е.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 8:43 pm

Не си падам. Вампирските филми тип "Дракула", "Интервю с вампир" и "Кралицата на прокълнатите" ако ги броите -> съм МНОГО голям фен. Ама иначе не особено. Просто вампири рулззз^^
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 8:45 pm

Тези не се броят за филми на ужасите, според мен.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 9:04 pm

Ъхъ.
Значи с ужасите не ме бройте и мене.
Ms. Green
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeНед Авг 26, 2012 12:41 pm

НАПОСЛЕДЪК ОТКРИВАМ, ЧЕ ЗА ДА НЕ УМРА ОТ СКУКА НА ХОРЪР ФИЛМ, ТРЯБВА ПЪРВО СТАБИЛНО ДА СЪМ СЕ ПОЧЕРПИЛА... ПОСЛЕДНИЯТ, КОЙТО МИ ХАРЕСА, БЕШЕ "ТУНЕЛЪТ", НО И ТАМ БУТИЛКАТА С ВИНО БЕШЕ ДО МЕН. "РУИНИТЕ" СЪЩО НЕ БЕШЕ ТОЛКОВА ПОТРЕСАВАЩО ТЪП, КОЛКОТО ОЧАКВАХ, НО ПАК НЕ БЕШЕ ШЕДЬОВЪР.
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeНед Авг 26, 2012 5:38 pm

Хахахахахаахах това с "почерпването" го има като фактор, но тълпа идиоти, с които да се хили човек пак става Laughing Имам един познат, който редовно кани гости и пуска такъв "страшен" филм. Последно гледахме вероятно първият филм за Чъки и нещо, което не си спомням как точно се казваше, но беше нещо от сорта на "нещото" или "сreature". Смях до болка, независимо кога е излязъл филмът...
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeНед Авг 26, 2012 6:28 pm

angya написа:
...и нещо, което не си спомням как точно се казваше, но беше нещо от сорта на "нещото" или "сreature". Смях до болка, независимо кога е излязъл филмът...
Едва ли е било The Thing, филмът си е много добър.
Creature по може, ти си личи какъв тип филм е. Very Happy http://www.imdb.com/title/tt1686018/
Върнете се в началото Go down
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeНед Авг 26, 2012 7:22 pm

Nastee написа:
angya написа:
...и нещо, което не си спомням как точно се казваше, но беше нещо от сорта на "нещото" или "сreature". Смях до болка, независимо кога е излязъл филмът...
Едва ли е било The Thing, филмът си е много добър.
Creature по може, ти си личи какъв тип филм е. Very Happy http://www.imdb.com/title/tt1686018/

ОСВЕН АКО НЕ ГОВОРИ ЗА НОВИЯ THE THING, НЕ ЗНАМ ТОЙ КАК Е.
NASTEE, КАТО СПОМЕНА СМЯХ, ТОВА ПОМНИШ ЛИ ГО?
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeНед Авг 26, 2012 8:20 pm

Не е това "The thing". Историята се свежда до някаква гадина, която отвлича и убива хора и има много пипала. Вижда се точно два пъти през целия филм, и то неясно.
Иначе си спомням и The Mist, по книга на Кинг. Май не ми хареса много тогава...
Върнете се в началото Go down
Лю
О, прекрасна
Лю


Мнения : 145
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : При печката

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeНед Окт 28, 2012 1:51 pm

Попринцип не гледам, особенно ако 'ужасното' им е реки от кръв, писъци на млади мажоретки и отрязани глави. Първо не обичам такива сцени ( нещо средно между гнус и страх от евентуалната болка), второ ме дразнят в естетиката.
Сред малобройните други филми на подобна тематика, които съм гледала повечето са се оказали доста добри.
REC, испанската версия. Гледахме го в час по испански Laughing , не бих го гледала иначе честно казано. Много ми харесва начина, по който е сниман и според мен именно това е главният източник на страх. Оригинален е. Не съм гледала втората част, защото трейлъра със застреляни хора и кръв навсякъде ме отказа. Не съм гледала и американската версия, мисля че е ясно защо.
The others. От филмите, които краят прави добри. Не беше особено страшен, по-скоро зловещ. Въпреки всичко е филм, който според мен няма да изгуби времето на никого, особено ако харесва и Никол Кидман например. Добра игра, изключително добра идея и сценарий. И духове ^^^

Искам да гледам сега The innocents, заради добри отзиви и липса на гнусотии, но ще видим кога ще се осъществи плана. Може би на Хелуин Smile

Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeПон Окт 29, 2012 10:47 pm

Cabin in the woods
Твърде висока оценка, но ми допадна. Гнусотиите бяха по-скоро смешни отколкото страшни...
Върнете се в началото Go down
Grethor
Магесник
Магесник
Grethor


Мнения : 328
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009

Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitimeСря Окт 31, 2012 9:34 pm

Hellraiser, A Nightmare on Elm Street, Re-Animator.....и доста други. Буу!
Върнете се в началото Go down
http://grethorsblogfantastic.blogspot.com/
Sponsored content





Филми на ужасите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Филми на ужасите   Филми на ужасите Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Филми на ужасите
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Предстоящи филми
» Любими коледни филми

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: Филми-
Идете на: