Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Лично творчество: поезия, проза

Go down 
+6
RADOSTina
angya
Grethor
Ноби Нобс
Freki
Tristan
10 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Ное 21, 2009 8:17 pm

Чудя се защо няма подобна тема тук! Тъй-като повечето форумци дълбоко в сърцата си имаме творчески нюх, е хубаво да споделим написаното с другите. Знам със сигурност, че Еск, Ангуа и Фреки пишат, и Радост и Рийпи сигурно, и наистина ще се радвам да ви прочета разказите/стихотворенията/романите/пиесите/хаикутата и т.н.! king

Така че не се срамувайте, а пускайте тук! cheers
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Ное 21, 2009 8:47 pm

Ето ти от мен едно хайку

Странно недоразумение
под прозореца ми
черно-черна зебра.

Зебрата:
Таз черна зебра
ме ритна със копито
сгромолясах се. Razz


Лично творчество: поезия, проза Zebra2

MУХАХАХ!
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Ное 21, 2009 8:59 pm

Freki написа:
Ето ти от мен едно хайку

Странно недоразумение
под прозореца ми
черно-черна зебра.

Mного дълбоко и чувствено, но римата куца Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Grethor
Магесник
Магесник
Grethor


Мнения : 328
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Ное 21, 2009 9:08 pm

Супер хайкенце. cheers

Пък някой път може и аз да си постна някое от стихотворенийцата. Ама знае ли се.....
Върнете се в началото Go down
http://grethorsblogfantastic.blogspot.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Ное 21, 2009 9:38 pm

Ами повечето ми творения са в блога ми...
Върнете се в началото Go down
RADOSTina
Стражник
Стражник
RADOSTina


Мнения : 152
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : София (нищо оргинално не ми хрумна :( )

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Ное 28, 2009 10:39 pm

Лъже, маже и увърта
всеки своята история.
Истината къде се свърта?
Питам просто на теория.

Русофили, САЩофили и нацисти
топката прехвърлят си безкрайно.
Всичките с идеали чисти
хората избиват тайно.

Кой е тук добрият?
За кого да викам аз?
Престъпниците хич се и не крият-
викат те:"За нас! За нас!".
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Ное 28, 2009 11:19 pm

Искам бира с водка, нищо друго не ща.
Искам нейде да легна и така да заспя.
Искам някое гадже между мойте крака
тихо, нежно да мърка и така да заспя.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeНед Ное 29, 2009 12:05 am

Стихотворението на Радост много ми хареса.
А Ноби е плагиат.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeПет Юли 09, 2010 11:35 am

Радост, много е добро! cheers
Аз чак сега я видях тази тема, нищо че Били е писал отдаавна, че със сигурност ще пиша в нея. Razz
Като се замисля, не съм писала нищо, освен курсови работи разбира се, от... години. Sad Нз защо така.
Това го знаете всички, мисля. Даже трима от вас са го коментирали.
Това е също долу-горе толкова старо:


Лилит

"Сама обрекох се на самотата.
Сама потънах надълбоко в Мрака.
Пред робството избрах си свободата -
от мен Адам покорство не дочака.

Че бяхме ний създадени ведно
от проста кал в съдбовний час
но Бог избрал ми бе тегло
робиня да съм на Адама аз

Нима не бяхме тъй еднакви двамата
с еднакви прости пориви, желания!
и станах аз сама тогава първата
опълчила се на Адам, избрания!

Напуснах Рая - избор вече нямах -
робиня щях да бъда, станах скитница.
По младия див свят си обикалях
и Бог прокле ме - демон-клетница...

На Ева дадох Ябълката-знание.
Да сее смърт пък Каин приучих,
От божества без капка колебание
в човеци ги обърнах и подучих.

Любов от никой нивга не получих
докле не ми я даром даде Мрака.
Да бъда демон страшен се научих,
вампир, прокобница във Здрача... "

И ето, движи се сама във Мрака
Лилит. Години - век след век.
И търси, знае, ще дочака
тя - Първата - Последния човек.



Сега са ми някак... далечни. Ама като нямам нови... Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeПет Юли 09, 2010 8:58 pm

Брех! Добро е.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Сеп 04, 2010 10:26 am

Благодаря! Very Happy
Питам се да пусна ли едно Хари Потър фенфикшънче или да не ви занимавам... What a Face
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Сеп 04, 2010 10:41 am

Пускай, пускай.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Сеп 04, 2010 10:52 am

Написах го точно след като прочетох седма книга. Enjoy!


    Изборът на Снейп

    Лично творчество: поезия, проза 2403691y

Дали нахлулият студен въздух или трясъкът от гръмотевицата събуди Лили и тя не разбра. Инстинктивно се пресегна към другата половина на леглото, но тя беше празна.
- Мили? – попита тихо и разтърка очи.
Спалнята беше полутъмна, единствената светлина идваше от светкавиците отвън. Вратата беше отворена. Лили стана и се запъти по коридора към долния етаж. В къщата беше твърде тихо, призрачно тихо...
- Хееей? – повика тя, този път по-силно.
Затича се надолу по стълбите, нахлу в хола, после в кухнята, във фоайето... Чу някакъв звук и се върна в хола. В огнището бе лумнал огън, но доста особен огън – бял и студен. Имаше някой на креслото. То бавно се обърна и Лили видя в него седнал мъж в черна мантия, с маска, скриваща лицето. Левият му ръкав бе разкъсан и разкриваше Черния знак. Лили бръкна в джоба на нощницата за магическата си пръчка и разбра, че... я е забравила на нощното шкафче?!
Мъжът вдигна ръце към маската си и я свали.
Отдолу се разкри лицето на Сивиръс Снейп. Очите му бяха студени и безизразни. Той вдигна магическата си пръчка и със зловещ глас изрече:
- Авада Кедавра!
- Не! Не! НЕЕЕ!
Лили усети как някой я сграбчва и разтърсва. Тя започна да се съпротивлява отчаяно. Но щом отвори очи осъзна, че в действителност лежи в яркоосветената от изгряващото слънце спалня. Над нея бе надвесено същото лице от съня, но изражението на него нямаше нищо общо с това на страшния смъртожаден.
- Лили? – внимателно каза Снейп с изпълнен с тревога глас – Лили, добре ли си?
- Сев, аз... аз сънувах нещо ужасно – отговори му тя все още разтреперана. Да му каже ли? Как ли щеше да реагира?
Той й кимна, без да каже нищо и излезе. След минута се върна с чаша димящ чай. Подаде й го и седна до нея. Продължаваше да изглежда тревожен, но не задаваше въпроса, а изчакваше тя сама да заговори. След като почувства как топлата течност навлиза в тялото й, прогонвайки студените тръпки, Лили го погледна сериозно.
- Сев, смяташ ли отново да ходиш при смъртожадните?
Той се смръщи на въпроса.
- Да – отвърна – Обещах на Дъмбълдор, Лили, много добре знаеш това. Само в моя ум Ти-знаеш-кой не може да проникне, няма как да бъда заменен с друг шпионин. Уви, след първоначалното ми оттегляне те изобщо не ми се доверяват както преди, но поне ми позволяват да се движа с тях отвреме-навреме срещу дребни факти, подхвърляни от Дъмбълдор. И аз се опитвам да навлизам в спомените им, за да...
- Сев, това е безкрайно опасно и искам да спреш да го правиш – прекъсна го Лили с тон, нетърпящ възражение – Затварях си очите пред опасностите, търпях да се подлагаш на риск отново и отново в името на Дъмбълдор, в името на борбата с Ти-знаеш-кого, но сега... сега е различно.
Тя постави ръка на наедрелия си корем. Скоро щеше да роди и идеята мъжът й да се скита със смъртожадните, докато тя гледа детето им я ужасяваше. Условието да се оженят беше Снейп да загърби Черните изкуства и последователите им завинаги и той го направи, зачеркна ги от живота си. Докато Дъмбълдор не започна да иска от него тази „услуга”... Сивиръс беше такъв тип човек, че не можеше да остане встрани от големите събития. И, загърбил едната страна, той просто не можеше да не се хвърли на другата, търсейки предизвикателство за магическите си дарби, усъвършенстване и Мерлин знае още какво...
Точно според очакванията й, Сивиръс клатеше глава с упрек. Той хвана ръката й и заговори още по-сериозно и убедително.
- Лили, искам най-сетне да разбереш – ако аз се откажа, няма кой да ме замени. Черния лорд набира сила, сила, която е отвъд представите ни. А последователите му са все повече и все по-могъщи. Никой не успява да се изправи срещу тях и да оцелее и никой не може да предвиди къде ще е следващото убийство. Единственият магьосник, който наистина прави нещо срещу тях е Дъмбълдор. Той дори има план как да го надвие, говорили сме за това достатъчно много пъти, Лили. И всеки път съм ти казвал, че за да успее, той има нужда от свой човек в обкръжението на Ти-знаеш-кой, някой, който да шпионира за него. И знаеш ли, докато вярват, че съм на тяхна страна семейството ми е в безопасност. А аз успявам лека-полека да си върна доверието им, да навляза по-навътре и да...
- Колко по-навътре ще навлезеш, Сивиръс? – викна Лили и издърпа ръката си от неговата – Докъде ще стигнеш? Семейството ти било в безопасност, не искам такава безопасност! Кажи ми, докъде ще стигнеш в играта си на таен агент?? Ще започнеш ли да изтезаваш мъгъли, ще се върнеш ли към черните магии, ще им позволиш ли да ти сложат дамгата, Сивиръс?? Отговори ми с „да” или „не” на този простичък въпрос: ще станеш ли смъртожаден? Не ме интересува с каква цел и по чие нареждане, кажи ми ще прекрачиш ли чертата??
От очите й потекоха сълзи. Тя скри лице в шепи и се сви в леглото. Съпругът й, загубил дар слово, излезе. Лили по никакъв начин не се опита да го спре, но не опита и да спре плача си. Тя губеше Сев, губеше го...
    Лично творчество: поезия, проза 2403702w

Сивиръс Снейп отпи дълга глътка от виното. Беше тежко и горчиво, точно като настроението му. Постара се да запази спокойното си изражение. До него Мълсибър чистеше с кърпичка магическата си пръчка от петънца с доволно изражение на лицето, Белатрикс и Родолфус Лестранж вече бяха на втора чаша, а точно отсреща Луциус Малфой го наблюдаваше съсредоточено със светлите си очи.
Като домакин на това събиране, Луциус бе разположил гостите си на масата и то така, че да не сваля поглед от единствения в залата, който не се ползваше с пълното доверие на Черния лорд.
- Аз все още не разбирам, Сивиръс – заговори Малфой с твърде нехаен тон, – защо ти беше да се жениш за онази мъгълокръвна и да се откъсваш по онзи просташки начин от нашата хубава група. Оценявам това, че отново се присъедини към нас, но бракът ти с Евънс не може да не ме хвърля в почуда. Какво намери в нея, Сивиръс?
Докато говореше за Лили, тонът му стана открито подигравателен. Снейп усети как кръвта приижда в главата му и как го залива вълна гняв. Той си наложи с доста по-голямо усилие от преди малко да не показва с нищо емоциите си. Все така спокоен и невъзмутим на външен вид, той отново отпи, за да си даде малко време.
- Точно от такава жена имам нужда, Луциус – рече той – Тя не се бърка в делата ми и прави това, което се поиска от нея.
- Не даваше такива признаци като ученичка – ухили се Мълсибър – Беше доста... хм, темпераментна. Как я пречупи без помощта на Империус, Снейп? Или може би със?
Край, това вече беше прекалено. Щеше да си плати за наглостта! Снейп едва възпря ръката си, която насмалко да се стрелне към магическата пръчка. Погледите на двамата магьосници се пресякоха и той се постара го изгледа с вид на човек, на който този безумен разговор му е забавен.
- Тя просто е твърде обсебена от мен – тази реплика му струваше повече усилия от всички досега.
- Жена, обсебена от теб?! – изкиска се Белатрикс – Колко забавно!
- Да ти призная, мислех, че ти си обсебеният – иронично подхвърли Мълсибър, все така развеселен.
Лявата ръка на Луциус потръпна, като от някаква рязко появила се болка. Дали пък не беше дамгата му? Може би господарят му го викаше? Малфой се изправи и така потвърди предположението на Снейп. Само че домакинът кимна към него.
- Последвай ме, Сивиръс. Трябва да ти покажа нещо...
Това силно го изненада, но по лицата на останалите разбра, че всички са очаквали този момент. Че са дошли тук именно заради този момент. Без да каже нищо, Снейп се изправи и последва Луциус по един тъмен коридор, който с дълго криволечене ги изведе в съвсем друга част на имението Малфой. Докато се изкачваха по тясна вита стълба, Снейп бе изпълнен от мрачно предчувствие. Той се увери, че магическата му пръчка е на удобно място, но това не му даде необходимото спокойствие.
Спряха пред двукрила врата с герба на семейство Малфой. Луциус вдигна ръце, но преди да хване бравите, тя сама започна да се отваря, разкривайки голямо тъмно помещение. Щом двамата магьосници влязоха, отвсякъде лумнаха факли и Сивиръс Снейп се оказа очи в очи с Лорд Волдемор.
Тук, в имението Малфой!
Не му остана нищо друго, освен да се поклони до земята.
- Много добре, Снейп, много добре... – изсъска Волдемор и както си седеше в другия край на помещението с лек жест с пръчката затръшна вратата – Откога очаквам да те видя...
- За мен е чест – отговори сковано Снейп и отново се поклони.
- Знаеш ли, Сивиръс, следя те от години – заговори Черният лорд със загадъчен глас, от който кръвта на Снейп се смръзна в жилите му – Изключително надарено момче, проявяващо талант в областта на Черните изкуства от малък. И знаеш ли, този талант ми е нужен. Може би отдавна щях да съм те приел сред своите смъртожадни, ако бях сигурен, че ще ми бъдеш верен. Но не съм сигурен, Сивиръс, не и след противоречивото ти държане след като завърши училище. Ти омагьоса един от моите слуги и изчезна за известен период от време, че и взе да се ожениш за мътнород. Противоречива личност си ти, Сивиръс...
- Едно нещо никога не се е променяло, господарю – отвърна той – Желанието ми да Ви служа.
Очите им се срещнаха и Снейп търпеливо понесе тежестта на този мощен, нечовешки поглед. Волдемор го изучаваше, опитваше се да проникне в душата му. Търсеше, търсеше нещо. Снейп не знаеше какво, но усети с облекчение, че черният магьосник остана доволен.
- Могъщ, много могъщ... – промърмори тихо, но следващите му думи бяха изречени високо – Ти току-що ме нарече „господарю”, Сивиръс? Такъв ли ме чувстваш?
- Вие сте всичко, към което се стремя – кимна той и отново се поклони.
Напрежението стана още по-силно. Снейп едва задържаше маската си под този проницателен поглед, едва успяваше да продължи да играе възхитения глупак, готов да излиже обувките на Волдемор. Но най-лошото беше, че чудесно разбираше как на косъм едва не се беше превърнал в това, което сега бе само роля. Преклонението му пред Черните изкуства, мечтата му за сила и власт, за безнаказаност. О, как искаше някога да убива мъгъли и да бъде всемогъщ – и това някога не беше толкова отдавна. Черния лорд бе за него отговор на всичките му въпроси, жестокостта, с която налагаше волята си го изпълваше с решимост, а черните му магии – с възхита.
Толкова, толкова близко беше стигал до онази граница, за която Лили му говореше тази сутрин. Ако не беше любовта му към нея, щеше да я е прекрачил много отдавна. Щеше заедно с Луциус Малфой, семейство Лестранж и останалите смъртожадни да убива в името на Черния лорд. Щеше да бъде негова безволева марионетка. Собствените му тъмни копнежи щяха да го превърнат в роб.
А той не искаше да е роб. О, не, изобщо не искаше да е роб. Сивиръс Снейп не позволяваше на никой да направлява живота му повече от това, което сам той е решил.
- В такъв случай – рече Волдемор и го върна в настоящето, – щом аз съм всичко, към което се стремиш, ще ти окажа чест, каквато оказвам само на най-достойните. Чест, за каквато знам, че мечтаеш от малък. Надявам се, че вече си достатъчно узрял и си готов да станеш един от моите смъртожадни.
Това не беше въпрос. Беше проба. Ако допуснеше признаци на коломагьосамние, Снейп най-вероятно щеше да бъде мигновено убит. Или не чак толкова мигновено. Той обаче изрази на лицето си възхита и дори щастливо неверие и отново се поклони, дори по-дълбоко от досега.
- Дай ми ръката си – заповяда Волдемор и извади магическата си пръчка.
Сивиръс Снейп тръгна към него. Залата беше дълга, а Черния лорд беше в другия й край. Докато вървеше, пред очите на Снейп се сменяха различни картини. Дъмбълдор и заръките му. Лили и молбите й.
„Трябва да научиш плановете му. Да достинеш до тях, за да ги осуетим. Намеря ли веднъж всичките хоркрукси, с него е свършено. Но трябва по някакъв начин да разбираме предварително кроежите му. Не позволявай да се усъмни в теб, в никакъв случай. Колкото по-близо достигнеш, толкова по-добре”
„Ако наистина ме обичаш, трябва да зачеркнеш това. Да го изтръгнеш от себе си. Ти-знаеш-кой е зло, Сев, зло, което се опитва да те обсеби. Но ти не си зъл, не му позволявай да те направи такъв, Сев. Не ме изоставяй заради това зло, не го прави”

Разбира се, че нямаше да я изостави. Той умееше да играе, нямаше да позволи нищо да го обсеби, щеше просто да се преструва, да... Но доколко щеше да се преструва, когато по заповед на Волдемор убива или изтезава хора? И докога щеше да успее да не се поддаде отново на старата си страст към Черните изкуства? Той беше отличен актьор и можеше да играе роля дори пред могъщия Черен лорд. Но можеше ли да я играе пред себе си?
Той не искаше да стане смъртожаден. Беше избрал друг път и беше в тази зала само и единствено по заповед на Дъмбълдор. Но тази заповед го водеше към път, по който си беше обещал да не тръгва. Път, от който се бе отрекъл.
А сега се бе оказал точно пред троноподобното кресло на Волдемор.
- Навий нагоре ръкава си – нареди той, небързайки заникъде и наслаждавайки се на новия си последовател.
„Докъде ще стигнеш? Ще станеш ли смъртожаден? Кажи ми, ще прекрачиш ли чертата?”
Докато бавно навиваше ръкава си, Сивиръс Снейп разбра, че решението, което ще вземе в този момент, ще реши съдбата му завинаги. Разбра, че не е готов да прекрачи чертата, че не е готов да изгуби това, което истински желаеше – и то отдавна не беше мощ и безнаказаност. Беше може би единственото нещо на света, което Черния лорд бе абсолютно неспособен да разбере – любовта.
Вдигна очи към Волдемор.
- Не.
И докато Волдемор осъзнае какво току-що бяха чули ушите му, Сивиръс Снейп се магипортира.

    Лично творчество: поезия, проза 2403693L


п.п. Илюстрациите са взети оттук.
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeСъб Сеп 04, 2010 11:06 am

1. Хареса ми. Smile
2. Причетоха ми се книгите пак.
3. Снимките. Shocked
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeНед Ное 06, 2011 1:03 pm

Снимките са от някакъв фенсайт... който отдавна загубих. Sad А беше хубав сайт!
Трябва някога да продължа този фенфик. Но все имам чувството, че всеки опит за продължение ще го развали. Затова май ще си остане дотук...
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeНед Ное 06, 2011 3:44 pm

Нали си дала линк към сайта, как си го загубила?
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeНед Ное 06, 2011 4:47 pm

ОМГ... колко съм злеее.................... не чета малките буквички в СОБСТВЕНИЯ си пост!?
о____________О
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Parry Hotter




Мнения : 8
Дошъл в Дискъ на : 26.10.2011

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeВто Ное 08, 2011 4:55 pm

Пеперудите и техният недостатък

Пеперудите не могат да пърдят,
а аз съм в пеперуда прероден,
Пеперудите не могат да пърдят
и това е техният проблем.

Пеперудите не могат да пърдят,
опитват безуспешно, после плачат.
Пеперудите не могат да пърдят,
теглото на безгазието влачат.

Пеперудите не могат да пърдят,
дори в Русия, Индия или Китай.
Пеперудите не могат да пърдят,
това от мен го запомни и знай.

Пеперудите не могат да пърдят,
затова са тъжни същества.
Пеперудите не могат да пърдят,
но безплодно пънат се в нощта.

Пеперудите не могат да пърдят,
а аз съм в пеперуда прероден,
Пеперудите не могат да пърдят,
но ти пръдни веднъж за мен.
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeВто Ное 08, 2011 10:39 pm

Сериозно? Laughing
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeВто Ное 08, 2011 11:01 pm



O RLY? Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Parry Hotter




Мнения : 8
Дошъл в Дискъ на : 26.10.2011

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeВто Ное 08, 2011 11:10 pm

Ахахаха, получих отговор на вечния въпрос!
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeВто Окт 16, 2012 10:28 am

Последните мнения в темата сега ги прочетох!
Laughing
Хаха
facepalm
Лично творчество: поезия, проза Emoticon-0140-rofl
Човек ще очаква от Мишо, че веднага ще се залепи на потърския фенфик и ще пусне един-два свои, а той... Лично творчество: поезия, проза Emoticon-0102-bigsmile
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeЧет Мар 28, 2013 8:14 am

из Трилогия - втора част-

на масата, в ляво

Хладен повей, и много черти,
по гладка, копринена кожа.
На жълта змия... Отминали дни.
Монета скрита в ефеса на ножа.

А този нож е кавказки кинжал,
инструктиран със старо сребро.
Когато забиваш- прави го без жал;
в старите рани. Знаеш защо.

Пуст призрачен град, врати опустели,
и бутилки от ром. Ухае пръстта...
На тъга. Изкъртени стари табели,
ненужни, изписани с пръсти,и с душа.

А стария вятър отново се връща,
следите в камъка да заличи.
Всъщност жена- черния шал я обгръща,
разплитайки нейните диви коси.

Камината с черна прегоряла жарава,
в която листата есенни, някой гори.
Една чаша, на масата в ляво,
пълна с минало, което още горчи.
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeЧет Мар 28, 2013 11:48 am

Чудесно е! I love you Много живо описание. Пусни и другите две части от трилогията? (:
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
SkyIrina
Вещицъ
Вещицъ
SkyIrina


Мнения : 92
Дошъл в Дискъ на : 21.03.2013
Местоположение : Сф

Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitimeЧет Мар 28, 2013 12:29 pm

Еск написа:
Чудесно е! I love you Много живо описание. Пусни и другите две части от трилогията? (:
засрам, ми ок Smile и благодаря
Embarassed

трилогия-за птиците, змиите и дъжда
-1-
До дъно! Уви.

Галеща сянка, с властни ръце,
жена, неверно красива, луна,
и Снегът... Непокорните нам ветрове.
Всичко това е игра на съдба.

А тя... е игра на руска рулетка
очакване, и зловещ меден смях.
Съдбата е демон- жена с воалетка,
избродирана с нишка в червено и грях.

Сега те очаква, зад ъгъла вплетен
в бодлива ограда и дълги коси.
Не спирай- върви си. Още си летен.
И теб ще погуби като тях, тогава, преди.

А луната е тъмна, от черно сребро.
Така се получи. Дори зимата тук занемя.
Тъгата... Ти знаеш! Със свойто длето,
извая фреска, красива, изящна змия.

Все още те виждам на моите руни-
в моите води идваш нощем. Студено, нали?
И аз до теб невидИма минавам,
но и това ти го знаеш. До дъно! Уви.

***********
-2-
на масата, в ляво

Хладен повей, и много черти,
по гладка, копринена кожа.
На жълта змия... Отминали дни.
Монета скрита в ефеса на ножа.

А този нож е кавказки кинжал,
инструктиран със старо сребро.
Когато забиваш- прави го без жал;
в старите рани. Знаеш защо.

Пуст призрачен град, врати опустели,
и бутилки от ром. Ухае пръстта...
На тъга. Изкъртени стари табели,
ненужни, изписани с пръсти,и с душа.

А стария вятър отново се връща,
следите в камъка да заличи.
Всъщност жена- черния шал я обгръща,
разплитайки нейните диви коси.

Камината с черна прегоряла жарава,
в която листата есенни, някой гори.
Една чаша, на масата в ляво,
пълна с минало, което още горчи.

***********
-3-
за птиците, змиите и дъжда

Видях, вървеше в дъжда.
Но не валеше наоколо, само в мен.
И спрях, докосвах студа,
недосегаем, като разкъсан фрагмент.

Понесен от вятъра лист. Не, листа,
от минало, бъдеще- откъснати дни.
А погледа.. Невярна мрачна стрела,
до мен прелетя. Нарочно пропусна, нали?

Змията засъска от студения дъжд,
на моето рамо тя отдавна лежи
татуирана с макови капки, веднъж
в миг на лудост и безумни мечти.

И както ковача охлажда подкова
в студено ведро с речна вода,
наженено в червено горещо олово
застива излято на птица с железни крила.

Оловните птици не пеят след дъжд
и никога не успяват да литнат свободни,
но тази оставям за скитника.. Ти я задръж.
Съвестта е присъща за птици бездомни.
Върнете се в началото Go down
http://fragilelove.forumotion.com
Sponsored content





Лично творчество: поезия, проза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Лично творчество: поезия, проза   Лично творчество: поезия, проза Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Лично творчество: поезия, проза
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Поезия

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: Литература-
Идете на: