Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Сериали

Go down 
+11
angya
The Grim Reaper
Gytha Ogg
Talasum
Ноби Нобс
Marto
A_D_P_10
Nastee
Freki
Еск
Tristan
15 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Сериали   Сериали Icon_minitimeСъб Ное 19, 2011 8:54 pm

Напоследък доста теми за сериали се появиха, затова една обща. Кои сериали гледате или сте гледали в миналото и защо точно тях? Кой са ви любимите герои и епизоди, на кой сезон сте? Smile
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeПон Ное 21, 2011 11:20 am

Май съфорумците нямат любими сериали. Razz
Доколкото разбирам темата, тя е по-скоро да опишем разни свои любими сериали накуп?
Въпреки това ще се поувлека в един дълъг пост за един сериал, за който знам, че няма смисъл от цяла тема. Razz Пък нататък, ако това не остане последното мнение в темата, ще пиша и за другите^^


- първият сериал, по който истински се зарибих. Мисля,ч е когато тръгна по Канал 1 бях още в началното училище. Вървеше с огромни паузи между сезоните и съответно шестият сезон догледах по Диема+ като гимназистка.
До ден днешен ми е най-любимият сериал. Даже ми се струва, че сме го обсъждали в стария форум или в чата и че Фреки също беше фенка. Very Happy Наскоро го гледах пак (преди година? две? три? някъде там) и въпреки че вече го гледам на съвсем друга възраст, отново ужасно много ми хареса. Не знам дали заради силата на спомена или тази история наистина е толкова добра.
Игралните филми не ги харесвам толкова, колкото сериала, макар че всъщност той от тях произлиза. Първият ми е много любим, също и последният - Highlander: The Sоurce, въпреки че тотално скапва идеята за Сбирката, каквато си я представях през годините гледане на сериала. Razz
За любими герои... Дънкан Маклауд, разбира се, а също и Митос. И Джо също, и Аманда, Ричи и Теса. Но Маклауд и Митос са ми на първо място. Ms. Green
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeПон Ное 21, 2011 12:39 pm

Мчи то, аз само сериали гледам, най-любимият ми е Дързост и красота.
Не мисля, че имам любим, но откакто братя Уинчестър предизвикаха Апокалипсиса, Supernatural особено ми легна на сърцето. Аз често го споменавам, сигурно сте ме омразили вече. Просто няма начин да не му хареса на човек - чудовища, демони, ангели (които не са по-добри от демоните в желанието си да изтребят човечеството) и в средата на всичко - трима от най-красивите живи мъже в света. Аплодисменти! Има хумор, драма, екшън, задоволителна актьорска игра, плюс, че почти всички серии от първите сезони започват с невероятно зарибяващата песен на Канзас:


На края на клипчето се вижда по-големия брат Дийн в първите моменти на пребиваването му в Ада. Интересно е да се спомене, че всеки един от мъжете в семейство Уинчестър е попадал в Ада, заради саможертва, която е направил и всеки един от тях се е измъквал от там. И това ако не е яко. Cool
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeПон Ное 21, 2011 3:05 pm

Все още не съм гледала този сериал. Много хора са ми го препоръчвали горещо. Разубедиха ме едни конспиративни истории, както и броят на сезоните - шест или осем?
Но след като гледах мегаяк откъс по някоя от телевизиите, в който единият брат прояви демонски сили, си мисля, че скоро ще го загледам. Twisted Evil
Фреки, вярно ли е, че отделните сезони са много различни помежду си?

А за сериали с демони, преди години гледах с интерес такива като "Пойнт Плезънт",

и "Хекс", за които не съм съвсем сигурна дали и сега биха ми харесали. Но когато се появят повечко сийдъри за Point Pleasant, може и да си го дръпна. Smile))
По "Събирачът на души" пък бях успяла да зарибя и Рийпи. Razz

Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeПон Ное 21, 2011 3:56 pm

Ами, да, различни са, но не чак толкова. Първоначалната идея на сериала е да разказва за двама братя, които ловят свръхестествени чудовища, като сериите да са сравнително самостоятелни, но само първия сезон е такъв. След това също има лов на чудовища, но сериите са обединени от някаква по-голяма цел - да открият баща си, след това да открият и убият един демон, после да предотварят Апокалипсиса, след това да спрат Апокалипсиса Laughing , да преборят демоните и ангелите и да върнат Луцифер обратно в клетката му. После пък се бориха с чудовищата от чистилището и тяхната Майка. Сега пък борят едни Левиатани. Абе, купон.
В един от сезоните се натъкнаха на един писател, който пише второкласни фентъзи книги, в които описва в удивителни подробности техния живот. В последствие се оказа, че писателят всъщност е пророк, който пише това, което в бъдеще ще се нарича Евангелието на Уинчестър. Laughing
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeВто Ное 22, 2011 5:32 pm

Ето всичко което смятам за любимо, не в някакъв определен ред. Ако забравя нещо, ще го добавя после.

Сериали Sg1

Сериали Firefly-from-Joss-Whedon-cast-with-Nathan-Fillion

Сериали The_wire042208121848

Сериали Deadwood250

Сериали Game-of-Thrones-TV-logo

Сериали MV5BMTIyOTQzOTc5Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwNDgwMTcyMQ@@._V1._SY317_CR6,0,214,317_

Сериали Cst1

Сериали Images?q=tbn:ANd9GcTMnvbd4wE13iNDsENK66RHOl29jHFU358lAyzFMejSf5ji8cDOAh0Pg7Tr

Сериали 21278dexter20logo_MD

Сериали Archer1227101

Сериали Southpark_logo

Сериали Futurama_title_ep0418
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 12:12 am

Любими:

The X Files
Blackadder
Red Dwarf
Arrested Development
Babylon 5
Spaced
Firefly
The IT Crowd
Battlestar Galactica
Tropical Heat
Black Books
Planetes
Trigun
Samurai Champloo
Cowboy Bebop
Samurai Jack
Futurama
The Mysterious Cities Of Gold



Подгласници:

My Name Is Earl
Nathan Barley
Farscape
Doctor Who
Friends
GTO
Golden Boy



В момента следя:

Bored To Death
The Big Bang Theory
Two And A Half Men (почнах го от този сезон..., първите осем ги прескочих Very Happy )
The Clone Wars


Последната промяна е направена от A_D_P_10 на Сря Ное 23, 2011 12:46 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 12:40 am

Забрави "Теория за големия взрив".
А на "Двама мъже и половина" най-ценното е Чарли Харпър, така че зарежи последния сезон, казвам аз.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 12:44 am

Freki написа:
Забрави "Теория за големия взрив".
А на "Двама мъже и половина" най-ценното е Чарли Харпър, така че зарежи последния сезон, казвам аз.
Да бе , верно че следя и него !

Колкото до Чарли , сигурно си права , но не ми се почва отначало ! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 6:38 am

A_D_P_10 написа:
Любими:
The X Files
Blackadder
Black Books
Planetes
Първите 3 ги забравих, за което мерси! А PlanetES е перфектно, препоръчвам го на всички!
Ако бях вкарал и аниме вътре щеше да стане много.

A_D_P_10 написа:
Подгласници:
My Name Is Earl
Good one!

A_D_P_10 написа:
В момента следя:
Bored To Death
...Hipster Douchebaggery. Сериали Hidden_trollface1
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 9:29 am

Фреки, това с второкласния фентъзи писател кърти! Laughing

Nastee написа:
Сериали Cst1

Ааа, Касъл, Касъл, Касъл!
Ето на този сериал съм голяма фенка. Cool Принципно не си падам толкова по полицейските сериали - може би защото се нароиха твърде - но конкретно този го обожавам. Дразня се само колко време усукват отношенията на Касъл и Бекет. Neutral

Друг сериал, който много обичам - "Отчаяни съпруги". Предполагам, че само Марто ще ме разбере... ама е наистина страхотен сериал, отначало се чудех защо му е ЧАК такъв фен, но като започнах да го гледам, бързо разбрах. Cool

Иии, още един сериал, който свързвам с Марто - "Бъфи, убийцата на вампири". Той пак е към групата сериали, по които бях много зарибена преди 4-5-6 години, уви спрян още 2003 година. За него пък Марто ми се чудеше на мене как може толкова да ми харесва и отказваше категорично да го гледа... до един момент, в който се зариби безкрайно. Razz

А има ли сред вас фенове на Малкълм? Razz
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 10:46 am

Сериали, сериали, сериали....
Гледам толкова много сериали, обичам толкова много сериали, направо съм пристрастен Very Happy


Сериали Alias-poster3

Най-любимият ми сериал винаги си е бил Наричана още. Той ми беше първият сериал и супер много си го обичам още от гимназията. Обективно бих признал, че реално не е най-добрият, има си свои недостатъци, но в този случай просто няма как да говоря обективно. Обожавам героите, актьорите, сюжетите, тематиката, въобще всичко. Разкошен е.

И макар този сериал да си ми е нещо лично и скъпо, когато се заговори за телевизия деля нещата на "Бъфи, Ейнджъл, Лост.... и всичко останало" Very Happy


Сериали Buffy_Season_(4) Сериали Tumblr_lijeg728s61qc2zq9 Сериали 250px-Lost_season_5

Просто не смятам, че нищо друго, правено някога за телевизия, може да се доближи до тези трите. Smile Такова богатство на идеи, такава креативност, толкова сложно разгръщане на множество персонажи, толкова впечатляващи актьорски състави, такова надграждане, което върви от сезон за сезон, при което всеки следващ обогатява предишния по невероятен начин... ех. Обичам си ги Smile
С Бъфи ми беше трудно в началото, защото първи сезон е общо взето доста детски, та е някак трудно да го приемеш на сериозно. Някак не можеш да видиш иронията и да оцениш диалога. Добре, че е само 13 епизода. После във втори сезон сериала вече си стъпва на краката, но все пак има редуване на гениални епизоди с тъпотийки. И от трети категорично се установява трайното добро ниво. Но не спира до тук, продължава нагоре и нагоре, докато се стигне до пети, шести и седми сезон, които са най-доброто нещо, правено някога за телевизия. Джос Уидън ми е идол, а никой друг писател не може да създава и развива образи като него Smile Ейнджъл е спин-офф, почва след трети сезон на Бъфи и също се разгръща по великолепен начин. Всичко, което Бъфи прави, Ейнджъл го прави още по-добре Very Happy
Лост също изисква време, за да го обикне човек. И доста усилия. Особено в последните сезони, когато всичките мистерии и чудесии изглеждат като пълна каша. Но ако зрителят си направи труда да вникне, да помисли, да претегли нещата и реално да си обясни какво въобще се случва на тоя остров... тогава наградата е просто безмерна. За този сериал и за всичките му мистерии, тематики и внушения мога да говоря с часове без да спирам и без да се повтарям Very Happy


И, разбира се, има много други сериали, които харесвам. Няма как да не спомена другите два сериала на Джос Уидън - Firefly и Dollhouse. И двата спряни далеч преди своето време. В горните мнения е споменат хайпът ми по Отчаяни съпруги Very Happy Него си го гледам от първата му година и съм си свикнал много да си го тегля всяка понеделнишка сутрин. Та ще ми е гадно, като свърши следващият Май. Харесвам си Батълстар Галактика, Тюдорите, Клъцни/Срежи, Everwood, Ориндж Каунти, In Treatment, Хироус... От комедийките си гледам и How I Met Your Mother, и Офисът, и The Big Bang Theory, пък сега се запалих нещо и по Къмюнити.

А от това, което върви тази година си гледам с най-голям интерес само Отчаяни Съпруги и Добрата съпруга. Иначе чат пат навасксам с Fringe, а също леко със срам гледам разни тийн-лиготийки като Дневниците на Вампира и Глий, ама то човек си има нужда от лиготийка Very Happy

Иначе точно в момента съм се захванал с Mad Men. На средата на втори сезон съм. Сериала е невероятно стилен, има страхотна визия и потресаващо добър актьорски състав. И все пак не може да ме грабне, повече сюжети са ми скучни. Оценявам го на интелектуално ниво, но някак не мога да се разчувствам.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 1:22 pm

Nastee написа:
A_D_P_10 написа:
Любими:
The X Files
Blackadder
Black Books
Planetes
Първите 3 ги забравих, за което мерси! А PlanetES е перфектно, препоръчвам го на всички!
И аз горещо го препоръчвам . Сякаш излязло от книга на Артър Кларк - твърда научна фантастика , обърнато е голямо внимание на детайлите и достоверността .

Nastee написа:
A_D_P_10 написа:
Подгласници:
My Name Is Earl
Good one!
Наскоро го изгледах . Първите два сезона са суууууууупер . Следващите два..., не толкова (третият си беше слаб) . И все пак не заслужаваше подобна съдба.
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 6:02 pm

Като казахте Бъфи аз сега си гледам тоз' сериал с актрисата от там:
Сериали Images?q=tbn:ANd9GcSBnFIzhcOHdz-qG774G9VZ1SjDQEyIO_Ju5a1hGNnR03Tb703_m_TtnzoU
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 7:22 pm

И как е Ringer, харесва ли ти?
Аз гледах първите два епизода, някак не ме грабнаха, но те бяха по-скоро въвеждащи. Нататък чух, че ставал по-добър. Вярно ли съм чул? Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 23, 2011 8:21 pm

Почна мудно и все още върви не много динамично, но е приятен. На мен ми харесва.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Talasum
Стражник
Стражник
Talasum


Мнения : 35
Дошъл в Дискъ на : 26.11.2011
Възраст : 36 Местоположение : Сенките-Анкх-Морпорк

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeПон Ное 28, 2011 8:08 pm

Аз пък си гледам сериалчета Уау! .

"Изгубени"- това за мен е Сериала на Сериалите! Най-добрия, който съм гледал някога.

"Теория на големия взрив"- от комедийте, които съм гледал това е най-стабилно. Веднъж щях да се очистя докато го гледам. ТамЪн да пия вода и Шелдън като се изцепи с някоя простотия...задавих се...абе за една бройка бях Shocked .

"Малкъм"- много свежо и забавно. Малкия Дюй ми е любимец.

"Как се запознах с майка ви"- тук моят герой е Барни Стинсън. Изрод от класа, чиято единствена цел в живота е да пердаши мацките наред Very Happy.

"Монк"- еми Монк си е Монк. С неговите милион фобии(най-яката-страх от мляко cheers )

"Женени с деца"- класика!

"Малки сладки лъжкини"- изгледах само първи сезон. Малко лигаво ми идва на моменти, но пък има интрига с това, кой е "А", тормозещ момичетата.

Напоследък се навъдиха доста добри български сериали. Отличавам "Стъклен дом" и "Седем часа разлика".
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeВто Ное 29, 2011 8:43 am

Talasum написа:

"Изгубени"- това за мен е Сериала на Сериалите! Най-добрия, който съм гледал някога.
Всеки си има вкус. Допадаше ми в началото, преди да стане боза с нови изникващи въпроси без достатъчно отговори.
Вярно е че се радваме на интрига и мистерия, но когато всяка следваща сюжетна линия/елемент е по абсурдна от предишната, разни неща са представени, след това безцелно забравени без отговор, нещо не е наред. Да не говорим за края, който си беше абсолютен провал и съм сигурен че разни заблудени лица които сами си вярват ще кажат "краят беше невероятен, ти не разбра целта, трябва сам да си обясниш какво беше островът!" Rolling Eyes Laughing
Сценаристите намираха за по лесно да нахвърлят нови простотии срещу стената и да гледат какво ще залепне, без да си имат и най малката идея как ще обяснят всичко накрая, затова свърши така.
Ако бяха вързали всички нишки шапка щях да им сваля, но в крайна сметка поне за мен това е един сериал който започна прекрасно но завърши като силно разочарование.
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 30, 2011 9:10 am

Аз го харесвах в началото също, после го гледах на инат да разбера какво става ... и после, ето как изглеждаше лицето ми, когато видях финала:
Сериали OpoQQ
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Talasum
Стражник
Стражник
Talasum


Мнения : 35
Дошъл в Дискъ на : 26.11.2011
Възраст : 36 Местоположение : Сенките-Анкх-Морпорк

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 30, 2011 9:34 am

Признавам, че последните епизоди на "Затрити" бяха изсмукани от пръстите и финала беше разочароващ, но съм готов да го преживея на фона на останали епизоди.
Върнете се в началото Go down
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 30, 2011 11:27 am

Еее, недейте така лошо за Лост Very Happy Всеки си има вкус, търсения, предпочитания и нужди и е нормално не на всеки да му харесва сериала и финала. Ама не съм съгласен, че е оставил толкова много неща необяснени, както направи Батълстар Галактика. Системата на даване на отговори беше особена и има за какво да се критикува, но аз не мисля, че тя показва сценарно безсилие.
Финалният сезон отговори на големите въпроси (според мен и на малките), просто не го направи директно, но все пак го направи. !!СПОЙЛЕРИ!! С две думи, без всичките детайли. Има остров, който пази мистичната Светлина, представляваща всичко добро по света. Казано е, че ако светлината изгасне на Острова, ще изгасне навсякъде. Съответно Островът има пазител, който се грижи това да не се случи. Този мистичен пазител с особени способности си има и мистичен враг с особени способности. Въпросният враг е абсолютното зло, чудовище, което не може да напусне острова. Пазителят и Чудовището се мразят, но не могат да се наранят един друг, съответно им трябват хора, които да го направят вместо тях. Пазителят събира разнообразна група хора и организира нещата така, че те да попаднат на острова с идеята един от тях да стане следващият кандидат. Няколко сезона всевъзможни надлъгвания и хитрини, докато накрая Чудовището успява да намери човек, който да убие Пазителят. Един от кандидатите – Джак, става новият пазител. Той и групата му измислят план да очистят веднъж завинаги Чудовището. Те изключват Светлината за малко. При изклюването на този източник на мистична сила, Чудовището също губи мистичната си сила и кандидатите успяват да го убият. После включват Светлината отново.

Това е съвсем набързо. Ако някой има желание да обсъждаме различни мистерии и загадки от острова – бих се зарадвал доста, тъй като сериалът позволява множество интерпретации и винаги ми е било интересно да чуя вижданията на другите Smile Дори може отделна тема да си направим.

Иначе смятам, че сериалът си имаше няколко линии на развитие, по които вървеше твърдо от самото начало до края. Най-важната такава линия за мен е от конкретното и логичното към абстрактно, мистичното и духовното. От „на 22-ри Септември 2004-та година, полет номер 815 на компанията Oceanic Airlines се разби на неидентифициран остров” към „в сърцето на Острова има светлина, тя е живот, смърт и прераждане, тя е источникът”. Първият сезон е най-ясен и конкретен, последният е най-мистичен и абстрактен. Първият сезон се занимава със социалната обстановка в инцидентно оформена група, последният разглежда идеята за душите след смъртта, за следващите измерения. И този преход става постепенно, като се почни с по-малки стъпки като натискане на мистериозен бутон и се стигне до по-големи стъпки като прехвърляния във времето и възможната промяна на реалността. Подвариант на същата линия е личната история на може би най-главният герой – Джак, който се движи от „Човек на науката” към „Човек на вярата”.
Друго такова движение е от индивидуалното към колективното. Това го има и при Джак, но се усеща още по-ясно при Сойър. В началото е отцепник, просто “Every man for himself”. Постепенно почва да му пука за другите, в смисъл да ги оценява- на финала на четвърти сезон скочи от хеликоптера, тоест се жертва, за да даде шанс да другите. И той пак ги оценява, но не е част от тях, в себе си чувства, че си е отцепник и не заслужава да се върне в обществото, а трябва да е на острова. И в пети сезон има шанса да хване подводницата и да се върне в света, но просто не иска да го направи, защото се чувства по-добре в малкото общество на острова, а не в истинския свят. И в Дарма се променя към Джеймс под въздействието на Джулиет, става лидер, на когото хората от Дарма гледат с респект. И вече в шести сезон в Предверието го виждаме в ролята на служител на общество. Все още гледа на света с ирония, но същевременно служи на този свят. И въобще почти всички герои извършват един бавен и постепенен преход от личното към общото, започват като изгубени самотници и свършват като обединен колектив. Това е заявено като посока още в първи сезон с “If we can’t live together, we are gonna die alone.”, но после е разгледано и изпълнено за всеки персонаж, за да се приключи с “The most important part of your life was the time that you spent with these people.” И докато в началото общността е представена като средство за физическо оцеляване, на финала тя е показана като единствен начин за духовно.

Оф, дълъг пост стана…
Та, както вече схващате, аз съм от най-най-лудите фенове на тоя сериал и мога да си пиша с часове, ако на някой му де чете Razz Особено пък ако почнем да разискваме някакви детайли, а не просто основните неща Very Happy


Последната промяна е направена от Marto на Сря Ное 30, 2011 11:28 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 30, 2011 11:28 am

Е, аз да си признай го гледах до края и защото Сойер беше 'баси мега пича. lol


П.С. (Уф Иво махни това цензуриране ... човек не може да си напише "eбаси" като хората ...)
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeСря Ное 30, 2011 5:01 pm

Smile Бе главно комедийки гледам:

Сериали 517SrcKMWJL._AA160_ Сериали 51Fqk14REcL._AA160_ Сериали 51-GnYfUpwL._AA160_ Сериали 51oaY9cVGgL._AA160_ Сериали 61mhFNjkW1L._AA160_

Това си ми любимите, най-вече Парковете си обожавам. А Cougar Town е страшен, превивам се от смях като гледам...

Иначе чат-пат хващам епизоди на The Big Bang Theory и Glee, но не ги следя редовно. Понякога заради Марто тегля епизоди на Отчаяни съпруги, но има ли избор човек? Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeПон Дек 19, 2011 11:44 pm

Някой гледа ли последния епизод на Декстър?!
Spoiler:
Нямам търпение за следващия сезон! (В този сериал не бяха правили мръсния номер да те оставят да висиш в напрежение няколко месеца, но сега и те не останаха назад Rolling Eyes )
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitimeВто Дек 20, 2011 7:21 am

Freki написа:
Някой гледа ли последния епизод на Декстър?!
Spoiler:
Нямам търпение за следващия сезон! (В този сериал не бяха правили мръсния номер да те оставят да висиш в напрежение няколко месеца, но сега и те не останаха назад Rolling Eyes )
Evil or Very Mad Mad Evil or Very Mad Mad
Picard facepalm
Spoiler:
Следващия сезон трябва доста да се постарае да заглади нещата, защото в този сценаристите са се напушили сериозно за последните няколко епизода и са botch-нали жестоко нещата.
Иначе съм съгласен че момента който стигнаха е много вълнуващ и ще тръпнем в нервно очакване докато чакаме новия сезон.
Но начинът по който стигнаха дотам беше жестока катастрофа.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сериали   Сериали Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Сериали
Върнете се в началото 
Страница 1 от 5Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Сериали по "Добри поличби" и Стражата [март 2011]

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: Филми-
Идете на: