Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Волният народец - най-после на български!

Go down 
+3
Nastee
A_D_P_10
Еск
7 posters
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeСря Дек 07, 2011 8:41 pm

Волният народец - най-после на български! Volniat-narodec-teri-pratchet
Доколкото разбрах, премиерата на книгата е била вчера, на панаира. Да ни е честита! Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeСря Дек 07, 2011 8:51 pm

Цитат :
Беда грози чифлика на Сболки. От чукарите се спускат кошмари. А братчето на Тифани Сболки е отвлечено от кралицата на феите (макар че според Тифани това не е чак толкова зле).

Тифани обаче трябва да го върне у дома. За целта разполага с оръжие (един тиган), магическата книга на баба си (е, всъщност "Болести по овцете") и...

Кривунци! Ами назе, бе, главо улава!

...о, да. С нея са и Нак Мак Фигъл, Волният народец, войнствените, крадливи дребни синьокожи пиктсита, които са изхвърлени от странат на феите за пиянство и размирици...

Находчива, остроумна и чудно изобретателна, "Волният народец" е втората новела за млади читатели от поредицата "Светът на Диска". Първата, "Изумителният Морис и неговите образовани гризачи", е удостоена с медал "Карнеги" през 2002 г.

Сболки... Neutral

Болежкова на de Cyrvool е по-добър избор.
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeСря Дек 07, 2011 10:16 pm

A_D_P_10 написа:

Сболки... Neutral

facepalm
Добре че не си я взех.
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeСря Дек 07, 2011 10:20 pm

Какво пък? Сболки - с болки. Не е чак толкова зле, аз ще си я взема.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeЧет Дек 08, 2011 8:35 am

Айде пък и вие - още не сте отворили книгата и вече "добре, че не си я взех" заради една-единствена дума. Rolling Eyes Аз днес може би ще си я взема, но както съм зачела "Игрите на глада" и "Трилогия на Бартимеус" едновременно... не знам дали има смисъл. Laughing
Абе, има. За Пратчет винаги има. Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeЧет Дек 08, 2011 11:16 am

А кой я издава? Защото този път не ми изглежда като "Прозорец" (Thank god ...)
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Talasum
Стражник
Стражник
Talasum


Мнения : 35
Дошъл в Дискъ на : 26.11.2011
Възраст : 36 Местоположение : Сенките-Анкх-Морпорк

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeЧет Дек 08, 2011 12:20 pm

Онзи ден като бях на панаира я видях на щанда на Вузев. Цената беше 8лв. мисля.
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeПет Дек 09, 2011 4:36 pm

Ами Еск, то не е една дума.
Имайки предвид колко е преведима речта на "народеца", смятам че това няма да е единствения кусур на превода.
По добре на английски.
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeНед Дек 11, 2011 2:19 pm

Супер, че най-сетне са захванали и книгите за Тифани... Сболки. (дам, ще трябва да свикнем). Иначе не виждам защо да е лош преводът, всеки преводач си има свои предпочитания и т.н. Ако и по-старите книги на Диска бяха преведени от de Cyrvool (на който шапка му свалям) и за тях щяхте да мрънкате.

И да кажете какво мислите за книжката ей-тук. Wink Това ми е една от най-най-любимите книги от Диска! Very Happy
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeПет Дек 16, 2011 7:27 pm

Все добри неща се чуват за превода (и то от хора чели и оригинала, и превода на de Cyrvool)!
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeПет Дек 16, 2011 9:29 pm

A_D_P_10 написа:
Все добри неща се чуват за превода (и то от хора чели и оригинала, и превода на de Cyrvool)!

Готов съм да се пожертвам и да ви даря професионалната си оценка. Стига да ми пратите превода. :Р
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeПон Дек 19, 2011 11:50 am

Аз си я купих и за сега нямам ни една забележка!
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitimeПет Апр 27, 2012 5:56 pm

Йей, прочетох я и аз! Бива книжлето. Да си призная, като един не особено ентусиазиран почитател на Вещиците, книгата ми допадна, до голяма степен (да не кажа единствено), заради народеца. Тук е моментът за задължителните хвалебствия към Катя Анчева. Просто е нацелила десетката с дилекта, използван при превода. Спечели ме още с "Цуни ми опинеца, гадино!", когато пиктситата нападнаха една плюшена мечка (или по-скоро 3/4 мечка). Laughing
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Волният народец - най-после на български! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Волният народец - най-после на български!   Волният народец - най-после на български! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Волният народец - най-после на български!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Mирис на овце, терпентин и тютюн [Волният Народец]
» Тифани на български?
» Thud! на български език! [юни 2010]
» Пощоряване на български [август 2009]
» Шапка пълна с небе - на български език!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Новини-
Идете на: