Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 STAR WARS

Go down 
+7
Tristan
Grethor
coolwind
Nastee
Freki
A_D_P_10
Еск
11 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСря Авг 05, 2009 8:56 pm

Има ли фенове на филмите на Лукас? А на игрите, книгите, комиксите и какво ли още не към тях? Ако да, тук е мястото да се обадите. Smile
Обичам "Междузвездни войни". Още преди години, когато един ден майка ми взе от видеотеката касетите с епизоди 4,5 и 6. Грабнаха ме атмосферата, целият свят, създаден от Лукас, страхотните герои, смелият Люк, безстрашната Лея, сладурът Чубака, ужасните злодеи, различните извънземни създания.
След време излезе Епизод 1 и аз се влюбих във филма, адски много ми хареса. Зариби ме окончателно. Като започнем от още по-разширения космически свят, изпълнен с още повече видове извънземни, прекрасната Набу, величествената Корусант с Храма на Джедаите, отново любимия Татуин, този път със състезание с реактивни шейни и Шми и малкия Анакин, Куай-Гон и Оби Уан... Когато стигна до сцените в Храма на Корускант и до боя между джедаите и Дарт Мол, вече бях толкова вдъхновена, че нямаше повече накъде. Май това ще си ми остане любимата част.
Едва дочаках втория и третия, които хич не ме разочароваха, напротив, и все пак другите са си ми най-любими, може би защото са по-първи и някакси си свикнах с тях. Но Сидиъс от Епизод ІІІ е просто невероятен!
Освен филмите, съм фенка на книгите от поредицата "Ученик на джедая", от Зан съм чела само две книги, приятни са, но не ме хванаха така. Много обичам комиксите съм "Междузвездни войни", май успях да си взема всички, издадени от АртЛайн.

След като тотално прекалих с многословието си, ваш ред е. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСря Авг 05, 2009 9:52 pm

Мен си ме знаете Very Happy , така че само ще пусна трейлъра на започващия през есента втори сезон на THE CLONE WARS :

Star Wars - The Clone Wars - Season 2 Preview/Trailer (HD)
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСря Авг 05, 2009 11:10 pm

И двамата си ви знаем geek То и аз съм в кюпа. cheers
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeЧет Авг 06, 2009 9:26 am

Сред толкова фенове трябва да има и един хейтър, това ще съм аз. След оригиналната трилогия мисля че всичко е разочарование. Друго освен нея не зачитам. Колкото и добре да са направени екшън сцените и дуелите в новата трилогия.
Върнете се в началото Go down
coolwind
Вещицъ
Вещицъ
coolwind


Мнения : 38
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : Блуждаещ дух

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeПон Авг 10, 2009 9:46 am

Ъм, аз съм по-голям хейтър. 1-2 пъти съм се опитвала да гледам Стар Уорс и и двата пъти заспах. Просто това не е моята поредица.
Върнете се в началото Go down
http://devouring-blue.blogspot.com/
Grethor
Магесник
Магесник
Grethor


Мнения : 328
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСря Авг 12, 2009 12:19 am

Да живей Стар Трек! Аплодисменти! lol!
Върнете се в началото Go down
http://grethorsblogfantastic.blogspot.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСря Авг 12, 2009 11:59 am

Ей сега вече почна въргалът! Laughing
Марток, ти изчака да минат срещите, за да не те застигне някое огнено кълбо (или вълнено, ако е настроена по-оригинално) от Архиканцлера и реши да се изкажеш. Ей така става катастрофите. Laughing

Забележете, вълненото кълбо беше МОЯ идея. cat
Edit: На Иво Костенурков, ако не сте разбрали от зеления цвят. Аз определено не съм измисляла никакви вълнени кълба. [F]
[F]? Някакъв мистериозен символ ли използваш? Нещо като Пердитаксъ?


Последната промяна е направена от Freki на Сря Авг 12, 2009 5:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСря Авг 12, 2009 5:33 pm

Аз пък имам друг проблем - толкова пъти съм се опитвал да гледам поредицата, и всеки път не успявам да хвана историята напълно. Тъкмо започва да ми става ясно, и хоп! появява се нещо ново и край, пак се обърквам. Все не мога да разбера тези роботи добри ли са или са лоши, КОИ всъщност са добрите, каква е разликата между империята, републиката, и каквото беше там... scratch Ако се хвана да ги изгледам някой ден заедно с някой вманичавен фен може и да разбера нещо...

Иначе, сигурен съм, че си има своите плюсове - например аз се влюбих в Джар Джар, невероятен герой! Ms. Green И Принцеса Лея (или Лия? Лая? Лоя? ) беше много готина! Друго не мога да си спомня...

STAR WARS D2975a235489e944
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСря Авг 12, 2009 6:14 pm

Tristan написа:
Аз пък имам друг проблем - толкова пъти съм се опитвал да гледам поредицата, и всеки път не успявам да хвана историята напълно. Тъкмо започва да ми става ясно, и хоп! появява се нещо ново и край, пак се обърквам. Все не мога да разбера тези роботи добри ли са или са лоши, КОИ всъщност са добрите, каква е разликата между империята, републиката, и каквото беше там... scratch Ако се хвана да ги изгледам някой ден заедно с някой вманичавен фен може и да разбера нещо...

Иначе, сигурен съм, че си има своите плюсове - например аз се влюбих в Джар Джар, невероятен герой! Ms. Green И Принцеса Лея (или Лия? Лая? Лоя? ) беше много готина! Друго не мога да си спомня...

STAR WARS D2975a235489e944

Хм..., че то филмът е такъв , че и три годишно дете да разбере , кои са добрите и лошите , каква е разликата между Империята и Републиката ! Very Happy И за кои роботи става въпрос ??? Laughing R2D2 и C3PO (мобилното кошче за боклук и златният робот с маниери на иконом) ???

П.П. Сигурно си единственият човек на земята , който харесва Джар-Джар ! Laughing Razz
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСря Авг 12, 2009 8:49 pm

*вдига ръчичка*
Ето още един човек, който харесва Джар-Джар. Или поне магьосник. Сега, не ми е изяснено доколко сме хора, ама ми е съвсем ясно, че Джар-Джар го обожавам. Ms. Green
Били, съвет. Почни от Епизод 4 до Епизод 6 и след това Епизод 1. Т.е. карай ги по реда, по който са издадени. Идеята е следната. Едно време е имало Република и демокрация, Джедайския орден е пазел мира и справедливостта. После Ситите са завладели Галактиката, унищожили са Републиката, избили са джедаите с изключение на Оби-Уан Кеноби и Йода.
Роботите са много видове. Добри или лоши са според това кой ги е създал и какъв вид роботи са. Арту и Трипио са добри и през цялото време служат на семейство Скайуокър.
По-опростено от това не мога. Дано си разбрал всичко^^

Марток верно си плаче за огненото кълбо за такива приказки. Или за понижаване в магическо ниво. Тц-тц-тц. То не, че нещо против Стар Трек, ама пусни си темичка за тях, бря, какво флуудиш тази. Razz
Да не стане после Ринсуинд.
Razz
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСря Авг 12, 2009 9:47 pm

Аз нямах впредвид тези роботи, но онези от втората част? Тези клонирани ли са? А онези в петата, които пак са нещо клонирани? Не, явно не е за мен това. silent
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСря Авг 12, 2009 9:53 pm

Ъм, те не са роботи.
Те са изкуствено човеци, клонинги. Създадени са от гените на един човек, с добавен ген за ускорен растеж и добавен ген за подчинение. Реално погледнато не са нито добри, нито лоши, просто се подчиняват. По време на обучението им е зададена в паметта им Заповед 66 -> избиване на джедаите. Когато в Епизод ІІ ги пращат да служат на джедаите, те им служат - защото така им е заповядано. Когато в края на Епизод ІІІ Дарт Сидиъс поема контрола открито и им дава Заповед 66 те спират да служат на джедаите и я изпълняват. Оттук нататък стават слуги на истинския си господар - Дарт Сидиъс, Императора - и в Епизоди ІV-VІ си се появяват само като такива.
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
IvanHelsing
Активен мъртвец
Активен мъртвец



Мнения : 13
Дошъл в Дискъ на : 15.08.2009

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 10:08 am

Джар Джар е най-готиният герой от новата трилогия Laughing
Фен съм на поредицата, най вече на 4-6 част. Има и няколко добри книжки по поредицата, а компютърните игри са сред най-добрите (е, има и доста тъпи).
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 11:10 am

От книжките най-много обичам поредицата на Джуд Уотсън "Ученик на Джедая". Сега знам, че феновете ще ме оплюят, ама... Тимъти Зан просто не ме хвана... Две книги съм му чела, втората май не я дочетох, не съм сигурна... Просто не ми харесаха и това е...
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСъб Авг 15, 2009 1:07 pm

На Зан книгите за мен са адски добри ! Отделно , че сигурно двата най-добри персонажа от Разширената Вселена са именно там - Адмирал Траун и Мара Джейд ! Smile

IvanHelsing написа:
а компютърните игри са сред най-добрите
Определено ...
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeСъб Окт 03, 2009 4:31 pm

Star Wars: The Clone Wars S02 E01-02

Вторият сезон започна вчера и вече качиха първите два епизода... Уау!
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 4:53 pm

Задава се нова трилогия "Междузвездни войни" ?


Филмът "Аватар" на Джеймс Камерън толкова силно е впечатлил Джордж Лукас, че той е решил да заснеме нова трилогия "Междузвездни войни", като използва разработената от Камерън технология, съобщи Лента.ру, като се позова на сайта MarketSaw, предаде БТА.

Лукас планирал лично да продуцира проекта, а създаването на филмите да повери преди всичко на приятелите си - Стивън Спилбърг и Франсис Форд Копола.

Изданието AICN се е обърнало към компанията Lucasfilm за коментар, но пресслужбата не е отрекла или потвърдила новината. Оттам са заявили само, че в момента студията не работи върху филми в 3D-формат.


____________________________________________________________


Цитат :
...съобщи Лента.ру, като се позова на сайта MarketSaw, предаде БТА
Wink Laughing
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 8:43 pm

.... да смея ли да се надявам или с този източник на информмация да не смея... ? (:
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeЧет Окт 29, 2009 6:03 pm

Ехеее и аз съм фен на мм...трилогията? ...(то стана шестлогия ама нищо Wink ) Филмите съм ги гледала поне по 4-5 пъти, но за съжаление толкова отдавна, че по-фенските моменти вече не ги помня...Sad Иначе поредицата на Тимъти Зан съм я чела от-до-купих си втората книга( какъв ми е бил акълът-заради Хан Соло на предната корица и то защото тогава бях гледала "Индиана Джоунс", а не заради самия герой... Smile Smile Smile ) После пък от библиотеката прочетох и останалите 5...Биваха, макар да не ги помня с нещо особено-освен че Зан допусна грешка и действието в едната от книгите му се развиваше на планетата на Чубака, която във филма взривиха Smile А Анакин като герой и актьор ми харесва повече от Люк Скайуокър Razz
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeЧет Окт 29, 2009 6:20 pm

Sisito0o написа:
А Анакин като герой и актьор ми харесва повече от Люк Скайуокър Razz

Eвалата! cheers

Инак най-якия герой е HK-47 от KOTOR. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeЧет Окт 29, 2009 7:02 pm

Sisito0o написа:
Ехеее и аз съм фен на мм...трилогията? ...(то стана шестлогия ама нищо Wink )
Евала !
Sisito0o написа:
Биваха, макар да не ги помня с нещо особено-освен че Зан допусна грешка и действието в едната от книгите му се развиваше на планетата на Чубака, която във филма взривиха Smile
Взривиха Алдеран , планетата на Лея Органа , а тази на Чубака и уукитата се казва Кашиик ! Wink
Sisito0o написа:
А Анакин като герой и актьор ми харесва повече от Люк Скайуокър Razz
Канадското недоносче има още много хляб да изяде , докато стигне Марк Хамил ! Wink Е , на теб ако ти харесва като визия повече..., това вече е друг въпрос . Smile
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:21 am

Цитат :
Канадското недоносче има още много хляб да изяде , докато стигне Марк Хамил ! Wink Е , на теб ако ти харесва като визия повече..., това вече е друг въпрос . Smile
Таман за визията говоря Smile Smile Като игра не съм гледала епизоди 1,2 и 3 чак толкова, колкото 4, 5 и 6 за да имам безпристрастно мнение за актьорската игра Razz
Ммм не съм сигурна, но не взривиха ли именно Кашиуук в третия филм?
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:31 am

Как бройш третия? Третия излязъл или третия като заглавие?

Иначе и аз като фен на sci-fi-то изобщом, обожавам Междузвездни Войни ... дори във kotor колко часове са отишли. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:58 am

Абсолютно съм сигурна, че взривиха Алдераан - "родната" планета на Лея пред очите й. Кашийк по време на Империята е робск а планета, уукитата са превърнати в роби и са в много лошо положение. Чела бях как се спасяват после, ама не помня. Laughing Имаше някакво бедствие и на тяхната планета, ама не беше взривяване^^
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 1:05 pm

Sisito0o написа:
Цитат :
Канадското недоносче има още много хляб да изяде , докато стигне Марк Хамил ! Wink Е , на теб ако ти харесва като визия повече..., това вече е друг въпрос . Smile
Таман за визията говоря Smile Smile Като игра не съм гледала епизоди 1,2 и 3 чак толкова, колкото 4, 5 и 6 за да имам безпристрастно мнение за актьорската игра Razz
Ммм не съм сигурна, но не взривиха ли именно Кашиуук в третия филм?
Трябва да гледаш само 2 и 3 , тъй като в първата част Анакин е още малко момче и е игран от друг актьор (според някои кукла Laughing ) .
Алдеран е планетата , която бе избрана нарочно , тъй като Лея е отгледана там . Wink

П.П. И взривиха планетата в четвъртия филм ( Нова надежда ) .
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





STAR WARS Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
STAR WARS
Върнете се в началото 
Страница 1 от 5Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Disney купува LucasFilm; Star Wars: Episode VII през 2015

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Филми-
Идете на: