Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 STAR WARS

Go down 
+7
Tristan
Grethor
coolwind
Nastee
Freki
A_D_P_10
Еск
11 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 7:44 pm

Знам за нея де! Very Happy Very Happy Very Happy Но 3 филм, за съжаление, съм го гледала само веднъж и то доста странно- с фр го изгледахме на части и с прескачания (става дума за последния излязъл-най-новия) и май останах с впечатлението, че и там взривиха нещо или поне имаше апокалипсис на планетата на уукитата-нз може да е моя грешка..Сори, ако е така Wink
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 7:47 pm

Имаше просто битка.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 7:52 pm

Ето ви нагледен пример защо никога не бива да гледате филм на части.... Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 7:54 pm

Ми аз съм го гледал към 15 пъти Laughing Всичките части и игрите по 100 пъти съм превъртал ... Kotor Има невероятна история! A_D_P_10 щом си фен ако не си я играл давай! Въпреки че е игра има супер история. Ако си я играл знаеш за какво говоря! Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 8:35 pm

Ноби Нобс написа:
Kotor Има невероятна история! A_D_P_10 щом си фен ако не си я играл давай! Въпреки че е игра има супер история. Ако си я играл знаеш за какво говоря! Smile
Е няма как да не знам KOTOR-а ! Не съм я играл , макар че съм почвал и двете части на няколко пъти , по простата причина , че не обичам RPG-та ! Историята обаче я знам и си напълно прав за уникалността и . Няма нищо чудно в това , тъй като е част (задължителна) от една добра игра !

П.П. Между другото , до края на годината по БТВ трябва пак да излачат Сагата , като за първи път в наш ефир ще пуснат и Епизод III ! Smile
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 8:42 pm

Oхо ще се гледа 16ти път! Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 8:48 pm

Ноби Нобс написа:
Oхо ще се гледа 16ти път! Laughing
И аз така ! Няма да се откажа докато не се превърна в откачалка , като една мила дама в епизод на Досиетата Х ! Мълдър отиде в болницата при нея , за да разследва случая с предполагаемото похищение от извънземен , за което тя е докладвала . Много развълнуван и ентусиазиран беше , до момента , в който тя му каза , че извънземният си имал лазерен меч и името му било Люк Скайуокър ! Very Happy Мълдар вече съвсем отегчен я пита : "Госпожице , колко пъти сте гледали Междузвездни войни?"
Тя: "365 пъти , но не вижда какво общо има с моя случай !" Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 9:41 pm

Добре. Край. Предавам се. Следващата седмица съм във ваканция и смятам да гледам Междузвесдни войни. Някой да има да каже нещо по въпроса откъде трябва да почна, или от началото си е добре?
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 9:44 pm

angya написа:
Добре. Край. Предавам се. Следващата седмица съм във ваканция и смятам да гледам Междузвесдни войни. Някой да има да каже нещо по въпроса откъде трябва да почна, или от началото си е добре?
От 35-тата минута на четвъртия филм започни ! Laughing Laughing Laughing
Има шест филма , озаглавени Епизод I , II , III , IV , V , VI . Какво объркване може да има ? Very Happy
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:09 pm

A_D_P_10 написа:
angya написа:
Добре. Край. Предавам се. Следващата седмица съм във ваканция и смятам да гледам Междузвесдни войни. Някой да има да каже нещо по въпроса откъде трябва да почна, или от началото си е добре?
От 35-тата минута на четвъртия филм започни ! Laughing Laughing Laughing
Има шест филма , озаглавени Епизод I , II , III , IV , V , VI . Какво объркване може да има ? Very Happy

Ддз, нали бяха излизали разбъркано (аз всъщност съм ги гледала, но съм била твърде малка)
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:11 pm

Реда на излизане е:

4, 5, 6, 1, 2, 3.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:19 pm

Ноби Нобс написа:
Реда на излизане е:

4, 5, 6, 1, 2, 3.

А някой знае ли защо? (освен за да се правят на интересни)
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:22 pm

angya написа:
Ноби Нобс написа:
Реда на излизане е:

4, 5, 6, 1, 2, 3.

А някой знае ли защо? (освен за да се правят на интересни)
Хаха ! Никой не се е правил на интересен . Правят първата трология ! После Лукас прави втора трилогия , която хронологически предхожда първата .... и това е . Нищо чудно , странно и неразбираемо ! Smile
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:28 pm

A_D_P_10 написа:
angya написа:
Ноби Нобс написа:
Реда на излизане е:

4, 5, 6, 1, 2, 3.

А някой знае ли защо? (освен за да се правят на интересни)
Хаха ! Никой не се е правил на интересен . Правят първата трология ! После Лукас прави втора трилогия , която хронологически предхожда първата .... и това е . Нищо чудно , странно и неразбираемо ! Smile

Да де, само дето не знаех Embarassed Тъй де. Ще ги гледам.
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПон Ное 02, 2009 8:54 pm

Тъй. Всичко е гледано. От мен де.
Филмите са приблизително онова, което очаквах: определени идеи за света, поднесени по типичния star wars начин (който всеки познава, дори да не е гледал филмите).
Чувала съм, че първите три (1,2 и 3 имам предвид) били по-слаби, че 4, 5 и 6 били класика и историята била по-интересна и не знам още какво. Не съм съгласна. Истина е, че 3 прекали, прекрачи всички граници и се гмурна в морето на безсмислието с онази 15-минутна битка (в която, на всичкото отгоре, никой нема приличието да се гътне). Но историята ми хареса.
Всъщност живота на Анакин Скайуокър (баси майтапа е тва име на български) ми е много по-интересен от този на Люк. В края на краищата, той е центърът на цялата поредица, въпреки че, или може би точно защото, по средата взе, че стана лош. Люк бе създаден само и единствено да покаже, че татко му все пак не е чак такова копеленце, каквото сам се изкарва.
Любим ми е първият филм, но това е вероятно защото съм пристрастна: като малка съм чела от онези книжки писани по поредицата и в тях се разказваше за времето на обучение на Оби Уан. Още тогава Куай Гон ми допадна като учител (Оби Уан никога не успя да достигне неговото ниво и, по мое мнение, игра гадната роля на идиот в сравнение с ученика си. Или поне така изглеждаше.) пък и двойка добър-учител с ученик-който-има-какво-да-научи винаги ми е интересна.
Но съм доволна, че ги гледах, за мен това наистина е част от културата на последните 30 години и си струва да се види, дори само за да знае човек за какво иде реч.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeПон Ное 02, 2009 10:31 pm

Чела си "Ученик на джедая"!!!
Любимо, любимо!!!!!!
Обожавам тази поредица, всяка книга си я купувах в мига, в който се появи на щанда на Егмонт и я изчитах моментално. Абсолютно съгласна съм, че Куай-Гон и Оби-Уан са страхотна двойка учител-ученик и напълно разбирам пристрастието ти, защото както писах по-рано "Невидима заплаха" и на мен ми е най-любимият филм от шестте, а "Ученик на джедая" са ми най-любимите SW книжки^^
Въпреки това аз си оставам фенка на Люк. В Анакин има твърде много неща, които ме дразнят, макар и да си е факт, че той е гръбнакът на поредицата.
Макар че същото може в някакъв смисъл да ксе каже и за... Йода. Малкото зелено човече, с което ми звънеше повече от година телефонът ми е може би най-любимият джедай. Във всичките части, в които го има. И в книгите, и в комиксите, навсякъде^^
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 03, 2009 1:35 am

angya написа:
Тъй. Всичко е гледано. От мен де.
Филмите са приблизително онова, което очаквах: определени идеи за света, поднесени по типичния star wars начин (който всеки познава, дори да не е гледал филмите).
Чувала съм, че първите три (1,2 и 3 имам предвид) били по-слаби, че 4, 5 и 6 били класика и историята била по-интересна и не знам още какво. Не съм съгласна. Истина е, че 3 прекали, прекрачи всички граници и се гмурна в морето на безсмислието с онази 15-минутна битка (в която, на всичкото отгоре, никой нема приличието да се гътне). Но историята ми хареса.
Всъщност живота на Анакин Скайуокър (баси майтапа е тва име на български) ми е много по-интересен от този на Люк. В края на краищата, той е центърът на цялата поредица, въпреки че, или може би точно защото, по средата взе, че стана лош. Люк бе създаден само и единствено да покаже, че татко му все пак не е чак такова копеленце, каквото сам се изкарва.
Любим ми е първият филм, но това е вероятно защото съм пристрастна: като малка съм чела от онези книжки писани по поредицата и в тях се разказваше за времето на обучение на Оби Уан. Още тогава Куай Гон ми допадна като учител (Оби Уан никога не успя да достигне неговото ниво и, по мое мнение, игра гадната роля на идиот в сравнение с ученика си. Или поне така изглеждаше.) пък и двойка добър-учител с ученик-който-има-какво-да-научи винаги ми е интересна.
Но съм доволна, че ги гледах, за мен това наистина е част от културата на последните 30 години и си струва да се види, дори само за да знае човек за какво иде реч.
Първо да те поздравя , че най-после гледа САГАТА ! След това да те порицая , че го направи чак сега ! Laughing
Едно уточнение : поредицата никога не е била разделена на две части - една представяща живота на Люк , а другата описваща съдбата на Анакин ! Джордж Лукас отдавна го е казал : STAR WARS е ЗА Дарт Вейдър - неговият живот , неговата съдба , неговите страсти , неговото величие и неговото падение . От момента в , който зърваме малкото момче , заробено на пустинната планета Татуин в Епизод I: Невидима заплаха до края му във втората Звезда на смъртта , високо над джунглите на Ендор и появата му като дух пред Люк в последвалите празненства в Епизод VI: Завръщането на джедаите .
По въпроса за това , дали новата трилогия е по-лоша от старата или обратното , ще ти дам един приятелски и съвсем добронамерен съвет (надявам се няма да се обидиш , а и не вярвам да го направиш Smile ) : изгледай още филми , изчакай още няколко години и виж дали няма да си промениш мнението (при все , че за мен подобни сравнения между двете трилогии и разполовяването на САГАТА са излишни и глупави ) .
Защо първите три филма (впоследствие оказали се последните три Laughing ) , са по-добри от новите ( Епизод I , II , III ) ? Погледни в общ план , какво представлява един наистина стойностен филм : събирателен образ от кинематография , озвучаване , сюжет , актьорска игра , костюми , декори ...
Погледни това :

STAR WARS - Page 2 Sailbarge и STAR WARS - Page 2 Jedicompare

Какво виждаш: драскотините , падналата боя , ръждата , следите , коити времето е оставило върху баржата . Това е предмет , истински , той е там и актьорите наистина са стъпили върху него .
Подобни примери мога да дам още , колкото искаш : с всеки един кораб и неговият интериор , с всяка нова планета , която героите посещават и чудатостите на нейните жители , флората , фауната... Всичко е там ! Дали ще е умалено от мащаба или ще е в реални размери , то е нарисувано , залепено , зашито , изрязано , изчукано , сглобено , отлято , построено от нечии неуморни ръце .

Сега виж това:

STAR WARS - Page 2 Arc170s_battle

Да , много е зрелищно , признавам и цялата тази битка над Корусант беше впечатляваща , но като го видиш ти се иска да грабнеш джойстика/клавиатурата/мишката . Very Happy Сякаш е излязло от компютърна игра .

STAR WARS - Page 2 Haydengreen2

STAR WARS - Page 2 Greenscreen

Оставям ги без коментар .
Оттук идва обаче и друг проблем .
Натали Портман е една от любимите ми актриси (още от "Леон") , но играта и в новата трилогия беше...слабичка , направо издишаше ! Подобно беше положението и с много от другите актьори ( не всички - МакГрегър си беше на ниво както винаги , Нийсън и МакДармид също ) . Защо ?
Та слагат актьора в стая със зелени стени , абсолютно сам и режисьорът му говори: "Така , приземихте се на невероятна планета с извънземни форми на живот . Ти слизаш от кораба (в случая от никъде) и забелязваш странни създания да подскачат около теб . Учудена си ! Изрази го ... постарай се , де ! Сега едно от тях ти подава ръка . Протегни ръка ! Надясно ..., моето дясно ! Сега си възхитена ... " Very Happy Wink

Нещо много оригинално и показателно: STAR WARS - Page 2 Lucas-green-screen Wink

Не съм против всичко това , а и как да бъда , след като в новите филми имахме щастието да се докоснем до приказната архитектура , прекрасната природа и провинциалния уют на Набу , до високотехнологичния рай на планетата-мегаполис Корусант , до суровия , жесток , "хазартен" , пясъчен Татуин , до вулканичния и изпепеляващ Мустафар , и до светове като Джионозис , Кашиик , Утапау , Камино , пленили въображението ни , както никой друг .
За всичко обаче си има време , място и МЯРКА ! Wink

Да не забравяме и годините , в които са излезли първите филми , защото това наистина е важно . Ефекта , който са оказали върху хората е несравним и подобно нещо сега (или по времето на новата трилогия) е просто невъзможно !

Нека не оставам неразбран ! Обичам STAR WARS ! Обичам и шестте филма и гледам на тях като на едно цяло , завършено и неделимо ! Няма нова , стара , млада , в трета възраст... трилогия ! Laughing Съществува единствено необятната и приказна Вселена , с която смелото въображение на Джордж Лукас ни дари и която не спира да омагьосва и пленява умовете на поколение , след поколение...

П.П. Официално , считано от днес , съм ти обиден Crying or Very sad за отношението ти към един от най-смелите и мъдри джедаи (и мой любим персонаж от поредицата) - ОБИ-УАН КЕНОБИ ! Смятам , че Еск ще ме подкрепи ! Very Happy

П.П.2 Angya , виж този документален филм ---> ЦЪК !!! , който дава представа за това , защо оригиналната трилогия е това , което е - институция-постулат в киното ! Това е първата част (от общо 15 ; всяка по 10-тина минути ; отстрани ще видиш останалите) . Изгледай го целия ! Сигурен съм , че много ще ти хареса , а и на всеки , който желае да го види .
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 03, 2009 10:04 am

Кириле, имам една забележка относно декора. Защо уважаваш ръчния труд на единия, въображението му, усета му за детайлите, а се отнасяш пренебрежително към другия, малкия очилатко пред екрана, който също има въображение и усет за детайли? Това, че е не е направено "на ръка" означава ли, че е по-малко стойностно? Представи си сцената, която си показал горе, битката в космоса. Сега си представи как ли би изглеждала, ако не бяха използвали компютърна анимация. Отговорът е ясен: като от филм от преди 30 години. Razz
Иначе съм съгласна с всичко друго. Лично за мен това, което дава "плюс" на епизоди IV, V, VI и "минус" на I, II, III, (главно на II и III) са актьорите. Kакво имаме в по-старите епизоди - имаме Харисън Форд, имаме Дарт Вейдър (който има присъствие). Какво имаме в по-новите? Анакин Скайкуокър (който има... какво има, красива коса? Suspect) И изобщо, този Хейдън Кристенсен много ми бърка в очите. Та такива неща, сравняваме силното присъствие с красивата коса, то е ясно кое ще спечели.
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 03, 2009 11:25 am

Така. Леле, колко сте изписали! Shocked
Ново начало.
Първо, всъщност аз бях гледала всички филми. Или поне със сигурност първите 4 (по ред на излизане). Просто защото вкъщи се гледаха по онова време. Проблемът бе, че не с ги спомнях, което пък сигурно е нормално, след като тогава съм била доста малка. Както и да е.
Причината да харесвам повече първите три филма (най-вече първия, но причината за това е изяснена) е, че животът, историята на Анакин ми бяха по-интереси от тези на Дарт Вейдър. Превръщането на един злодей в такъв винаги ме е интригувало повече от действията му като такъв. В края на краищата, злото е твърде предвидимо.

Декорите в последните три части наистина са впечатляващи. Така е. Защото и аз през цялото време си мислех, леле през '77 как са го направили това о.О. Актьорската игра също ме впечатли (нямаше как да си затворя очите пред младия Харисън Форд Laughing ), но просто самата история не ме привлече така. Вейдър си беше оня чичка с черната маска, чието присъствие на екрана се демонстрираше ясно с прочутата мелодийка..., но Вейдър беше... играчка в ръцете на грозния-чичка-дет-не-се-и-опитах-да-му-запомня-името. И той сякаш нямаше нищо против! Та той е зъл! Или поне такъв трябваше да е. Ето, гореспоменатия грозен чичка (не ме разбирайте погрешно, костюмът си беше върха) си каза директно на Люк: убий го и заеми мястото му. Това вече е истинска злоба! 'Всеки е заместим, освен аз'...
В първите три части бе... абе в тях открих мъдрост (то и в последните я имаше де). Доброто се превръща в зло когато се поддаде на страховете си. Вероятно в това отношение съм пристрастна, защото имам много наблюдения над истински хора в непосредственото ми обкръжение, та ми е било интересно да видя, че и други смятат така. Не знам.
Но пък съм съгласна за това с актьорската война. Аз лично съм включена в една пиеса, и на кастинга трябваше да играем само с текст: никакви декори, костюми или дори сцена. Ами трудничко е. Не бих могла да си представя те как се справят.

Всъщност мисля, че основната причина да правя разлика между първа и втора трилогия е, че гледах филмите подред. Тоест започнах с по-новите и завърших с по-старите. Това до някаква степен повлия мнението ми, но фактът, че първият филм си остава любим няма нищо общо.
A_D_P_10, моето отношение към Оби Уан Кеноби си е много добро (още от книжките ученик на джедая (благодаря, Еск)). На мен ми се стори, че във филма го третират като идиотче в сравнение с Анакин. Нещо, което на мен лично ми се струва обидно.

Фреки, сигурно не е трудно да имаш присъствие с голяма, лъскава, черна маска на главата Laughing .
И бтв, на Анакин Скайуокър косата му на нищо не мязаше, не знам как точно ще победи добрата актьорска игра Laughing


ЕДИТ: Видяхте ли сега какво чудовище ме накарахте да напиша? А? Доволни ли сте?
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 03, 2009 12:02 pm

Eто как аз виждам нещата с Анакин/Дарт Вейдър, вкратце. I-III - потъване. IV-VI - издигане, рехабилитация, един вид. Наречете ме изпаднал романтик, но второто ми харесва повече. tongue
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 03, 2009 12:14 pm

Freki написа:
Eто как аз виждам нещата с Анакин/Дарт Вейдър, вкратце. I-III - потъване. IV-VI - издигане, рехабилитация, един вид. Наречете ме изпаднал романтик, но второто ми харесва повече. tongue

Изпаднал романтик!!! *сочи с пръст*
Шегичка. Всъщност издигането бе след срещата със синчето му, а това не бяха и трите серии. Всъщност издигането си трая цели 5 минутки, докато грозния чичка измъчваше синчето, а той мн дълго и продължително се чудеше дали да го спаси или не. Все пак му признавам спасяването, много... семейно беше някакси.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 03, 2009 1:24 pm

Freki написа:
Кириле, имам една забележка относно декора. Защо уважаваш ръчния труд на единия, въображението му, усета му за детайлите, а се отнасяш пренебрежително към другия, малкия очилатко пред екрана, който също има въображение и усет за детайли? Това, че е не е направено "на ръка" означава ли, че е по-малко стойностно? Представи си сцената, която си показал горе, битката в космоса. Сега си представи как ли би изглеждала, ако не бяха използвали компютърна анимация. Отговорът е ясен: като от филм от преди 30 години. Razz
Иначе съм съгласна с всичко друго. Лично за мен това, което дава "плюс" на епизоди IV, V, VI и "минус" на I, II, III, (главно на II и III) са актьорите. Kакво имаме в по-старите епизоди - имаме Харисън Форд, имаме Дарт Вейдър (който има присъствие). Какво имаме в по-новите? Анакин Скайкуокър (който има... какво има, красива коса? Suspect) И изобщо, този Хейдън Кристенсен много ми бърка в очите. Та такива неща, сравняваме силното присъствие с красивата коса, то е ясно кое ще спечели.

Freki , явно съм останал неразбран , въпреки , че помолих за обратното . Very Happy Нямам нищо против компютърната анимация , боже опази Shocked , но когато е сполучливо използвана , пасваща идеално на съответната сцена . Както казах , битката над Корусант изглеждаше зрелищно , да , но като цяло нещо не беше наред , сякаш нещо не си беше на мястото (много неща всъщност) . Може и да не знаете , но много от филмите , практически всеки голям , касов проект в последните 30 години за който се сетите , е имал звукови и визуални ефекти , благодарение на "Индъстриал Лайт енд Меджик" - фирмата на Джордж Лукас , направила първите си стъпки , a long time ago , in a galaxy far , far away... Wink Много от тези филми са пример за това , как трябва да се използва компютърната анимация . За съжаление в Епизод I , II , III , не се получи така добре , не във всички моменти от филмите естествено , но в достатъчно .

Freki , не забравяй и Алек Гинес . Wink Актьор от неговия калибър нямаше в новите епизоди . А и , при все , че са били дебютанти и Марк Хамил и Кари Фишър се справиха блестящо .
Върнете се в началото Go down
Sisito0o
Вещицъ
Вещицъ
Sisito0o


Мнения : 134
Дошъл в Дискъ на : 20.10.2009
Възраст : 31 Местоположение : Вкъщи ;)

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 03, 2009 2:35 pm

btw-познайте и тези двамата днес- http://cache.gawker.com/assets/images/gawker/2008/04/53047207.jpg
Сладури Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1383
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 03, 2009 4:22 pm

Sisito0o написа:
btw-познайте и тези двамата днес- http://cache.gawker.com/assets/images/gawker/2008/04/53047207.jpg
Сладури Very Happy Very Happy
Сладури са наистина , макар че алкохолът не е простил и на нея ! Laughing

Между другото вижте това нейно изключително изпълнение на церемонията по нагарждаването на Лукас за цялостно творчество: ЦЪК !!!
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitimeВто Ное 03, 2009 4:26 pm

И още една нейна снимка! ЦЪК! Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Sponsored content





STAR WARS - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: STAR WARS   STAR WARS - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
STAR WARS
Върнете се в началото 
Страница 2 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Disney купува LucasFilm; Star Wars: Episode VII през 2015

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Филми-
Идете на: