Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Последно гледах...

Go down 
+17
Lenore~
Лю
Кестен
Crippled Alice
Morte
Tristan
Gytha Ogg
Nastee
Еск
Grethor
Ноби Нобс
A_D_P_10
Freki
angya
The Grim Reaper
coolwind
RADOSTina
21 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next
АвторСъобщение
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 6:38 pm

Nastee написа:
Разни хора, разни идеали.
Е , те това е ! Wink бира
Nastee написа:
Има филми на които не гледам толкова критично, но предварително натрупаните впечатления които съм създал, не са могли да бъдат оправдани специално за този. Иначе да - не беше лош. Но можеха да се постараят да го направят по добре.

Е , разбира се , винаги може по-добре . Най-малкото подобен филм е светъл лъч сред "плявата" , която излиза напоследък (това "напоследък" вече продължава доста дълго време , де Razz ) .
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 8:52 pm

A_D_P_10 написа:
Най-малкото подобен филм е светъл лъч сред "плявата" , която излиза напоследък (това "напоследък" вече продължава доста дълго време , де Razz ) .
Тук две мнения няма. Smile
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 5:59 pm

Гледах за Копилетата. Жалко за Шошана, искаше ми се да оживее. Neutral
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 7:07 pm

Мда и на мен. Филма беше мн добър, въпреки (за мен нямат проблем де) гадостите.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Grethor
Магесник
Магесник
Grethor


Мнения : 328
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeЧет Сеп 17, 2009 8:22 pm

"Дракула: Мъртъв и доволен". Страхотна комедия.
Върнете се в началото Go down
http://grethorsblogfantastic.blogspot.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeПет Сеп 18, 2009 3:26 pm

Последно гледах... - Page 2 Yearone1

Гледах го главно заради Джак Блек ! Тоя идиот много ме радва ! Very Happy Засмях се два-три пъти и това е ! По-добре стойте далеч от този филм . Very Happy
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeСъб Сеп 19, 2009 4:26 pm

"Brazil" (1985) (любимият на Оня с очилата). Няма да го хваля, той е достатъчно нахвален. Просто го гледайте. На Иво, моето Оруел-другарче ще му хареса. Мен лично малко ме заболя главата, но то може да е защото стоях на неудобен стол два часа и отгоре.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeСъб Сеп 19, 2009 11:42 pm

A_D_P_10 написа:
Фронтмените, които умряха твърде рано

...............................................................................

Иън Къртис - Joy Division

възраст: 23
причина за смъртта: самоубийство чрез обесване
По това време проблемите с брака и епилепсията на Къртис се засилват, като има и връзка с журналистката Аник Оноре. Той се обесва в кухнята на дома на родителите му на 18 май 1980.

Последно гледах... - Page 2 Joy_division_bowden_06_450x300

Ian Curtis & Joy Division

Последно гледах... - Page 2 Control_poster_uk

Control

''Контрол'' е биографичен филм, разказващ за живота на младия певец Ян Къртис в ролята (Сам Райли). Режисьор на филма е Антон Корбиж а другите главни роли са поверени на Саманта Мортън, Крейг Паркинсън. Феновете на ''Джой Дивижън'' чакат с нетърпение игралния дебют на световноизвестния фотограф и режисьор на клипове Антон Корбийн. ''Контрол'' е завладяващ филм за твърде краткия живот на Йън Къртис - вокалистът на групата и една от най-митичните пост-пънк персони. Снимайки в ярко черно-бяло, Корбийн за пореден път отдава почит на Къртис и значителния му принос в музиката, както направи и в прословутия си клип ''Atmosphere'', заснет през 1988 г.Филмът е вдъхновен от автобиографията на вдовицата на Къртис - Дебора (изиграна тук от изключително впечатляващата Саманта Мортън), за която той се жени съвсем млад. Сюжетът проследява Къртис (великолепно изпълнение на Сам Райли) от годините му като замечтан, отнесен тийнейджър, танцуващ на музиката на Дейвид Бауи в стаята си, до самоубийството му на 18 май 1980 г., в нощта преди групата да замине за първото си американско турне.По-голямата част от филма е фокусирана върху личния живот на Къртис. Виждаме бурната му връзка с жена му, изневярата му с белгийската промоутърка Аник Оноре - ''Love Will Tear Us Apart'' вече звучи по съвсем друг начин - и ужасяващите му епилептични пристъпи. Виждаме и борбата му със славата и ежедневието: с нарастващото признание на бандата, той започва работа в офис, става баща и му се налага да изплаща ипотека.Корбийн не показва само мрачната страна от живота на Къртис, нито пък само решението му да се самоубие. Той изразява възторга си от енергията на ''Джой Дивижън''. Феноменалният Райли пее сам повечето от песните в саундтрака, акомпаниран от Джеймс Антъни Пиърсън, Джо Андерсън и Хари Тредуей, играещи съответно Бърнард Съмър, Питър Хук и Стивън Морис ? музикантите, които ще създадат ''Ню Ордър''. Възстановките на музиката и концертите са зашеметяващи.Световна премиера 05 Октомври 2007г.

________________________________________________________________

Много добре реализиран филм ! Относително непознати актьори (поне за мен ; с изключение на един-двама) със страхотно присъствие и игра и една великолепна режисура ! Сам Райли заслужава и похвала за гласовите му данни и за това , че е научил адски странните движения на Йън Къртис Very Happy ( а и чисто визуално двамата много си приличат ) . Задължителен за меломаните..., а и за тези , които не са - филмът е достатъчно добър за да грабне и тях . Wink
Върнете се в началото Go down
Grethor
Магесник
Магесник
Grethor


Мнения : 328
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeНед Сеп 20, 2009 10:02 am

"Давай, Англия". Готина комедийка.
Върнете се в началото Go down
http://grethorsblogfantastic.blogspot.com/
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeСря Сеп 23, 2009 10:01 pm

Последните филми , които гледах ... накратко:

Последно гледах... - Page 2 40361_3

- добър уестърн ; и без това много рядко взеха да се появяват филми от този жанр , така че си заслужава...


Последно гледах... - Page 2 Grizzly%20man

- документален филм за любител на природата ---> фауната ---> палавите мецани-гризли ; 13 години живее сред тях , докато накрая не бива изяден...
Върнете се в началото Go down
Gytha Ogg
Върховнъ Майкъ
Върховнъ Майкъ
Gytha Ogg


Мнения : 52
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Ланкър

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeСря Сеп 30, 2009 7:41 pm

Ихаааа ... Няма да ви надувам глават колко е велико японското кино. L е фантастичен!
Предполагам всички сте го гледали за това няма да давам инфо за какво иде реч във филмчето!
Последно гледах... - Page 2 Deathnotemovie


Последната промяна е направена от Gytha Ogg на Пет Окт 02, 2009 1:30 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Gytha Ogg
Върховнъ Майкъ
Върховнъ Майкъ
Gytha Ogg


Мнения : 52
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Ланкър

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 02, 2009 1:26 pm

A Millionaire's First Love
Корейски
От доста време не бях плакала толкова на филм!
Историята: Богато разглезнео момче, което има всико- коли, жени и неограничен брой кредитни карти. Когато навършва 18, разбира, че да наследи милионите на дядо си трябва да иде в едно забутано село и там да завърши образованието си. Без кредитни карти, без лъскава кола, той се отпря по пътя към порастването... и вижда живота през други очи!
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeЧет Окт 08, 2009 4:45 pm

Последно гледах :

Treasure Planet / Планетата на съкровищата (2002)
- тъй като имах доста "бели петна" относно тази анимация , реших да я прегледам пак и определено останах доволен ; един чудесен и различен прочит на класическия роман на Робърт Луис Стивънсън - "Островът на съкровищата" . Пирати в космоса , братче..., какво повече може да се иска ! Smile

The Wall / Стената (1982)
Цитат :
През далечната 1979 г. излиза култовият албум на легендарната група Pink Floyd "The Wall". Няколко години по-късно режисьорът Алън Паркър за първи път в историята прави филм по музиката от албума. До този момент винаги е било обратното - музиката се е пишела за филма. Да се визуализира музиката е голямо предизвикателство...

Светът в "Стената" е представен като апокалиптичен кошмар. Главният герой Пинк страда от отчуждението си....

Всъщност, за някои неща не трябва да се приказва, те просто трабва да се видят!...
- най-после гледах този култов филм ; силен , въздействащ , провокативен , стряскащ + МУЗИКАТА НА ПИНК ФЛОЙД !!!
Нека не бъдем просто поредните тухли в стената... Smile
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 13, 2009 10:26 pm

Princess Mononoke: приказка, показваща по невероятен начин какво ще стане, ако човекът продължава своята измислена война срещу природата. Поуката е, че природата винаги ще има бъдеще, но човекът не е задължителна част от него.
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeСря Окт 14, 2009 11:02 am

Аз последно гледах Dolan's Cadillac (Кадилакът на Долан). Филмът е правен по разказ на Стивън Кинг и много ми харесва. Атмосферата беше типична, дори и да не знаеш, че Стивън Кинг има пръст в цялата работа, ще се досетиш. (Ако си фен, де) Актьорите се справиха доста добре. Крисчън Слейтър игра главния злодей, а на него му отива да е гадно копеле. Героят пък беше страхотен. При Кинг няма съвършени герои, както знаем и тук също не оставаме разочаровани, главният герой е слабохарактерен, наркоманизиран и страхлив в началото, за да се превърне в отмъстителен, жесток убиец в края. Аплодисменти! Всъщност - имаше един съвършен образ във филма - съпругата, която беше красива, добра, смела и всеотдайна. Убиха я на 20-тата минута. Laughing Е, как да не си паднеш? И краят беше хубав, за някои хора с определени фобии може да е бил и стряскащ даже. С една дума, филмът ми хареса много и смело мога да го препоръчам. И каква ми беше изненада да прочета коментарите в замунда - "Много съм разочарован" "Гола вода" "Много е зле" ""Посредствен" "Скучен" Shocked Аз ли съм сбъркана или какво? Някой гледал ли го е и какво мисли?
Върнете се в началото Go down
RADOSTina
Стражник
Стражник
RADOSTina


Мнения : 152
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : София (нищо оргинално не ми хрумна :( )

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 16, 2009 8:53 pm

Скафандърът и пеперудата - главният редактор на модно списание се парализира изцяло. Може да движи само единия си клепач! В това си състояние вижда кой колко струва. Много силен филм.

UNE VIEILLE MAÎTRESSE - не съм сигурна в превода. Филмът е трогателен и поучителен. Разчопква отвсякъде най-силните човешки чувства.

Най-красивият филм,който съм гледала в последно време е "Пътят към любовта". По време на Втората Световна война три немски момичета стават най-добри приятелки. Следвоенна Германия обаче се превръща в ад за две от тях и трите заедно емигрират в Нова зеландия, за да започнат на чисто. Изключително красив филм.Дори и баналностите,които се вясваха тук таме, не успяха да развалят невероятната атмосфера.


Абе не мога да се оплача от филмитев последно време. Може би защото нямамникакво време и подбирам по-добре какво гледам Smile
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 16, 2009 10:27 pm

Последно гледах... - Page 2 Draft_lens3823652module27636292photo_1239817780Public-Enemies-2009-film

Най-после го гледах ! Добър , стилен и прекрасно заснет филм . Деп е ВЕЛИКАН !

П.П. По-добре го гледайте без субтитри ..., отвратителни са .
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeПет Окт 16, 2009 10:37 pm

"X-men Origins: Wolverine" - приятен филм, върна ме към любимите ми X-men и съответно после си гледах трета и втора част (и аз нз защо в такъв ред) и са чудесни, чудесни^^ Ms. Green Ms. Green Ms. Green
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeСъб Окт 17, 2009 12:30 am

"Martyrs" (Mъченици) Френска продукция от 2008. Води се драма-ужаси. Малко гнусарски (или много, зависи какъв ти е прагът на поносимост), но доста добре направен. Не е филм тип "Тексаско клане" - кървища да има там, другото не е важно. Има си и история и смисъл и всичко. Краят малко не ми допадна, но като се замисли човек - какво друго биха могли да направят? Абе, гледайте, не вярвам да съжалявате (освен ако просто не си падате по подбни филми).
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 11:52 am

Гледах българския "Йо-хо-хо" и после "The Fall", който е правен по "Йо-хо-хо".
И двата са страхотни. The Fall е страшно зрелищен! rock Изпипан е от всякъде. Обаче "Йо-хо-хо" ми хареса повече, сигурно съм предубедена Wink
Върнете се в началото Go down
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 11:59 am

Я разкажи за какво става въпрос?
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 12:16 pm

"Йо-хо-хо" е по сценарий на Валери Петров.
Spoiler:

А режисьорът на The Fall е гледал "Йо-хо-хо" и много му харесва идеята и решава да заснеме свой филм по същия сценарий. Много от нещата са същите като в българския филм, някои са по-различни. Със сигурност неговата версия е много по-мащабна и скъпоструваща, снимал е в Европа, Африка, Азия, на Фиджи и кой остров още, забравих. На невероятно красиви места.
Но въпреки всички тези красоти, Бг филмът ми се стори някак си с повече живец и по-емоционален. Пак казвам, сигурно е защото съм пристрастна. Smile
Върнете се в началото Go down
Morte
Стражник
Стражник
Morte


Мнения : 53
Дошъл в Дискъ на : 21.10.2009

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeСря Окт 21, 2009 6:32 pm

"Мъже, които мразят жени"
Това нещо трябва да се види! Smile
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeСря Окт 21, 2009 6:46 pm

Les trois couleurs: Bleu. Един от най-известните френски филми. Много психология, по-малко логика. Много добре направен, що се отнася до държанието на хората. Иначе действието се развива прекалено бавно, и през цялото време с еднаква скорост, което кара човек постоянно да се пита кога ще се случи нещо.
Върнете се в началото Go down
Grethor
Магесник
Магесник
Grethor


Мнения : 328
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009

Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitimeЧет Окт 22, 2009 10:07 am

Хищникът 2. Става, ако ти се отвори време докато чакаш някой да дойде да зареди в бензиностанцията вечерно време.
Върнете се в началото Go down
http://grethorsblogfantastic.blogspot.com/
Sponsored content





Последно гледах... - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Последно гледах...
Върнете се в началото 
Страница 2 от 18Иди на страница : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: Филми-
Идете на: