Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Последно гледах...

Go down 
+17
Lenore~
Лю
Кестен
Crippled Alice
Morte
Tristan
Gytha Ogg
Nastee
Еск
Grethor
Ноби Нобс
A_D_P_10
Freki
angya
The Grim Reaper
coolwind
RADOSTina
21 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeЧет Дек 06, 2012 12:52 pm

И аз гледах Brave. Изобщо не очаквах, че ще е кой знае колко епично (благодарение на коментара на Насти) и наистина не беше. Но ми хареса. Самата идея на филма не е за епичност, а именно за взаимоотношенията между свръхвзискателна майка и твърде горда дъщеря - точно типът проблеми за Дисни, както писа Лю по-горе. Smile Едно от нещата, заради които филмът наистина ми хареса, е говорът на героите, особено на Мерида. Интонацията, произношението - много сладко. Ms. Green
Любимите ми сцени са две - песента на Мерида в началото (когато язди и се катери по онази скала) иии... с вещицата. Тази вещица ме умори от смях. Laughing

„- Вие сте вещица!
- Дърворезбарка!
- Затова духчетата ме доведоха тук.
- Дърворезбарка съм!
- Вие ще промените съдбата ми!
- Дърворезбарка съм! Не съм вещица! Аман от мрънкащи клиенти! Ако няма да купуваш нищо, се махай!“


И после:

„Никога не прави магии там, където дялкаш. Много е важно!“ Laughing Laughing Laughing

Насти, всъщност ти от трейлърите какво реши, че ще е? Може би подвеждат към война и битки или поредици магии? Аз ги гледах след филма и не мога да преценя, затова те питам. Embarassed
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeЧет Дек 06, 2012 1:25 pm

Мда, очаквах нещата да се развият на по голяма скала, и да има повече наблягане на archery-то, което го показаха като голям елемент в трейлърите.
Създаваше впечатление за сюжет от типа "Принцесaтa трябва да се държи като принцесa, не да бъде катерач и стрелец. Ще следва трошене на норми и много героични действия от неочакваната героиня."
Archery почти нямаше - изпозастреля разни мишени докато яздеше, и после само още веднъж - освен това когато и трябваше не и свърши никаква работа.
А за взаимоотношенията - то щеше да е хубаво да има някакво развитие в майката и Мерида накрая на филма, но не ми се стори да имаше много.
"Ще се изслушваме отсега нататък" и дотам. Big whoop. Rolling Eyes
Ако не се бяха престарали да крият мечките от всички всевъзможни материали преди премиерата, и представяли филма за нещо което не е, нямаше да очаквам Мерида едва ли не да поведе войска и да отстрелва мишени в последните 30 минути на филма. Щях да очаквам мечки и мамино-дъщерни спорове, без да съм леко разочарован.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeЧет Дек 06, 2012 2:26 pm

Разбирам те, и аз си мислех, че лъкът ще има по-голяма роля. Ама нищо - нали знаеш, филмите на Дисни обикновено са с продължения и може във втора част да има битки и повечко стрелба с лък.
Но според мен има развой в майката и Мерида - още като мечка я прекъсна да не приема годежа и й подсказа да поиска промяна на традицията. Което си е мегаголяма промяна за тази суперстаромодна аристократка. Razz А на финала двете яздеха заедно - досега майката беше против тези обиколки на Мерида и дори не чуваше хвалбите й къде е била, какви планини е изкатерила и т.н., а на финала я придружаваше. И - забележи! - беше със спусната коса! Най-накрая! Ms. Green Laughing Laughing
Абе ние малко си го анализираме като по-сериозен филм, отколкото е - все пак е създаден за деца. Макар че примерно и Шрек е създаден за деца, пък какво ли няма там... влюбено
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeВто Яну 08, 2013 9:07 pm

Гледахме го, Безценни, и беше Добър! Последно гледах... - Page 18 Gollum1
3 часа ей-така, пуф! Изобщо не ги усетих.
И сега ще кажа нещо, което не можете да чуете всеки ден за джуджетата - Торин Дъбощит е секси. Ms. Green
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeСря Яну 09, 2013 2:05 pm

Да, и аз го гледах! Много, много добър! Ииии трябва да се съглася с Фреки Embarassed Laughing
Ходих 2 пъти, и двата на 2Д. Фреки, ти на 3Д ли го гледа?
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeСря Яну 09, 2013 2:46 pm

На 3Д, да. Мен не ме дразни.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeСря Яну 09, 2013 4:16 pm

За "Хобит" говорите, нали?
В България не се разпространява на 2D. Нищо не се разпространява и на 2D, ако го има на 3D. Пускат го само така, за да вземат повече пари от билетите.
Ангуа, и мен ужасно ме дразни 3D-то. Специално за "Отмъстителите" се жертвах, защото гледах всички предварителни филми и много ми харесаха, а и защото съм фенка на марвелските филми по принцип.
После зверски ме боля глава и като преспах, продължи да ме боли още един ден. Sad Това досега не ми се беше случвало... Обещах си повече да не ходя на 3D, но се изкуших отново преди Коледа - ходихме на "Чудната петорка". Рекох си - детско филмче, кратичко, нищо няма да ми стане. Еми пак много кофти ми беше след това. Sad Сега вече твърдо си обещах наистина да не ходя на 3D, с изключение единствено на "Тор: Светът на Мрака" и вторите Отмъстители. Всичко друго, което ми се гледа и ще излиза в този формат - "Айрънмен 3", "Хензел и Гретел ловци на вещици" и още куп неща - ще се чака по торентите, колкото и да ми е неприятно отлагането. Sad Но тия два филма просто няма да издържа да ги чакам няколко месеца, особено "Тор: Светът на Мрака", в който е хем любимият ми Отмъстител Тор, хем мрачните елфи - може би любимата ми фентъзи раса. влюбено
Но е ужасно, ужасно това с 3D-то. Самият факт да те принуждават да гледаш с неудобни очила - гррр! Да не говорим, че не всеки вижда ефектите - аз с моята кьоравост доста рядко виждам доста малка част от ефектите и половината неща ми се размазват... Но и хора със съвършено зрение недоволстват, че просто не си струват ефектите цялото неудобство.
Разбира се, 3D-киното си има фенове и трябва да го има. Но според мен трябва да ни дават избор. Разбира се, по чисто финансови причини, това няма да се случи...
Всъщност тия неща съм ги писала и преди... извинявам се за повторението. Embarassed
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeСря Яну 09, 2013 4:56 pm

Аз мога да го гледам, но по някое време започват да ми се разместват лещите и тогава става 6Д Laughing А с очила е гадно, моите си ми тежат достатъчно на носа (да не говорим, че точно в момента се размотавам с чивт, който е повече от диоптър по-слаб от необходимото... тогава и 2 и 3Д все тая, пак нищо няма да видя Laughing
Тук залите на 3Д били пълни до последното място, а когато ние ходихме първия път бяхме няма и 10, а втория повече, защото бе поотминало малко това с 48те кадъра.
Всъщност не е логично по финансови причини да не пускат 2Д. На тях им е на практика безплатен самия филм, а това че печелели повече от билетите също не е вярно, защото има наистина много хора които не ходят на 3Д, но биха отишли на 2Д. Просто не са достатъчно интелигентни да се сетят за тая подробност, също като противниците на торентите.
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeЧет Мар 21, 2013 1:48 pm

Мили дами (и господа, разбира се, но най-вече дами), този пост е посветен на феновете на Алан Рикман.
Снощи гледах Гамбит, последният филм, който излезе с негово участие. Филмът не беше лош, свежарски, смешен, изобщо- приятен.
Следва причината да го гледам на първо място - един страхотен, саркастичен, груб, властен и много, много гол Алан Рикман! Аплодисменти!
Имам предвид, наистина...
... много. Гол.
От всички страни. камшик

Какви неща ме впечатляват. No Просто фенгърлството в мен е прекалено силно, що се отнася до този човек. dunno
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeВто Юли 23, 2013 7:20 pm

Последно гледах... - Page 18 Djxy

Чисто визуално е страхотен, M83 са осигурили изключителен саундтрак... и друго за отбелязване няма!
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeВто Юли 23, 2013 7:50 pm

American Psycho, но понеже в известна степен е класика май няма нужда от коментар. Хареса ми преплитането на абсурдно брутални сцени (throw the chainsaw? seriously?) с абсурдно смешни (банкомата и котката...). И Крисчън Бейл, разбира се. Но "Машинистът" няма да го гледам скоро, че да не почна и аз да сънувам психясали ненормалници като Фреки Laughing
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeЧет Окт 17, 2013 8:02 pm

Последно гледах... - Page 18 Sqkk




Последно гледах... - Page 18 Qky9

Задължителни!
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeПет Окт 18, 2013 3:17 pm

angya написа:
American Psycho, но понеже в известна степен е класика май няма нужда от коментар. Хареса ми преплитането на абсурдно брутални сцени (throw the chainsaw? seriously?) с абсурдно смешни (банкомата и котката...). И Крисчън Бейл, разбира се. Но "Машинистът" няма да го гледам скоро, че да не почна и аз да сънувам психясали ненормалници като Фреки Laughing
И понеже обичам да си противореча (да бе, да Laughing ), гледах "Машинистът" и много ми харесаха както сюжета, така и гениалното изпълнение на Бейл.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeНед Окт 20, 2013 11:43 am

Последно гледах... - Page 18 19531556

Чудесен филм!
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeНед Дек 22, 2013 9:33 pm

Гледах втория Хобит!  cheers 
Сега пак чакане.
Много мръсни в този филм! Толкова мазни коси и немити ръце не бях гледала от... Властелина на пръстените.  Laughing 
Върнете се в началото Go down
The Grim Reaper
СМЪРТ
СМЪРТ
The Grim Reaper


Мнения : 171
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 33 Местоположение : Death's Domain

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeВто Дек 24, 2013 5:44 pm

И АЗ ГО ГЛЕДАХ.
ТОВА, КОЕТО МИ БЕШЕ ИЗЛИШНО, БЕШЕ "РОМАНСЪТ".
СПОЙЛЕРСПОЙЛЕРСПОЙЛЕР:
ТОВА, КОЕТО МИ ЛИПСВАШЕ, БЕШЕ БЕОРН. СЦЕНАТА, В КОЯТО ГАНДАЛФ МУ ПРЕДСТАВЯ ДЖУДЖЕТАТА Е ЕДНА ОТ НАЙ-ГОТИНИТЕ В КНИГАТА.
ТОВА, КОЕТО НИКАК НЕ МИ ЛИПСВАШЕ, БЯХА ДОСАДНИТЕ, ЕПИЧНИ FLASHBACKS ОТ ПЪРВИЯ ФИЛМ.
ТОВА, КОЕТО МИ ХАРЕСА -БИЛБО И СМОГ (DUH). ЕСГАРОТ - В LOTR ВСИЧКИТЕ ГРАДОВЕ МИ БЯХА НЯКВИ СТАТИЧНИ И ПРАЗНИ, ЕЗЕРНИЯТ ГРАД ТУКА БЕШЕ МНОГО ПО-ЖИВ. И МРЪСЕН И ГНУСЕН, ЧАК МИ НАПОМНИ ЗА АНКХ-МОРПОРК  Хаха. МРАКОЛЕС СЪЩО МНОГО РАДВАШЕ, ЕГАТИ ПСИХЕДЕЛИЧНАТА ГОРА  lol! 
КАТО ЦЯЛО МИ ХАРЕСА ПОВЕЧЕ ОТ ПЪРВИЯ ФИЛМ, БЕШЕ ПО-ДИНАМИЧЕН.
САМО НАКРАЯ::
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeСря Дек 25, 2013 11:53 am

споил:

Торин Дъбощит е тъпчо.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeСъб Юни 07, 2014 4:17 pm

Последно гледах... - Page 18 Grand_budapest_hotel_poster2_large

ВЪЗХИТЕН!!! Въпреки общия тон на филмуте му, Уес не спира да изненадва. The Grand Budapest Hotel е просто брилянтен! Бях разочарован, когато Деп напусна проекта, но виждайки изпълнението на Файнс, не мисля, че може да има по-добро.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 12:17 pm

„Бандата на Оушън“ - трите части.
Да, знам, прастари филми, ама чак сега се сетих да си ги дръпна. Много добри - смях се много! Laughing 
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Sponsored content





Последно гледах... - Page 18 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 18 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Последно гледах...
Върнете се в началото 
Страница 18 от 18Иди на страница : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: Филми-
Идете на: