Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Последно гледах...

Go down 
+17
Lenore~
Лю
Кестен
Crippled Alice
Morte
Tristan
Gytha Ogg
Nastee
Еск
Grethor
Ноби Нобс
A_D_P_10
Freki
angya
The Grim Reaper
coolwind
RADOSTina
21 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
АвторСъобщение
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeНед Юли 15, 2012 11:30 pm

Вампи, филмът си имаше добрите страни - но досега трябва да си разбрала че дупките в сюжета, недомислиците и другите лоши неща могат много да ме подразнят и да ми се набият в мозъка.
Особено когато можеха да се избегнат по съвсем елементарен начин, при положение че са малки моменти от сценария които лесно да се пренапишат. Не е като да са главна част която ако преработиш, трябва да направиш така и с всичко останало.
За теб сигурно голяма част от описаните за мен слаби места няма да имат голямо значение, или ще си склонна да ги пренебрегнеш.
Мисля че ще ти хареса доста, просто аз съм свикнал с това лошото да ми прави по голямо впечатление.
Прибави 2 точки отгоре към оценката за не толкова критичните като мен хора, просто кусурите изглеждат по значими специално за мен.
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeСъб Юли 28, 2012 8:42 am

Последно гледах... - Page 17 The-Dark-Knight-Rises-Poster1

The Dark Knight Rises

Мързи ме да пиша подробно за тоя филм - ще бъде МНОГО дълго, ама хайде.
Излязох снощи от киното без ентусиазирани мисли, или голяма радост от това че най накрая гледах завършека на трилогията.
Бях леко смръщен, филмът чат-пат покри очакванията ми.
Нямаше как да няма много епичност и запомнящи се моменти - като скала това Е най големият Батман филм правен досега.
Но това беше и филм който беше 20-30 минути ненужно дълъг, историята му беше донякъде clusterfuck, и имаше твърде много герои с които да жонглира.

Добрите неща:

- Екшънът беше изцяло много добър, с изключение на някои бойни сцени. Моторът и Хвърчеплякторът Laughing бяха използвани чудесно и бяха много много запомнящи се.
- Брус, Селина, младото ченге, Гордън, и Бейн бяха чудесно изиграни роли (за гласа на последния ще говоря после). Бейн беше чудовищно говедо (каквато беше целта) и не беше кретен, макар че това беше ясно.
- Първия бой между Бейн и Батман.
- От Котката(никой не я нарича така там) останах приятно изненадан, макар че не знам доколко добре се вписва в Нолан вселената, малко ми беше не на място, но определено беше fun.
- Като цяло добрите неща тук изглеждат малко, но не са. Просто не искам да обсъждам всяка добра сцена, защото такива трябва да бъдат по принцип.

Нещата от които не съм доволен са предимно историята (която е най слабата от трите филма, много глупости в нея), и гласът на Бейн.

- Хайде първо гласът на Бейн, че ще е по кратко. Звучи като Шон Конъри говорещ през маската на Дарт Вейдър. Това за което по принцип бих си казал че ще е badass във всеки друг случай, тук звучеше невероятно комично в 80% от времето. На образа на Бейн такъв глас не му ходи. Аристократ със voicebox. Когато заговорят той и Батман, се получава Мистерията на Комичните Гласове, защото от една страна имаме Шон конъри in Vader mode, и Batman с неговия ужасен growly voice. Growly voice-ът на Батман е същия както в The Dark Knight - защо Нолан запази това на което се смяха всички? Каква е причината? Да те критикуват пак?
- Защо когато Батман и Котката се бият с големи групи хора, които отгоре на всичкото имат патлаци, то споменатите групи лоши не ги нападнат едновременно, или просто не ги застрелят? В много филми го правят това, но тук е дразнещо.
- Тъй като няма как да се покажат допълнителни сцени, много от историята се обяснява в абсурдни диалози с експозиция. Miranda Тate си върви и говори с L. Fox, и изведнъж начева история от типа "А, това не беше ли един кой си, който направи еди какво си, което имаше еди какъв си резултат, и в резултат на това стана това?" Беше по дълго във филма. Звучи невероятно изкуствено и на мен буквално ми падна ченето и се чудех нямаше ли по добър начин да представят тази част от историята. Това се случва поне 2 пъти. Ужас.

- Историята. Леле. не очаквах такова нещо. Доста елементи бяха добри, но тези които са зле, си бяха голяма вреда.
Сега завлизаме в SPOILER територия:
...
- В началото на филма Брус се движи трудно, и с бастунче, защото не се знае защо. Хората казват че е заради натрупани контузии по време на живота като Батман, но това не ми се струва вярно.
Най малкото веднага след втория филм Батман забегна, и нямаше друга голяма история която да видим във филм. От това би се предположило, че не е имал много Батман моменти покрай които да си износи хрущялите на колената, лактите, и раменете - а ще е нещо дребно което полицията да оправи сама. Покрай това (първото му физическо възстановяване) се губят около 8-10 минути от филма. Нямаше нужда от него, тъй като по нататък във филма ще има друго което е по дълго. Можеше да се прескочи.
- Occupy Wall Street движението в щатите явно сериозно е повлияло на Нолан, защото той прави своя си версия във филма. Тотално ненужна, губеща ценно време част от историята, която можеше спокойно да се изреже и да даде ценно време на други по нужни неща. Сцените в "съда"? Ненужни. "Exile or Death"? Ненужно. Излишните сцени в борсата? Цялата "беден/богат" класова нишка в историята можеше да се махне и да се спасят около 15 минути.
- Минали са 8 години за които получаваме невероятно малко информация. В това време Miranda Tate вече яко е набрала скорост в историята. Хващаме я по средата на развитието и без да знаем коя точно е и колко е важна.
- Младото ченге разбира кой е Брус, because of reasons. Мисля че беше защото и двамата бяха сираци и той усещал когато другите крият тайни, или някаква друга такава наивна простотия. WTF, Movie?!
- Чупим гърба на Брус (добре, разместваме му прешлен, whatever) и той се възстановява за 3 месеца само с лежене, хлаб и вода, и добри желания? Лицевите опори които прави около месец му позволяват да бъде по силен от Бейн в бой, макар че последния път беше премазан. О, и да превърнат тялото му не само във 100% възстановено от разместен гръбнак - но и да върнат перфектната физическа форма която бе изгубил, покрай всичкия похабен през годините хрущял.
- Затворът - Ад от който никой не се е измъкнал, и ако успееш си свободен без някой да те гони, всъщност не е такъв. Успяло е да избяга едно дете. И очаквате да се съглася с това защо? Вътре има купчина хора, която root-ва за всеки на който му стиска да изкатери голямата стена. И досега не се е намерил нито един в достатъчно добра форма, че да направи скок направен от 8 годишно детенце?! Разбира се че е правдоподобно. И да, разбрах че цялото нещо е символ на душевното възраждане на Брус, където придобива нова сериозна воля и желание за живот. Символизма не премахна факта че това беше абсурдно.
- Вкарвате ВСИЧКИ полицаи долу в тунелите и каналите да хванете Bane? Колко по некадърни може да бъдете? Естествено ги хващат в капан без изход, и горе куки не остават.
- Как Брус се прибира от хиляди километри, без пари, лична карта, телефон и връзки - през океан, в град отрязан от света, обсаден от армии от двете му страни?
- Защо след като ще гърми ядрена бомба, лошите не я скрият някъде и не тръгнат да си ходят? Батман се върна след 4-5 месечно отсъствие с 1 оставащ ден, те нямаше как да знаят че той е въстановен, за да пазят бомбата от обезвредяване. Полицията едва ли щеше да може да я намери и извади от града, колкото бяха некадърни.
- Убиват Бейн съвсем изведнъж, и доста слабо изпълнено. Последните 15 минути вкарват друг big bad, за която публиката ако не е чела комиксите - не знае нищо, и ще бъде много разочарована. Не дадоха на Talia никакво време да се развие, че да видим как второстепенна героиня без много екранно време става голямата лоша. Баща и беше също толкова прикрит в първата част, но там беше направено доста по добре.
- Най накрая казват че второто име на младото ченге е Робин?! Fuck you, movie. Особено като намекват че той ще поеме ролята на Батман, без нужния тренинг (който Брус придоби за дълги години обучаван от най способните хора по света), и пари за играчки, с които да бъде нещо друго освен ченге в костюм.
END SPOILERS

...Whoa. Май приключих. Като цяло го препоръчвам. Има сюжет с повече дупки и дразнещи неща от други филми, защото е доста по сложен и амбициозен - така че е разбираемо. Това не го оправдава. Филмът се целеше доста по високо от другите комиксови филми това лято, и въпреки че не успява съвсем, добре изиграните герои спасяват нещата. Както и онези епични сцени, които ще се помнят дълго.
Тhe Avengers имаше най простата възможна история, и беше напълно елементарен, макар и невероятно добър summer blockbuster flick.
The Amazing Spider Man имаше добри двама главни герои и отношения между тях, но нямаше нищо друго. Историята му беше простовата, никой няма да си спомня втората половина на филма като нещо особено, и The Lizard беше забравим никаквец.
...TDKR има голяма амбиция и много герои, но издишаща история, с дупки колкото в стар износен чорап.
И все пак му давам 6.5/10
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeВто Авг 07, 2012 9:09 pm

Последно гледах... - Page 17 The+Pirates+Band+of+Misfits+2012
Тhe Pirates! Band of Misfits

Ами... забавно филмче за пирати. Laughing
Нищо особено, но достатъчно добро.

7/10
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeПон Авг 13, 2012 11:04 am

Последно гледах... - Page 17 220px-Ted_poster
Ted

Цитат :
Family Guy creator Seth MacFarlane tells the story of John Bennett, a grown man who must deal with the cherished teddy bear who came to life as the result of a childhood wish... and has refused to leave his side ever since.
Филмът е прилична комедия - имаше много смях в залата. Family Guy приликите са очевидни, така че знаете какво да очаквате.
Самият филм е нищо особено, напълно предсказуем, но достатъчно смешен. Имаше разни шеги които бяха малък провал, но тези които си свършиха работата бяха повече.

7/10
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeНед Авг 19, 2012 9:57 am

Последно гледах... - Page 17 The-expendables-2-last-supper-poster
The Expendables 2

Каквото исках от първата част го получих тук.
Трябва да е ясно на всички че историята във филма не е важна в главната схема на нещата. Във филма няма грам дълбочина, и това си е напълно приемливо.
Всичко което искаме е да има много бой, експлозии, стрелба, и адреналин. Получаваме доста повече от това, и е изпълнено много по добре.
Новия режисьор Simon West си го бива в подобни филми, и екшън опитът му помага - бойните сцени вече не са заснети така че нищо да не се различава.
Shaky Cam ако има, е малко, и всичко се вижда много по ясно.
Във филма освен екшън има и доста хумор - понякога даже леко прекаляват - почти всяка реплика на Арни е някакъв one-liner. "I'll be back!" го точат прекалено много, но показват ясно че го правят нарочно. Също така ще се насладите и на Chuck Norris joke, както и на Rambo препратка. Aбе референциите към стария филмов репертоар на участващите са доста.
Единствено ме е яд че Van Damme(който прави супер роля btw) и Scott Adkins(henchman-a му) са направо criminally underused - малко време им дават, и последната битка между Stallone и Van Damme e доста кратка и разочароваща. Исках да видя повечко кикове от The Muscles from Brussels. Laughing
Горещо препоръчвам на всички фенове на добрия стар мъжки екшън!
8-8.5/10
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeВто Авг 21, 2012 6:19 pm

Последно гледах... - Page 17 220px-Maximum_Risk_Poster
Maximum Risk

Бях в post-Expendables 2 mood като си дръпнах това, и беше доста добро трилърче като за Ван Дан.
Що годе читав сценарии, очакваните добри бойни сцени, доста прилични гонки с коли (които ако имаха съвсем малко по добра режисура можеха спокойно да са изрязани от Bourne предицата или Ronin), бой във руска баня/сауна като във Eastern Promises.
Като цяло добър начин за губене на час и половина.
7.5/10

Последно гледах... - Page 17 MV5BMTMxMTM3MDIwM15BMl5BanBnXkFtZTcwMDYyOTUyMg@@._V1._SY317_
Тrue Romance

В памет на Tony Scott си дръпнах един от най добрите му филми. Сценарий на Тарантино, чудесен актьорски състав (Christian Slater, Patricia Arquette, Gary Oldman, Christopher Walken, Dennis Hopper, Brad Pitt, Val Kilmer, и James Gandolfini преди да стане известен в The Sopranos) правят чудесна комбинация.
В общи пинии е това:
Цитат :
Clarence marries hooker Alabama, steals cocaine from her pimp, and tries to sell it in Hollywood, while the owners of the coke try to reclaim it.
Много запомнящи се сцени и реплики, лекичък за гледане.
8.5/10
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeПон Сеп 17, 2012 12:54 am

Последно гледах... - Page 17 LAWLESS_QuadArt_13-July-small1
Lawless

Цитат :
Set in Depression-era Franklin County, Virginia, a bootlegging gang is threatened by a new deputy and other authorities who want a cut of their profits.
Доста добре изиграни роли - Guy pearce е отвратително мазен bad guy изигран по перфектен начин; Tom Hardy e леко сбъркан бивш войник; Gary Oldman няма много екранно време но се справя както обиновено. Shia Labeouf по принцип не мога да го трая, но тук се вписа добре като младия безразсъден брат, искащ да стане голям играч.
Женските роли не подлежат на голям коментар, защото Jessica Chastain и Mia Wasikowska не правят кой знае какво.
Има бой, престрелки и хубави стари коли на които не мога да се нагледам. Има и хумор, макар и не много.
Заснет доста красиво.
Сюжетът се разви по очакван, неизненадващ начин и не е нищо особено. Някои неща останаха необяснени или не водят наникъде. Имаше 1 нещо което не виждам как е възможно. Краят също не беше това което очаквахме - разви се малко противоположно за това което филмът се опитваше да бъде. Не е зле, но щеше да е много по логично да стане нещо което не стана. Ако кажа нещо повече, ще spoil-на.
7.5-8/10
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeСря Сеп 26, 2012 9:38 pm

Последно гледах... - Page 17 Ark_of_Truth_DVD
Stargate: Ark of Truth

Завършекът на Ori сагата започнала в началото на 9ти сезон. Изобщо не харесах историята в последните 2 сезона - изгледах 10 сезон докрай съвсем скоро (при положение че първите 8 ги гледах за няколко месеца на края на 2009 или 2010, не помня) - и трябваше да гледам и този филм. Не беше лош, и дотам.
6/10

Последно гледах... - Page 17 MV5BMjE4MTc1NTYyNF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjExNDI3NA@@._V1._SY317_CR10,0,214,317_
Stargate: Continuum

Вторият и последен direct to DVD филм за Stargate, завършва историята като цяло, и тук поне врагът е Baаl, последният Goa'uld system lord. Има time-travel вътре, историята е добра, и като за последна SG-1 история е добре. Жалко че Stargate свърши. Може някой ден да пробвам SG: Atlantis, макар че не очаквам много.
7/10

Последно гледах... - Page 17 MV5BMTMxOTA2MjA3OV5BMl5BanBnXkFtZTcwODM4Nzc4Mg@@._V1._SY317_
Bronson

Най добрата роля на нашумелия в последните 2 години Tom Hardy.
История базирана на реалния живот на воденият за най опасен британски затворник, прекарал по голямата част от живота си по затвори и институции.
Струва си да се види изпълнението на Hardy, а и филмът е доста добър като цяло.
"A Clockwork Orange for the 21st century" както го е похвалил някой, е малко пресилено - но филмът е много, много добър.
Ъм, ако ще се гнусите от кръв и full frontal nudity, не го гледайте.
8.5-9/10

Последно гледах... - Page 17 MV5BMTAxNDUxODAyNjFeQTJeQWpwZ15BbWU3MDUzMzM3MTE@._V1._SY317_CR4,0,214,317_
Death Wish

Цитат :
...stars Charles Bronson as Paul Kersey, a man who becomes a vigilante after his wife is murdered and his daughter is sexually assaulted by muggers.
Classic exploitation cinema. Позастараващият Charles Bronson разстрелва престъпници за отмъщение, Ню Йорк е дупка пълна с отрепки и полицията е безсилна. Това е всичко което има да се каже.
7/10

Последно гледах... - Page 17 MV5BMTEwMTc3NDkzOTJeQTJeQWpwZ15BbWU3MDI4NTAwNzc@._V1._SY317_
Moonrise Kingdom

Първият филм на Wes Anderson който не ме подразни по никакъв начин. Сладка история, добра игра, и много красив.
Гледайте го.
7.5/10
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeСъб Сеп 29, 2012 3:05 pm

"Планетата на съкровищата" - детска анимацийка по "Островът на съкровищата". Това е една от любимите ми книги и ми беше интересно да видя как са я адаптирали към космоса.
Готино са я адаптирали, всъщност. И са направили Джон Силвър още по-положителен герой, отколкото в книгата. pirat
Насти, все се кефя да ги видя тия Тhe Pirates! Band of Misfits. Ще си ги дръпна в някой момент. Щом ти с твоята критичност си им дал 7, явно да яки. Razz

"Interstella 555" - това е друга анимацийка, по албума на DAFT PUNK "Discovery". Или може би парчетата в него са направени специално за филма. По-скоро е така.
Бях в осми клас, като по музикалните канали се завъртяха първите две части - One More Time и Aerodynamic. Моментално поисках да видя продълженията. През няколко месеца последваха Digital Love и Harder, Better, Faster, Stronger. Още нямах компютър с Интернет, камо ли Youtube, така че трябваше да чакам години за продълженията.
Не знаех как са кръстили филма и все го търсех по името на албума. Съвсем скоро разбрах, че се казва и ... го намерих! I love you Бързичко и на торент!
Ами... не е същият ентусиазъм като преди... колко? единайсет години?... но е приятна тръпката най-сетне да откриеш цялото нещо. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeСъб Сеп 29, 2012 11:01 pm

Ей, Архи, браво. И аз много се кефих на клиповете на Daft Punk, идеята им за музикални клипове с продължение и на мен ми беше много интересна, но не знаех, че има и филм. Ще трябва да намеря време да го изгледам.
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeНед Сеп 30, 2012 10:52 pm

Последно гледах... - Page 17 Small_tweeted-savages-poster
Savages
Покри едно базово ниво колкото да не съжалявам че си дадох парите - не очаквах повече.
Тъп край, и героиня която е трудно да харесаш по някакъв начин.
Траволта, Бенисио Дел Торо, и Салма Хайек стават, а Taylor Kitsch продължава да е дърво.
Главния от Kick-Аss почти не го познах, доста се е променил за 2 години.
6/10
P.S. Какво се случи с Оливър Стоун? Тоя човек не е имал читав филм вече от... 13 години.
Върнете се в началото Go down
A_D_P_10

A_D_P_10


Мнения : 1385
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Варна

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeПон Окт 01, 2012 10:47 am

Prometheus - дори не ми се говори за него. Филм, чакан от мен с години... Толкова, ама толкова да ме разочарова! Като си помисля само, че чича ми Ридли ще прави и нов Blade Runner... Neutral

Moonrise Kingdom - Уес Андерсън!!! Поклон до земи. Този тип се превръща в един от най-най-най големите ми любимци! Отново забърка магията. Чакаме The Grand Budapest Hotel (2014) - към познатия каст ще се присъединят и Джони Деп, Джъд Лоу.

The Ledge - не бях и чувал за него, а ми се понрави много. Подобни "дебати" (между главните герои), колкото и малко, повърхностни и "така, между другото" да бяха, отдавна не бях срещал във филм. Палци горе!

Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeСря Окт 03, 2012 5:07 pm

Последно гледах... - Page 17 L_1343727_07e3ae4e
Dredd

Очаквах че ще е добър, но се изненадах точно колко добър е наистина. На излизане от салона се чудих какви са слабите места. не намирам такива колкото и да е странно. 1-2 дреболии не струващи си споменаване.
Историята е достатъчно проста - Дред и една новачка която има последния си изпит преди да стане съдия, са хванали в капан в чудовищно голям апартаментен блок, със множество отрепки след тях.
Доста прилича на The Raid, но докато в Raid-а моментите между екшъна бяха скучновати, тук целият филм е много интересен.
Когато има екшън и стрелба е брутален, Дред не си сваля шлема през целия филм, като цяло перфектна адаптация на комикса.
Karl Urban, Lena Headey и Olivia Thirlby изиграват образите си достатъчно добре като за брутален екшън филм.
3D имаше само в "slo-mo" моментите, иначе почти не се забелязваше - но беше направено доста добре когато го имаше.
Със самите slo-mo моменти не беше прекалено - тъкмо да започнеш да си мислиш че ти втръсват, и ги няма дълго време, почти до края на филма.

Не му давам перфектна оценка само защото няма нищо иновативно и като цяло беше простоват филм, макар и направен чудесно.
Яд ме е че е по-вероятно да няма продължение, справя се незаслужено зле с приходите. Тъпите овце които гледаха Resident Evil можеха да пробват този филм - затова нямаме хубави неща!

Филмът си е отличен, и ще го гледам на кино повторно.
9/10
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeСъб Окт 06, 2012 7:13 am

Последно гледах... - Page 17 Looper-poster-small
Looper

Чудесен филм, който чаках с нетърпение от много време.
За начало - филмът покри високите ми очаквания. Дори да си мисля че не е точно най добрия sci-fi филм за последните няколко години, както го изкарваха много хора преди излизането му.
Историята е добре изпълнена - има 2-3 врътки с time travel-a, не са сложни за обмисляне. Не е тотален mindfuck като Primer. Ако започнеш да мислиш, намираш дупки, ама не е важно.
Самият trailer се опита да подкани хората с обещания за много екшън, а реално не е така - голяма част от филма е прекаран с Емили Блънт и 9-10 годишния и син, които са главна част от филма.
Ако тръгна да разправям повече, ще се говори за смисъла на това че насилието не е решение, важността на семейството както в ранна, така и в късна възраст, и прочие. Екшън в примерно 3-4 сцени - има го макар да не е много. Направен е добре - не ми се изпада в подробности, че TL;DR.
Има забавяне на действието в едни 30 минути които въпреки че бяха важни за character building, си бяха леко скучновати. Може би тук се усеща липсата на пари за една голяма гонка или екшън сцена, но с колко пари са разполагали, с толкова. Пък и филмът не опираше до това, но пак си беше съвсем леко скучно точно там.
Joseph Gordon-Levitt прави чудесно изпълнение на млад bruce Willis, без да се опитва да го имитира. Много ми хареса начина по който изглежда - с малко прост грим и prosthetics са го направили да прилича много на B.W. Самият Брус доста си го бива, не е като да отбие номера както в много други филми напоследък. Емили Блънт и лапето стават. Jeff Daniels е добре в малкото си сцени.
Като за sci-fi филм нещата са реалистични - не като всички претрупани CGI-фестове който можем да видим, като невероятно скучния нов Total Recall.
Бъдещето изглежда по такъв начин, че изглежда достоверно, без рояци летящи коли и огромни лъскави кули. 100% e заради бюджета, но пак е добре. Предимно същите сгради които можем да видим и сега. Също толкова западнали улични ъгли и бездомници тикащи колички със скрап по пътя. Малко нечестно e да го сравнявам с лъскавите сетинги които си вършат работата другаде.
Елементите от бъдещето са поръсени така, че да не се набиват на очи толкова много - както има hoverbikes, така си има и стандартен пикап на пътя.
Не е нужно да се хвърлят 200 милиона за CGI-crapfest като можеш да направиш правдиво бъдеще и с бюджет от 30 - или поне с този сетинг е така.
В обобщение - гледайте Looper (и Dredd също!). Макар че май вече никой не чете тия постове.
8.5/10
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeСъб Окт 06, 2012 10:47 am

Четем, четем. Даже понякога гледаме.
За Дред обаче не мога да се насиля да ти повярвам.
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeНед Окт 14, 2012 10:13 pm

Четем, и още как. Very Happy Не съм тръгнала пак да споря с теб (нито пък да се съгласявам) просто защото не съм гледала филмите, за които пишеш. Напоследък имам много малко време за филми. Sad
A_D_P_10, и аз се кефех на проекта Prometheus. Все кофти неща чувам сега, та още не съм се наканила да си го дръпна. Някой път все пак ще му дам шанс, ама едва ли ще е скоро.

Treasure Island (2012)
Симпатичен филм. Малко свободна екранизация на книгата на Стивънсън - повечето герои (Джон Силвър и малкият Хоукинз най-малко) са попроменени и финалът е различен, особено за ескуайъра. Но въпреки промените ми хареса - един по-различен прочит, напълно носещ атмосферата на оригинала. Very Happy Когато видях, че Илайджа Ууд играе, почти се отказах да изгледам филма, защото от сърцераздитрателните му очички и тъпоумното му изражение (лично мнение, не ме бийте!) ми е втръснало, но за моя изненада той беше ПОРАЗИТЕЛНО ЯК Бен Ган. I love you
Това, което не ми хареса, беше майката на Хоукинз. Изключително плиткоумна я бяха направили...
Поздравче:


Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeПон Окт 15, 2012 5:34 am

Еск написа:

Treasure Island (2012)
Когато видях, че Илайджа Ууд играе, почти се отказах да изгледам филма, защото от сърцераздитрателните му очички и тъпоумното му изражение (лично мнение, не ме бийте!) ми е втръснало, но за моя изненада той беше ПОРАЗИТЕЛНО ЯК Бен Ган. I love you

Аз пък го гледах заради Eddie Izzard (John Silver). Very Happy
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeПон Окт 15, 2012 11:47 am

Ооо, да, СУПЕРЯК е!!!
Този Джон Силвър е страхотен образ, напълни ми душата^^ Не знам как пропуснах да го спомена. Ms. Green
Той и по принцип е страхотен образ де, ама с този актьор в ролята съвсем. влюбено
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeПон Окт 15, 2012 11:19 pm

Той ми е в топ 2 на stand up комиците. Smile

Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeПет Окт 26, 2012 3:38 pm

Я! Двукрак Джон Силвър с коса! Ms. Green
Иии, докато все още съм на пиратска вълна:

Карибски пирати: в непознати води pirat
Хубав филм, доволна съм. Very Happy Не мисля, че е на нивото на трилогията, но въпреки това ми хареса. Мисионерът и русалката са чудесни и напълно ми компенсираха липсата на Уил и Елизабет, които по обясними причини ги нямаше във филма. Razz
Черната брада е просто култов злодей с всичките си вуду магии и абсолютна безскрупулност. Да не говорим колко ме радва дъщеря му^^ Джак е шантав както винаги ("и слава богу, иначе нищо не се получава", както каза самият той навремето) и каскадите му са абсолютно невероятни (и в смисъл на невъзможни, да Razz), а Барбоса ми стана по-голям любимец отвсякога^^ Сериозно, капер? Дааа бе. Razz Ром в дървения крак и курс към Тортуга? Ето това вече е истинският Барбоса. Twisted Evil
Бих се радвала историята на Джак и Анджелика да продължи, но май Пенелопе Крус е отказала участието в "Карибски пирати 5" (ако верно направят такъв), тъй че... засега няма да го бъде. Sad
Остава да очакваме следващите приключения^^
Вие гледали ли сте част 4 на "Карибски пирати"?
Я препоръчайте още някой пиратски филм? Ms. Green
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeСъб Окт 27, 2012 5:20 pm

Сериозно питам за препоръчването, да знаете. dunno sunny
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeСъб Окт 27, 2012 6:01 pm

Чувал съм, че "Pirates" от 86-та бил добър, но не съм го гледал.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeНед Окт 28, 2012 2:09 pm

Последно гледах... - Page 17 220px-Skyfall_poster
Skyfall
От шума онлайн очаквах нещо на нивото на Casino Royale или по добро, но за мен беше underwhelming (в сравнение с очакваното).
Не ми се пишат подробности, но очаквах повече - макар че все пак беше добре.
7/10
Върнете се в началото Go down
Nastee
Стражник
Стражник
Nastee


Мнения : 277
Дошъл в Дискъ на : 05.08.2009
Възраст : 38 Местоположение : Sofia

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeПон Ное 05, 2012 5:49 pm

Последно гледах... - Page 17 513a%2ByYrF6L._SL500_AA300_
Brave
Ще спестя всякакви spoiler детайли:
Не бях чел нищо за историята - трейлърът много подлъгва за това какъв реално е филмът.
Бях доста разочарован. Всичко се разви на доста по малка скала от това което очаквах.
Ако ще го гледате, знайте че няма нищо голямо/епично, и не си поставяйте големи очаквания.
6.5-7/10
Върнете се в началото Go down
Лю
О, прекрасна
Лю


Мнения : 145
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : При печката

Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitimeСря Ное 28, 2012 7:08 pm

На мен пък Brave ми хареса. Точно защото не беше епично. Историята излиза от клишетата и поставя нови проблеми ( в контекста на проблеми, доколкото Дисни може да ги постави). Може би не беше особено кулминационно, но това излиза още от една схема. Естествено имаше характерното за Дисни - искам да открия a whole new world, но явно ще трябва да се примирим, че ще го има навсякъде където има и Мики Маус.
Като цяло съм доволна от филма.
ПП: И акцентът пълни душата.

Мдам и само за протокола - Brave може би беше последния филм, който гледах. Може и да не е, но не си спомням кой е последния.
^^^
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Последно гледах... - Page 17 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Последно гледах...   Последно гледах... - Page 17 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Последно гледах...
Върнете се в началото 
Страница 17 от 18Иди на страница : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: За форумъ :: Кърпеният Барабан :: Филми-
Идете на: