Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 WOT

Go down 
+3
Tristan
Ноби Нобс
Freki
7 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: WOT   WOT Icon_minitimeСря Авг 26, 2009 12:35 pm

Стана ясно, че не е като да няма хора, които да не са я чели тази легендарна поредица. What a Face Дайте да я обсъдим, докато не са издали последните книги. Или докато не сме се споминали. Razz
Идеи как ще свърши? Колко хора ще умрат и кои ще са те? Ранд ще се изхрачи ли в окото на Заслепителя на Зрака? What a Face Елейн ще престане ли да си вдига надменно брадичката? Перин ще я набие ли най-накрая тази Файле? Ms. Green
Поствайте интересни картинки, които сте намирали из нета и т.н.
Каквото ви душа иска! flower

Само Светлината! lol!
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeСря Авг 26, 2009 3:00 pm

Топ 10 на позициите с меч, които няма да откриете в "Колелото на Времето"
by Cyndane (превод Ян)

10 През Реки и Гори Към Къщата На Баба Си Вървим...
9 Малкото Зайче Хрупа Тревичка.
8 Разрежи Тролока С Блестящия Си Меч(в оригинала Gleaming Longsword, доста намирисва на AD&D)
7 Просто Го Убий И Си Върви В Къщи
6 Елен Зяпа Фаровете(хм, не че в КнВ има коли, ама карай, аз съм само преводач)
5 Уплашеното Зайче Бяга От Изчадията На Тъмния
4 Страхливеца Пада На Колене И Моли За Милост
3 Върбите Са Отсечени От Фермерската Коса(познайте кой е върбата и кой косата)
2 Бясното Куче Яростно Захапва Врага
1 Прегази Врага Докато Той Проверява Дали Връзките На Обувките Му Наистина Са Развързани

Номера 10 и 1 са ми любимите Ms. Green
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 5:25 pm

Излезе новата книга от "Колелото на Времето"

КОРИЦАТА

От днес на американският пазар е вече "The Gathering Storm" /"Наближаващата буря"/, поредният том от сагата "Колелото на Времето", започната от Робърт Джордан и продължена сега след смъртта му от писателят Брандън Сандерсън. С тази книга епичната поредица, започнала през миналия век с "Окото на Света" приближава към своя величествен завършек.
Тармон Гай-дон, последната битка за съдбините на света приближава и човечеството не е готово за нея. Прероденият Дракон Ранд ал-Тор отчаяно се мъчи да обедини настръхналите едно срещу друго кралства, докато в същото време се опитва да договори поне временно примирие със Сеанчан, страховитите завоеватели, дошли отвъд океана. В това време неговите приятели обаче с ужас виждат как Сянката пуска корени в сърцето му...
Кръвта била е, е и ще пребъде.
Ето иде Великият Властелин!
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 6:08 pm

Eй, ще доживеем, може би. Разбира се, не е сигурно, с нашите издателства... Rolling Eyes
Малко ме притеснява това "С тази книга епичната поредица, започнала през миналия век с "Окото на Света" приближава към своя величествен завършек." Не се ли предполага вече да го е стигнала този така Величествен завършек? Не ми казвай, че това е първата част от общо n на брой части от последната книга. sick
Бтв, корицата е ужасна! Човек би си помислил, че у цялата Америка все ще се намери някой художник, който да рисува поне малко от малко добре, но явно са били заети с други проекти. Ти на този Ранд ал-Тор само му погледни смешните пилешки крачета. Пропорции - това какво е? Suspect

На макс ще ме накефи, ако ал-Тор в последния миг се обърне и каже "Аз отивам да става не-блис, вий си гледайте работата!" Laughing И после, понеже все пак Светлината трябва да победи, Бела, легендарната кобила-героиня, най-накрая ще покаже истинския си облик (който е на най-могъщият Айез Седай живял някога, по-силен от всички Дракони-мракони и който всъщност е самият наместник на Светлината на Земята, неговият първи братовчед [по майчина линия]) и ще отиде и ще победи Тъмния и ще халоса Ранд по главата и ще каже "Ай, ще се направим, че не сме видели, бегай сега да те окичат селските моми с венци".
Бела! Бела! rock
Laughing
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 6:40 pm

Хах превод едва ли ще има скоро, мисля да я чета в оригинал. Иначе това трябва да е последната или предпоследната книга доколкото знам.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Tristan
Костенурът
Костенурът
Tristan


Мнения : 441
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 29 Местоположение : Ланкър

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 6:54 pm

Ще ви разочарован, ще има още две книги, едната през 2010, другата 2011. Успех с четенето! Razz

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wheel_of_Time
Върнете се в началото Go down
https://intothediscworld.forumotion.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeСря Окт 28, 2009 7:05 pm

Ух! И като си помисля, че е много вероятно краят да е ала "Белгариада"-та. Shocked
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 7:30 am

Ще има превод скоро, един от шефовете на "Бард" е казал на майка ми, че е голям фен на "Колелото" и в мига, в който излезе в чужбина, почва да взима мерки.
Ъъъ, съюз със Сеанчан?! ОМФГ. Сеанчан съкс. >< Особено частта с даманетата. А иначе, не съм чела последната една или даже дв е книги, забпавила съм много неща от предишните, например героите са безкрайно много, а аз помня само основните. Нямам физическото време да препрочета томовете и затова и не почвам това, което не съм чела. С думи прости: трагична история. :/ А иначе съм много голям фен, обожавам "Колелото на времето", обожавам героите, обожавам различните народи, начинът, по който е измислил Силата, начинът на използването й и използващите я, въобке - обожавам всичко. Не обожавам това колко по-мрачен става Ранд, а четейки анотацията, пусната от Ноби, това явно сезасилва, вместо омекотява.
Последната книга, която четох (ноу айдия за заглавие) завърши, когато Егвийн и Сестрите бяха на път към Бялата кула (поне по последен спомен). Доколкото мчух спойлери, още не са се оправили седайките. Те бяха няколко линии дето се влачат от няколко книги, май поне Перин най-сетне спаси Файле, но и в това спомените ми са мътни. Помня колко се дразнех на това разтакаване и същевременно колко обожавах всеки ред, който четях.
Горкият Робърт Джордан. SadSadSad

п.п. Корицата на новата книга кефи. I love you
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 9:23 am

Ами аз сички съм чел и в последната казваха нещо за съюз с тях.
Иначе:

Tristan написа:
Ще ви разочарован, ще има още две книги, едната през 2010, другата 2011. Успех с четенето! Razz

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wheel_of_Time

Защо да е разочарование? Това е супер - колкото повече, толкова по-добре! cheers
Това е най-добрата фентъзи поредица damn it. Не искам да свършва! Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:49 am

Съюз със Сеанчан трябва да има, защото те са адски силни и много ще помогнат. На мен ми се струва, че за тази работа най-много ще помогне Мат, то това ще му е главният номер, който Светлината е определила за него. What a Face Защото, нали, ще се жени за щерката на Деветте Луни (ли беше?), плюс това, с всички тези древни военноначалници в главата му няма да се учудя, ако се окаже, че е и прероденият Артур и тогава глей к'во става. Или пък ще надуе Рога на Валийр и Сеанчан като видят, че Артур се подчинява на Мат и - Сеанчанците на юруш срещу Сянката. rock
И на мен ми се губят вече много моменти от книгите, бях тръгнала да ги препрочитам и пак ги зарязах насредата. Но ако ще излиза скоро новата книга ще се насиля да ги прочета всичките.
А за разлика от Ноби аз ИСКАМ най-накрая да свърши Laughing Писна ми от разтакаване вече, имам чувството, че вече никой нищо не прави, само ми пият чай от малини и други глупости!


Последната промяна е направена от Freki на Пет Окт 30, 2009 11:36 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:56 am

Да, и аз искам да свърши. Защото една фентъзи история е истински страхотна в целостта си. Винаги могат да пишат още предистории и допълнителни неща, да правят филмчета, комикси и каквото още им хрумне, но Книгата трябва да е завършена. Защото така е гадно. Sad Друго си е като знаеш какво ще стане и как. Arrow
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeЧет Яну 14, 2010 9:08 pm

Чета си аз Окото на света и си мисля, абе тия бедни тролоци, дето всички толкова много ги плюят и мразят... Много тежка роля им е отредена! Освен че са тъпи и грозни, те смърдят, имат говорни проблеми, принудени са постоянно да тръбят с некви си рогове и да слушат някакви гнусни безоки същества, които постоянно ги карат да правят неща, които не им харесват (като да се къпят например Laughing ). Тери е прав, сега разбирам откъде му е хрумнало да опише троловете на Диска такива, каквито ги е описал: навсякъде другаде те са просто гнусни същества, служещи само и единствено за да доказват силата на главния герой/смелостта на някоя девойка/смъртоносността на някое оръжие... къде е справедливостта?
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeНед Май 02, 2010 7:26 pm

Няма справедливост! Laughing Все пак тролоците са изкуствено създадени, редно е да се експлоатират. Добре де, не е редно, ма т'ва е положението.
Бтв, пиша за да кажа, че най-новата (последната?) книга е вече на пазара! cheers 16 кинта меки корици, 20 кинта - твърди. Юруш народе!
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeНед Май 02, 2010 8:25 pm

Да наскро в Magic World на славейков видях, че я има преведена ... ама от това даскало не мога да си я зема да я прочета. Sad
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПон Май 03, 2010 6:36 pm

Аз имам втората, ама още не съм имала време да я почна Crying or Very sad А скоро почват (поредните) изпити... (никъф университет не ме плаши, аз досега годишно имах към 3 пъти повече изпити отколкото ще имам там)
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПет Май 21, 2010 11:48 am

Аз трябва да ги подкарам от 9-та нататък, преди да взема новата книга, защото съм ги забравила доста, а 11-та май въобще не съм я чела. Това ще стане чак лятото, когато ми минат и курсови, и изпити, и чудо, защото сега просто няма кога. :/ А то е страшна зарибявка, аз от излизането на "Окото на света" съм така - потъна ли в света на Колелото на Времето няма излизане оттам. Това е един от най-пълнокръвните и най-поглъщашщи фентъзи светове, с прекрасни герои, прекрасни народи, въобще разкошно е. Изкуша ли се да зачета отсега, отидоха ми изпитите... Laughing
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeСъб Май 22, 2010 4:29 pm

Аз пък тъкмо почнах втората и съм много доволна, отвлича ми вниманието, като потъна твърде дълбоко в проблемите..
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeСъб Май 22, 2010 10:30 pm

В сравнение с проблемите на Ранд ал-Тор и friends това нашето са бели кахъри. geek
Върнете се в началото Go down
Char

Char


Мнения : 68
Дошъл в Дискъ на : 15.05.2011

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeНед Май 15, 2011 7:18 pm

Някой да ми подари 13-та, защото моят снабдител отиде в Студентски град. :Д
иначе, ето каква особеност намирам аз при Джордан:
има голямо въображение, няма недостиг в описанията, създава един доста пълнокръвен свят със все обичаи, митове, народи...ама голямо част от персонажите му са ТОЛКОВА дразнещи.
И да, визирам повече женските.
Нинив.....
ако можех да я обеся на плитката и, щях да бъда най-щастливото момиче на света.
Иначе , по мое скромно мнение, Сандерсън се е справил идеално със 12-та част. Даже го няма онова прекалено мерене на рокли и пиене на чайове, което се забелязваше в 9-та и 10-та книга.
та, чаакам 13-та ; /
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeНед Май 15, 2011 11:30 pm

Ооох, аз бях казала, че ще ги препрочитам. Познайте! Rolling Eyes
Какво стана, Бела победи ли? Ms. Green
Върнете се в началото Go down
Char

Char


Мнения : 68
Дошъл в Дискъ на : 15.05.2011

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПон Май 16, 2011 11:38 am

Ъ, Бела? Wha? ;d
иначе и аз ще трябва да ги препрочитам (е, след като мина последната), щото толк ова много информация, подробности и второстепенни герои лесно се забравят.
Помня основните Айез Седай, айилците, които се срещат най често, Ранд и компания и Отстъпниците, обаче новите герои, които никнат постоянно....
Особено в Бялата кула. Ле-ле, вече не мога да различа коя коя беше...Велина, Аная, Делана, Галина, Чезмал...
Тъмна Индия.
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПон Май 16, 2011 7:16 pm

Ква бела бе Фреки?! Laughing

Инак Аша'Ман ftw!
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Char

Char


Мнения : 68
Дошъл в Дискъ на : 15.05.2011

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПон Май 16, 2011 7:21 pm

Дададада, нали!
Те са WAY BETTER than Aes Sedai.
Организираха се за нулево време, нямат безсмислени порядки и 10 години плевене на храсти, имат по-яки дрехи и Логаин. Cool
Дааа....
Иначе защо още не съм казала нищо за Мат?
Мат!
Мат и псувните му са институция. Той е най-хубавото нещо в книгата.
Скапано масло с праз и овчи дръндери, знаете.^^
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 30 Местоположение : D'Hara

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПон Май 16, 2011 7:24 pm

Char написа:
Дададада, нали!
Те са WAY BETTER than Aes Sedai.
Организираха се за нулево време, нямат безсмислени порядки и 10 години плевене на храсти, имат по-яки дрехи и Логаин. Cool
Ха тъй. Логаин докато ми беше в плен ми беше любимия герой ... после нещо го заомагьосамха ... дано в тая новата дет излезе оня ден да има глави с него. (Аз трябва утре или други ден да я почна.).
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Char

Char


Мнения : 68
Дошъл в Дискъ на : 15.05.2011

WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitimeПон Май 16, 2011 7:29 pm

13-та? Towers of midnight? Е, трябва да има, не могат просто да го зарежат. Иначе, Айез Седай могат да се въртят край него колкото си щат, той ще си остане любимият ми Лъжедракон. :д
А, и Демандред ми е интересен, принципно, все си мисля, че трябва да има някаква завръзка с него.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





WOT Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
WOT
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Книги-
Идете на: