Светъ нъ Дискъ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Светъ нъ Дискъ

Запувядъйтъ в Светъ нъ Дискъ, дом нъ Вещици, Магесници и всекаква другъ нивируятна Сган!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 WOT

Go down 
+3
Tristan
Ноби Нобс
Freki
7 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeСря Май 02, 2012 3:57 pm

Заради теб зачетох четвърта книга. Very Happy Ама в нея айилциге са си вече в Тийр с Ранд, аз реших, че това ще е книгата, в която той ще е в Пустошта и ще преминава през изпитанията. А това явно е станало в трета книга. Абе, тотално съм ги забравила, време е за припомняне.
Много ме кефи Мин и мен. Тя още в началото на книгата има глава и радва. Друга много радваща ме героиня е "рибарската щерка". Laughing Една от най-свестните Айез Седай изобщо.
Бях забравила колко си лазят по нервите Нинив и Моарейн. А също и проблема на Нинив с преливането - толкова пасващ на характера й проблем. I love you
Едно нещо малко ме дразни в "Колелото", нещо, което не ми направи толкова впечатление, когато го четох за първи път преди години. Това изгарящо недоверие между героите. Повечето (в никакъв случай не само Айез Седай) са заплетени в подозрения, в невярване на приятелите си и т.н. Не казвам, че е лошо или неправилно написано, просто на мен ми допадат повече искрените взаимоотношения.
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeСря Май 02, 2012 8:50 pm

Определено си ги забравила Very Happy
Ранд отива на изпитания точно в четвъртата книга. Айилците завладяват Тийр преди Ранд да отиде в Пустошта. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeСря Май 02, 2012 9:26 pm

Ами айилците се оказват в Тийр в мига, в който той изтегля оня светещия меч. Нали е имало пророчество, че Народа на Дракона ще се появи точно в този момент и те се появяват и почват да му служат.
Доколкото помня Ранд в третата книга не се запознава въобще с Авиенда - чак в четвъртата стават всички неща Very Happy
Върнете се в началото Go down
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeСря Май 09, 2012 11:53 am

Аз сега осъзнавам, че Нинив е нещо като Хълк в WoT вселената Very Happy
Безумно могъща и може да ги размаже всичките, ама само като побеснее Very Happy
Върнете се в началото Go down
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeСъб Май 12, 2012 1:24 pm

Дочетох и петата книга.

Много беше як финалът, супер епичен, просто страхотен. Иначе имаше някои по-бавни моменти, особено към средата на книгата, но цялостно все още си ме кефи много. Нинив беше феноменална в последната глава Very Happy
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeПон Юли 30, 2012 8:05 pm

Нинив - Хълк - има доста логика в това сравнение, като се замисли човек. Laughing Laughing Laughing Абе, Нинив е най-яката^^
Аз както бях зачела преди няколко месеца четвърта книга, я оставих заради дипломната работа и комиксите, но сега пак си я продъмлжих.
Имам чувството, че това е една от най-любимите ми книги от поредицата. Особено много ми харесва Руйдийн и историята на Айил. Айилците са ми най-любимия народ в "Колелото на Времето", макар че много харесвам и селяните от Две реки, Андор като цяло, шиенарците, Туатан, Морския народ. Но айилците са ми най-най-големите любимци. Стигнах точно до излизането на ранд от Руидийн, после изчетох цялата история на Айил втори път, за да продължа с Перин в Две реки (Файле ме дразни ужасно на някои места!!!) и... страхотно е, всеки ред е невероятен!
Този път няма да спра да чета заради други задачи. Просто не мога да спра да чета. I love you
Марто, ти докъде си?
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeВто Юли 31, 2012 8:05 pm

Ох и до тези ще трябва пак да стигна... Аз зачетох петата преди известно време, след това я зарязах (май имах нещо ново на Пратчет под ръка), и вчера се изненадах,че въобще я имам (бях решила, че имам до четвърта). Но сега съм на "Американски богове", а след това Шерлок Холмс, а между другото една книга за кодове, и Проза Едда (скандинавска митология)...
Върнете се в началото Go down
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeСря Авг 22, 2012 11:46 am

Аз пак да си кажа, че не понасям Нинив. (Всъщност 90% от женските персонажи в Колелото. Какъв му е проблема на авторите с жените, че успял да ги опише по-досадни, по-натрапчиви, глупави и пищящи отколкото дори най-страшните индивиди, които познавам от този пол са.)
@Ангуа: Ти си баш по средата дето книгите му стават баси локума и скуката. Към последните поне се оправят.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeСря Авг 22, 2012 10:14 pm

Аз прочетох до осмата книга включително, скоро ще почна деветата.

Продължава да си ми харесва. Вярно, действието в последните два тома се забавя, но пак се случват някакви важни неща, персонажите търпят развитие, има интересни обрати.

Любими герои на този етап - Нинив, Ранд, Мин, Мат, Берелайн, Перин, Гарет Брин, Егвийн, Сюан и... Елайда. Елайда просто я мразя в червата, но някак много обичам да я мразя, много добре е построена като злодей и затова ми харесва. И Мазрим Таим ме кефи и ми е интересно какво ще стане с него Smile
Върнете се в началото Go down
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeПет Авг 24, 2012 1:57 pm

Ноби, и аз съм по средата на петата в момента и не мисля, че е нито локум, нито скучна. В интерес на истината, ми е проблем да спирам да я чета, за да си изпълнявам задачите за деня. Вечер съм ужасно изморена, но чета поне час, а често и повече, докато наистина да стане време за лягане. Сега през уикенда имам един куп домашни задължения, но предчувствам, че ще пренебрегна повечето оттам само и само да прочета как Мургейз ще се измъкне от Рахвин-Гебрил, докъде ще стигне Ранд в гоненицата си с Шайдо и кога Сюан и Леане и Нинив и Елейн ще стигнат до Салидар. ОБОЖАВАМ салидарската линия^^ Както и пребиваването на Нинив и Елейн в позорището на Валан Лука - точно там съм сега. Ms. Green
И наистина не мога да разбера защо ЧАК толкова не харесваш Нинив. Тя е всичко друго, но не и глупава, а натрапчивостта й кефи на макс. Мен тя винаги ми е била любимка - с постоянно избуяващия нрав, дърпането на плитката, даването на акъл и сценките от този тип:


Цитат :
Лука размаха червената си пелерина и се обърна към Нинив; изглеждаше наистина доволен. — А ти, скъпа ми Нана? Какъв удивителен талант ще ми покажеш? Акробатика може би? Или гълтане на мечове?
— Аз отпускам парите — каза му тя и потупа торбата. — Освен ако не държиш да предложиш на мен фургона си? — И му се усмихна така, че той стана нещо много сериозен и отстъпи цели две крачки.

влюбено

Марто, много добре го описа това за Елайда! Аз не й се радвам, но ми хареса как го описа твоето радване. Razz
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeПет Авг 24, 2012 4:14 pm

Не че самите книги сами по себе си са скучни, а в сравнение с първите 2-3 и последните 2-3 не са толкова силни като тях. Иначе са си убер яки книгите. А Нинив ... бе някак си успява да ме дразни постоянно като се меша покрай Ранд и Мат. Иначе като са си само женската група тя е най-добре, щото другите са още по-зле. Ако е на въпрос най-противна ми е Елейн от женските персонажи. Единствения женски персонаж, който всъщност 100% винаги ми е харесвал е Моарейн.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Еск
Архиканцлер
Архиканцлер
Еск


Мнения : 852
Дошъл в Дискъ на : 03.08.2009
Възраст : 36 Местоположение : Невидимия Университет, Анкх-Морпорк

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeПет Авг 24, 2012 8:29 pm

Хаха, сериозно? Мен когато Моарейн ми е била противна... е било защото прекомерно се меси в делата на Ранд. Laughing Като цяло много я харесвам и ми е сред любимите персонажи, но на моменти МНОГО ми опротивява като много му се меси и го ръчка. Laughing
А Мин не ти ли харесва?
Върнете се в началото Go down
http://nookofselene.wordpress.com/
Ноби Нобс
Стражник
Стражник
Ноби Нобс


Мнения : 885
Дошъл в Дискъ на : 16.08.2009
Възраст : 31 Местоположение : D'Hara

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeПет Авг 24, 2012 11:48 pm

Мин е яка, да.
Върнете се в началото Go down
http://www.discworld.comxa.com
Marto

Marto


Мнения : 40
Дошъл в Дискъ на : 11.06.2010

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeСъб Авг 25, 2012 1:01 am

Мен Моарейн не че ме е дразнела, но просто никога не ме е грабвала особено... Тя през цялото време ми беше някаква супер странична и повърхностна като персонаж. Тя беше просто супер добра и супер жертвоготвна и правеше всичко за голямото добро и бла-бла-бла. Нямаше противоречия, нямаше катарзиси. И реално май нямаше глави от нейно име, освен няколко страници, които не обогатиха персонажа й особено.

Докато Нинив винаги е била по-сложно построен персонаж, радваща се на много повече авторово внимание, с много по-централно място в историята. И някои от най-любимите ми моменти от поредицата са именно нейни сцени. В петата книга, примерно, когато трябваше да се изправи срещу някой от Отстъпниците и просто знаеше, че се налага да го направи, но същевременно я беше страх ужасно много и тя се презираше за този страх и толкова много се ядосаваше на себе си и на това, че се страхува, че направо плачеше от гняв и безсилие... Беше много хубава сцена и някак противоречивите й емоции бяха много хубаво предадени. Или пък в шестата книга, когато изцери Логаин и всички Айез Седай я гледаха с отворена уста. И тя чак тогава осъзна, че толкова дълго е мечтала да бъде от Жълтата Аджа, толкова дълго е искала да я приемат, да я дарят с тяхното велико знание, а всъщност е нямала нужда от тях, защото те са въздух под налягане и цялата им мъдрост е силно прехвалена и тя самата знае и разбира повече от тях, без да е завършила елитното им обучение...

Въобще историята на Нинив винаги ми е била история за обикновен човек, който попада в елитни кръгове на обществото, където му се подиграват и не признават способностите му, а той всъщност е много по-талантлив от всички тях... И винаги съм харесвал това. И кой да знае, може би в историята на Нинив има най-много от самия Робърт Джордан, човекът, който никога не е получил сериозно литературно образование и все пак става един от най-продаваните писатели и го постига, пишейки фентъзи - жанр, който и до днес се смята от елитните литературни кръгове за по-нисш.

И също ми допада това, че образът на Нинив освен драматичен има и комедиен заряд. Тя никога не е представяна като съвършена светица, дори напротив - текстът често се подиграва на недостатъците й, на нейната припряност и твърдоглавие, особено през очите на другите персонажи.

Иначе и Мин е много готина, да, тя ми е в топ 3 с Нинив и Ранд Very Happy
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeВто Фев 12, 2013 2:32 pm

Ок, тия книги са направени да се четат наведнъж, без пормеждутъци от време. Сега виждам тука, че съм се изненадала че имам пета. Ами наскоро прочетох към 300 страници от четвърта, щото си мислех, че съм до нея. Сега най-накрая стигнах до пета и почти до мястото, където бях спряла преди 2-3 години. Но наново се четат все едно никога не съм ги чела, само от време на време има проблясъци на спомени за някое място Laughing
Относно жените, Нинив не ме дразни толкова, обаче Моарейн... се бърка навсякъде и се държи все едно всички са и длъжни. Not my thing. Предпочитам истински манипулативните копеленца, на които не им познаваш плановете докато не стигнат до епичната част, като Ланфеар например (пролога на пета книга). А Нинив поне е истинска, очевидно е какво иска и само и се налага да се ядоса, за да го постигне...
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeВто Авг 06, 2013 7:39 pm

Мдам, стигнах щастливо до 9та книга (някъде 1/3) и се изненадвам как успях да го постигна от февруари досега, имайки предвид, че чета и други неща покрай колелото (и не само учебници).
Краят на всяка книга крие приятна изненада (не винаги за нашите герои Laughing ), та това помага за мотивацията, но все пак ужасно завиждам на хората, които вече са прочели 14та... искам и аз! Омръзна ми, а искам да знам какво става накрая! Laughing Ето, казах го!
Върнете се в началото Go down
Freki
Старши Форумен Глобален Наставник
Старши Форумен Глобален Наставник
Freki


Мнения : 1174
Дошъл в Дискъ на : 04.08.2009
Възраст : 39 Местоположение : In Valhalla's Great Backyard

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeВто Авг 06, 2013 8:02 pm

Амин, сестро, не си сама.
Аз и до девета не съм стигнала, ако почна да ги чета сега ще трябва да се върна до втора или трета книга, сигурно. No 
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeВто Авг 06, 2013 8:51 pm

Freki написа:
Амин, сестро, не си сама.
Аз и до девета не съм стигнала, ако почна да ги чета сега ще трябва да се върна до втора или трета книга, сигурно. No 

Аз ще се опитам да не намалям темпото, та до края на първата сесия да съм ги изчела. Тежък е кръстът на читателя!
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeСря Ное 06, 2013 12:55 pm

Споделям напредък: остават ми 3% от 11та! Едва ли ще ги дочета до февруари, особено имайки предвид че последната сигурно ще се чете на английски (а кой знае, може Джордан всъщност да пише добре и преводите в читанка да са ужасни Laughing ), но важното е че краят се вижда!...
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeПон Дек 23, 2013 8:40 am

Допреди времето на Сандърсън нямах особени предпочитания спрямо героите, и добрите, и лошите бяха... достатъчно добре измислени, но нищо повече. Без онова специално отношение тип интелигентен футболен фен, при което освиркваме противника, но оценяваме качеството на играта му, докато стискаме палци на нашите. Сега това го има, аз имам любима героиня и дори харесвам герои, които досега ме дразнеха. Мисля, че Джордан леко се беше забравил по едно време, разтягайки действието както в момента се случва с Хобитът (1 книга в 3 филма? i didn't think so), а Сандерсън бе нает просто да сложи край, което му даде възможност да се съсредоточи върху този край и да го направи по-запомнящ се от другите 10 книги (което пък не беше трудно за последните 5  Laughing ).
Накратко, голям кеф е, радвам се че се навих да изчета последните три книги на английски, имайки предвид че имаше някои доста лоши преводи на предните.
Толкова може да се каже за 12 и 13 без спойлери (към края на 13 съм най-сетне).

spoiler (и edit):
Върнете се в началото Go down
angya
Стражник
Стражник
angya


Мнения : 570
Дошъл в Дискъ на : 07.08.2009
Възраст : 32 Местоположение : АМ

WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitimeПон Фев 03, 2014 8:53 pm

Спазих срока. Свърши. Точно както трябваше ^^ И си струваше. Всяка от 11те хиляди страници  Very Happy  Някой ден ще прочета и Нова пролет.

Spoiler:
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





WOT - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: WOT   WOT - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
WOT
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Светъ нъ Дискъ :: Фантастика и Фентъзи :: Книги-
Идете на: